Na początku nie przychodziły SMSy do logowania, potem nie ładowała się strona, teraz nie ładują się dokumenty xd

Nawet nie mam pretensji, że serwisy nie wytrzymują, bo nie takie już się potrafiły zesrać w historii internetu, ale czemu nie rozłożą tego wrzucania pita na cały tydzień na przykład? Wtedy ruch ładnie by się rozłożył, a tak to nie da się kompletnie korzystać z tego
#pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jeśli nigdy nie wypełniałem wniosku o wypłatę obniżonego podatku dla młodych przy wypłacie to w 2020 powinni automatycznie mi dodawać tę kwotę do wypłaty? Bo chyba zrobili mnie trochę w chuia. (zarobki takie same w 2020 jak w 2019, tylko w 2k19 miałem zwrot z zwolnienia do 26 rż)
#pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mamajasia12: pewnie księgowa od pracodawcy nie wysłała jeszcze pitów do skarbowki.
Ja mam tylko jeden dokument z giełdy
A od pracodawcy nie mam nic
Czyli niewysłane albo US nie wprowadził do systemu. Mam tak samo wszędzie same zera...
  • Odpowiedz
Jak to jest że od zeszłego roku wzrosły Koszty uzyskania przychodu a w ogóle nie widać tego w zwrocie podatku?

Bo chyba czegoś tu nie rozumiem

#pit #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałem się rozliczyć z e-pit ale brakuje w dokumentach źródłowych mojej głównej pracy. Zostanie dodane później czy jest jakiś błąd?
#podatki #epit #pit
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie o #podatki #pit
Z tego co czytałam, ulga na internet przysługuje przez dwa lata z rzędu. Czy mogę ją sobie odliczyć jeżeli dostałam zerowy PIT? Tzn. mam mniej niż 26 lat. Czy dać sobie spokój bo i tak nic nie dostanę?
#pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy dać sobie spokój bo i tak nic nie dostanę?


@Atinay: tak, zostaw sobie te ulgi do momentu jak już będziesz LVL 27 i będzie od czego je odliczyć. Skoro nie masz podatku to odliczenie ich teraz nic Ci nie daje a zamykasz sobie możliwość skorzystania z ulgi jak już nie będziesz zwolniony z podatku.
  • Odpowiedz
@cezior: jeśli dostawałeś te same pieniądze, to pracodawca powinien był płacić zaliczki na podatek. To oznacza, że w PIT11, tam gdzie masz należności uzyskiwane przed ukończeniem 26 roku życia, powinieneś mieć wpisane dochód, przychód, składki i podatek.
I ten podatek powinien Ci być zwrócony.
  • Odpowiedz
@cezior: Nie musiałeś, takie oświadczenia były potrzebne do końca 2019 roku chyba a później z automatu powinni co płacić więcej, tak mi się wydaje
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Uzyskując przychód ze sprzedaży papierów wartościowych należy rozliczyć się z podatku na formularzu PIT38. Dodatkowo jeżeli, przychód pochodzi z za granicy należy wskazać na kraj uzyskania przychodu w załączniku PIT/ZG.

PIT/ZG jest bardzo często używany do obniżania podatku (bo tam można wykazać podatek zapłacony za granicą np. jeżeli pobrano go przy dywidendach). Co w przypadku gdy ktoś sprzedaje tylko i wyłącznie akcje i nie zapłacił jakiegokolwiek podatku za granicą? Czy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
PIT/ZG wypełnia się przy osiągnięciu DOCHODU w innym kraju niż Polska.

PIT/ZG jest bardzo często używany do obniżania podatku (bo tam można wykazać podatek zapłacony za granicą np. jeżeli pobrano go przy dywidendach)

Podatek z dywidend nie łączy się z podatkiem od instrumentów finansowych. Pobrany podatek u źródła nie ma wpływu na akcje i NIE umieszcza się go w
  • Odpowiedz