Jak sparować urządzenia xioami pochodzące z różnych dystybucji w jednej aplikacji MiHome?

Dodatkowo kilka innych pytań od nowego wyznawcy #xiaomilepsze

Czy da się zmienić to jak przedstawia się urządzenie, żeby było widoczne w "Mainland China" i przenieść urządzenie z EU do Chin?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podsumowanie 2018/11/28:

Jak sparować urządzenia xioami pochodzące z różnych dystybucji w jednej aplikacji MiHome?
Z obecną wersją aplikacji serwery "Mainland China" powinny obsłużyć wszystko. Dodatkowo oferują często więcej opcji dla danego urządzenia niż serwery na EU.

Czy istnieje sensowna alternatywa dla MiHome?
Domoticz radzi sobie całkiem dobrze przynajmniej z jakąś częścią urządzeń xiaomi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki, posiadam kamerke #xiaomi aqara (https://www.mbreviews.com/xiaomi-mijia-aqara-gateway-ip-camera-review/) ale często w aplikacji #mihome pojawia mi się, ze jest ona offline (niebieska dioda miga) i błąd 9001. Nie pomaga restart urządzenia i routera. Ktoś wie jak temu zaradzić? Urządzenie stoi blisko routera, wchodząc w szczegóły urządzenia pokazuje stopień sygnału wi-fi na co najmniej 80%
vicariousuoiraciv - Mirki, posiadam kamerke #xiaomi aqara (https://www.mbreviews.com/...

źródło: comment_WYuxxkGmltn5sI4WJQ6VwPRYrkcq5zKX.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Działa to w miare sprawnie? Zastanawiam się nad Aqarą i Xiaofang. Różnica 50zł z tym, że Aqara ma bramkę, natomiast xiaofang jej nie ma, ale ma czujnik ruchu na podczerwień
  • Odpowiedz
Jest jakaś opcja, żeby mieć w aplikacji #mihome jednocześnie purifier 2s z polskiej dystrybucji z dwoma kamerami z chińskiej dystrybucji? Albo ustawie region na mainland china i widzę kamery albo na europę i mogę się połączyć z oczyszczaczem.
#xiaomi #smarthome
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak sklonować mi home?

Ciekawostka - jak podłączymy do google home (mając na jednym koncie jednym europa, drugim chiny) to pokazują się urządzenia z obu regionów :)
  • Odpowiedz
Witam. Mam problem z nawilżaczem #xiaomi #smartmi Pure Evaporative Air #humidifier
Ustawiłem w automatyzacji że ma się włączać o 18 lub jeżeli wilgotność<60 oraz wyłączać o 8 lub jeżeli wilgotność>60 niestety jak się włączy dobija do 70

Automatyzacja nie działa...
Macie propozycje dlaczego tak się dzieje?

#nawilzaczpowietrza #mihome
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xvxx: najpierw usuń czasy i sprawdź czy się załączy, późnej sprawdź jaką masz lokalizację, i jak ustawisz na jakiś czas EU to np 8 to jest 9 a jak masz czas China to +6h
  • Odpowiedz
Pobawiłem się dziś w wolnym czasie Homebridge (Otwarta Bramka Apple HomeKit) postawionym na RaspberryPi.
W godzinę udało mi się podpiąć wszystko od Xiaomi .

Dodatkowo Roborock S50 zyskał świetną możliwość "pamięci" stref sprzątania.

Teraz wystarczy, że poproszę Siri ( lub wcisnę ikonkę
L.....m - Pobawiłem się dziś w wolnym czasie Homebridge (Otwarta Bramka Apple HomeKit...

źródło: comment_pSvnj1MG169WXF3prXfFDxyl03fSQ9Q9.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki,
Dzisiaj przyszła do mnie hulajnoga od Xiaomi - M365. Kupiłem ją w sklepie Redcoon. Sama hulajnoga działa bardzo dobrze, nie mam żadnych luzów na kierownicy itd., jednak mam problem, by sparować ją z aplikacją. Początkowo udało mi się ją sparować z Mi Home, ale po kliknięciu na hulajnogę w aplikacji nic się nie działo. Przez to usunąłem ją i chciałem dodać jeszcze raz. Aplikacja znajduje hulajnogę, wyskakuje okienko z informacją o
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Frexor: opony to podstawa, napompuj jak trzeba, zalej slime (przez wentyl, nic nie trzeba ruszać) i długo nie będziesz musial ich ruszać.
Dyoc i inne sredniaki są ok, cfw jest za mocne
  • Odpowiedz
@Frexor: wersja 'k' ma kers, dyoc jest spoko, wrzuć e01k a potem jak chcesz to możesz sobie indywidualnie dostosować ustawienia tutaj i wgrać dowolną mieszankę:
https://m365.botox.bz/

Na customach używaj weak lub medium kers i będzie ok.
Z bezpiecznikami chodzi o to, że jakbyś miał bardzo starą wersję to nie mógłbyś wgrywać customów ale jak dopiero kupiłeś to nic się nie bój
  • Odpowiedz
Czy macie jakieś rozwiązanie na wylogowywujące się samo #mihome ?? O ile mnie to nie wkurza aż tak o tyle rodzice się wkurzają non stop że trzeba się logować
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki używające #xiaomi #mihome a dokładnie kamery aqara camera hub - czy macie problemy z tym, że kamera kilka razy dziennie bez powodu przechodzi sobie w tryb offline? Nie można wtedy połączyć się z nią aplikacja. Już mnie to zaczyna denerwować bo przez to jest nieużywalne. Tylko odłączenie i podłączenie ponownie do gniazdka naprawia ten problem. Połączenie z routerem jest dobre - około 80%
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki da się jakoś sparować urządzenia Mi Home z różnych dystrybucji razem w jednej aplikacji? Region ustawiony na 'China' nie widzi czajnika z Polskiej dystrybucji a ustawiony na Europę nie widzi żarówek yeelight... ()

#mihome #xiaomi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mkarweta: @matekkkk: Zapisuje. Ale każdorazowe przeniesienie go ręcznie lub kliknięcie "Clean" powoduje ponowne skanowanie od zera.

Jak raz już masz na mapce plan domu to potem możesz go uruchamiać przez Zone Cleneup i mapa będzie pamiętana.
Czasami pogłupieje jak gdzieś się zahaczy/pośliźnie/nie może dotrzeć do dock'a i zresetuje mapę.
  • Odpowiedz