Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
A przejdź na wyższy próg to dopiero ból
@Szalona_Babcia: skad masz pita
- 0
Czy jeśli nigdy nie wypełniałem wniosku o wypłatę obniżonego podatku dla młodych przy wypłacie to w 2020 powinni automatycznie mi dodawać tę kwotę do wypłaty? Bo chyba zrobili mnie trochę w chuia. (zarobki takie same w 2020 jak w 2019, tylko w 2k19 miałem zwrot z zwolnienia do 26 rż)
#pit
#pit
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@turkuc_podjadaczek: ten kraj to żart
@jendriu: serwery skarbówki padają dwa razy - 15 lutego jak szybcy ludzie chcą PIT złożyć i ostatniego kwietnia jak większość Januszy składa xD
to błąd jakis ze mam zero do zapłaty i wszedzie w papierach zero?
#pit
#pit
@mamajasia12: pewnie księgowa od pracodawcy nie wysłała jeszcze pitów do skarbowki.
Ja mam tylko jeden dokument z giełdy
A od pracodawcy nie mam nic
Czyli niewysłane albo US nie wprowadził do systemu. Mam tak samo wszędzie same zera...
Ja mam tylko jeden dokument z giełdy
A od pracodawcy nie mam nic
Czyli niewysłane albo US nie wprowadził do systemu. Mam tak samo wszędzie same zera...
- 0
Mirki, jak to jest, że mam 3 dokumenty źródłowe, a według super ePIT mam zerowy dochód w PIT-37?
#pit #epit #urzadskarbowy
#pit #epit #urzadskarbowy
@Adsko: u mnie to samo i nie wiem czy wysylac xD chociaż ja bylem zwolniony z dochodowego
- 0
@mamajasia12: Jak pobierzesz swój PIT-37, to chyba powinieneś mieć w 36 wpisane ile zostałeś zwolniony
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
- 0
@Atinay: 500 error proxy
@mamajasia12: pewnie dużo osób teraz próbuje. w zeszłym roku też tak było, zalogowałam się chyba po tygodniu. Bez nerwów, masz czas
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@mamajasia12: loguje się profilem zaufanym, 20 min czekam na sms, "nie można już wykorzystać kodu sms" xD
- 0
@Marshall1337: Mi 6 razy nic nie przychodzi
17
Jest problem z usługą Twój e-PIT. Ministerstwo Finansów potwierdziło awarię

Jakoś to mnie nie zaskoczyło.
z- 9
- #
- #
- #
@klossser: Pracodawca pobierał Ci na bieżąco mniejszy podatek w ciągu roku.
Mam pytanie o #podatki #pit
Z tego co czytałam, ulga na internet przysługuje przez dwa lata z rzędu. Czy mogę ją sobie odliczyć jeżeli dostałam zerowy PIT? Tzn. mam mniej niż 26 lat. Czy dać sobie spokój bo i tak nic nie dostanę?
#pytaniedoeksperta
Z tego co czytałam, ulga na internet przysługuje przez dwa lata z rzędu. Czy mogę ją sobie odliczyć jeżeli dostałam zerowy PIT? Tzn. mam mniej niż 26 lat. Czy dać sobie spokój bo i tak nic nie dostanę?
#pytaniedoeksperta
@Atinay: no a z czego chcesz odliczać? zostaw sobie te ulgę na przyszłość
Czy dać sobie spokój bo i tak nic nie dostanę?
@Atinay: tak, zostaw sobie te ulgi do momentu jak już będziesz LVL 27 i będzie od czego je odliczyć. Skoro nie masz podatku to odliczenie ich teraz nic Ci nie daje a zamykasz sobie możliwość skorzystania z ulgi jak już nie będziesz zwolniony z podatku.
- 1
Dostałem od pracodawcy PIT11 ale mam puste kolumny jak niżej. Mam ulgę dla młodych ale podczas wypłaty dostawałem tą samą kwotę na którą się umawiałem bez dodatku. Obecnie jak rozliczam to mam PIT 0. Czy ktoś chce mnie oszukać? :D
#pit
#pit
źródło: comment_1613381175O1yo71ToCMYIDzqYiRKpfw.jpg
Pobierz@cezior: jeśli dostawałeś te same pieniądze, to pracodawca powinien był płacić zaliczki na podatek. To oznacza, że w PIT11, tam gdzie masz należności uzyskiwane przed ukończeniem 26 roku życia, powinieneś mieć wpisane dochód, przychód, składki i podatek.
I ten podatek powinien Ci być zwrócony.
I ten podatek powinien Ci być zwrócony.
@cezior: Nie musiałeś, takie oświadczenia były potrzebne do końca 2019 roku chyba a później z automatu powinni co płacić więcej, tak mi się wydaje
#anonimowemirkowyznania
Uzyskując przychód ze sprzedaży papierów wartościowych należy rozliczyć się z podatku na formularzu PIT38. Dodatkowo jeżeli, przychód pochodzi z za granicy należy wskazać na kraj uzyskania przychodu w załączniku PIT/ZG.
PIT/ZG jest bardzo często używany do obniżania podatku (bo tam można wykazać podatek zapłacony za granicą np. jeżeli pobrano go przy dywidendach). Co w przypadku gdy ktoś sprzedaje tylko i wyłącznie akcje i nie zapłacił jakiegokolwiek podatku za granicą? Czy
Uzyskując przychód ze sprzedaży papierów wartościowych należy rozliczyć się z podatku na formularzu PIT38. Dodatkowo jeżeli, przychód pochodzi z za granicy należy wskazać na kraj uzyskania przychodu w załączniku PIT/ZG.
PIT/ZG jest bardzo często używany do obniżania podatku (bo tam można wykazać podatek zapłacony za granicą np. jeżeli pobrano go przy dywidendach). Co w przypadku gdy ktoś sprzedaje tylko i wyłącznie akcje i nie zapłacił jakiegokolwiek podatku za granicą? Czy
@AnonimoweMirkoWyznania:
PIT/ZG wypełnia się przy osiągnięciu DOCHODU w innym kraju niż Polska.
Podatek z dywidend nie łączy się z podatkiem od instrumentów finansowych. Pobrany podatek u źródła nie ma wpływu na akcje i NIE umieszcza się go w
PIT/ZG wypełnia się przy osiągnięciu DOCHODU w innym kraju niż Polska.
PIT/ZG jest bardzo często używany do obniżania podatku (bo tam można wykazać podatek zapłacony za granicą np. jeżeli pobrano go przy dywidendach)
Podatek z dywidend nie łączy się z podatkiem od instrumentów finansowych. Pobrany podatek u źródła nie ma wpływu na akcje i NIE umieszcza się go w
@AnonimoweMirkoWyznania: xdddd
#pit Do kogoś też nie może dojść kod autoryzacyjny z MF e pit? Padaka xD
- 1
@Shelby_zajety: ja z pół godziny temu się zalogowałem normalnie
@Shelby_zajety: Mi przyszło po 30 minutach i po wpisaniu error, pewnie serwery z kartonu nie uciągnęły
446
"Nieoczekiwany błąd". Polacy bez dostępu do rozliczeń

W poniedziałek urzędy skarbowe miały udostępnić podatnikom wypełnione PIT-y. Na sprawdzenie zeznania będzie trzeba jednak poczekać, bo przed godz. 9 serwis internetowy przestał działać.
z- 66
- #
- #
- #
- #
- #
- #























Nawet nie mam pretensji, że serwisy nie wytrzymują, bo nie takie już się potrafiły zesrać w historii internetu, ale czemu nie rozłożą tego wrzucania pita na cały tydzień na przykład? Wtedy ruch ładnie by się rozłożył, a tak to nie da się kompletnie korzystać z tego
#pit