Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Mirki, posiadam kamerke #xiaomi aqara (https://www.mbreviews.com/xiaomi-mijia-aqara-gateway-ip-camera-review/) ale często w aplikacji #mihome pojawia mi się, ze jest ona offline (niebieska dioda miga) i błąd 9001. Nie pomaga restart urządzenia i routera. Ktoś wie jak temu zaradzić? Urządzenie stoi blisko routera, wchodząc w szczegóły urządzenia pokazuje stopień sygnału wi-fi na co najmniej 80%
źródło: comment_WYuxxkGmltn5sI4WJQ6VwPRYrkcq5zKX.jpg
Pobierz@vicariousuoiraciv: ja miałem różne przygody. Zmieniłem w aplikacji region na Chiny, podłączyłem od nowa, update firmware i śmiga as miło. Apka ma cały czas jezyk angielski. Na necie jest kilka artykułów
@vicariousuoiraciv: a to nie wiem. Update firmware robiłeś?
- 3
jest ktoś może w posiadaniu kamerki Xiaomi Aqara home camera i mógłby mi powiedzieć czy posiada ona funkcję wykrywania ruchu na podczerwień?
#chinskiecuda #elektronika #zakupyzchin #kamery #mihome
#chinskiecuda #elektronika #zakupyzchin #kamery #mihome
- 1
Xiaomi Aqara home camera
@Cieslus: Nie ma dedykowanego czujnika ruchu PIR. Detekcja ruchu działa poprzez analizę obrazu.
- 0
Działa to w miare sprawnie? Zastanawiam się nad Aqarą i Xiaofang. Różnica 50zł z tym, że Aqara ma bramkę, natomiast xiaofang jej nie ma, ale ma czujnik ruchu na podczerwień
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@krzeselko: sklonuj mihome.
- 0
Jak sklonować mi home?
Ciekawostka - jak podłączymy do google home (mając na jednym koncie jednym europa, drugim chiny) to pokazują się urządzenia z obu regionów :)
Ciekawostka - jak podłączymy do google home (mając na jednym koncie jednym europa, drugim chiny) to pokazują się urządzenia z obu regionów :)
- 1
Witam. Mam problem z nawilżaczem #xiaomi #smartmi Pure Evaporative Air #humidifier
Ustawiłem w automatyzacji że ma się włączać o 18 lub jeżeli wilgotność<60 oraz wyłączać o 8 lub jeżeli wilgotność>60 niestety jak się włączy dobija do 70
Automatyzacja nie działa...
Macie propozycje dlaczego tak się dzieje?
#nawilzaczpowietrza #mihome
Ustawiłem w automatyzacji że ma się włączać o 18 lub jeżeli wilgotność<60 oraz wyłączać o 8 lub jeżeli wilgotność>60 niestety jak się włączy dobija do 70
Automatyzacja nie działa...
Macie propozycje dlaczego tak się dzieje?
#nawilzaczpowietrza #mihome
- 162
Pobawiłem się dziś w wolnym czasie Homebridge (Otwarta Bramka Apple HomeKit) postawionym na RaspberryPi.
W godzinę udało mi się podpiąć wszystko od Xiaomi .
Dodatkowo Roborock S50 zyskał świetną możliwość "pamięci" stref sprzątania.
Teraz wystarczy, że poproszę Siri ( lub wcisnę ikonkę
W godzinę udało mi się podpiąć wszystko od Xiaomi .
Dodatkowo Roborock S50 zyskał świetną możliwość "pamięci" stref sprzątania.
Teraz wystarczy, że poproszę Siri ( lub wcisnę ikonkę
źródło: comment_pSvnj1MG169WXF3prXfFDxyl03fSQ9Q9.jpg
Pobierz@Line-Storm: dobra robota, przypomniała mi się chyba jakaś pasta o informatyku i ekspresie do kawy xD
- 17
- 1
Mireczki,
Dzisiaj przyszła do mnie hulajnoga od Xiaomi - M365. Kupiłem ją w sklepie Redcoon. Sama hulajnoga działa bardzo dobrze, nie mam żadnych luzów na kierownicy itd., jednak mam problem, by sparować ją z aplikacją. Początkowo udało mi się ją sparować z Mi Home, ale po kliknięciu na hulajnogę w aplikacji nic się nie działo. Przez to usunąłem ją i chciałem dodać jeszcze raz. Aplikacja znajduje hulajnogę, wyskakuje okienko z informacją o
Dzisiaj przyszła do mnie hulajnoga od Xiaomi - M365. Kupiłem ją w sklepie Redcoon. Sama hulajnoga działa bardzo dobrze, nie mam żadnych luzów na kierownicy itd., jednak mam problem, by sparować ją z aplikacją. Początkowo udało mi się ją sparować z Mi Home, ale po kliknięciu na hulajnogę w aplikacji nic się nie działo. Przez to usunąłem ją i chciałem dodać jeszcze raz. Aplikacja znajduje hulajnogę, wyskakuje okienko z informacją o
- 1
@Frexor: opony to podstawa, napompuj jak trzeba, zalej slime (przez wentyl, nic nie trzeba ruszać) i długo nie będziesz musial ich ruszać.
Dyoc i inne sredniaki są ok, cfw jest za mocne
Dyoc i inne sredniaki są ok, cfw jest za mocne
- 2
@Frexor: wersja 'k' ma kers, dyoc jest spoko, wrzuć e01k a potem jak chcesz to możesz sobie indywidualnie dostosować ustawienia tutaj i wgrać dowolną mieszankę:
https://m365.botox.bz/
Na customach używaj weak lub medium kers i będzie ok.
Z bezpiecznikami chodzi o to, że jakbyś miał bardzo starą wersję to nie mógłbyś wgrywać customów ale jak dopiero kupiłeś to nic się nie bój
https://m365.botox.bz/
Na customach używaj weak lub medium kers i będzie ok.
Z bezpiecznikami chodzi o to, że jakbyś miał bardzo starą wersję to nie mógłbyś wgrywać customów ale jak dopiero kupiłeś to nic się nie bój
No dobra skoro to #xiaomilepsze to pomóżcie. Przyszedł mi Xiaomi WiFi Repeater 2 i nie mogę go skonfigurować. Aplikacja ma czajnik, szczoteczkę do zębów i odkurzacze, ale nie mogę znaleźć Repeatera. Pomocy? #xiaomi #wifirepeater #ios #mihome
- 0
@miboy: już doszedłem do tego ;)
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: też mam problem z czajnikiem okazało się że xiaomi zakłada teraz jakieś blokady regionalne na urządzenia i np czanik który kupiłem w Polsce działa tylko na regionie europa a reszta moich urządzeń na chinach xD
- 1
Czy macie jakieś rozwiązanie na wylogowywujące się samo #mihome ?? O ile mnie to nie wkurza aż tak o tyle rodzice się wkurzają non stop że trzeba się logować
- 1
@mateusz-skrzyniecki1: jak się dowiesz to wołaj, bo też chciałbym wiedzieć :D
- 3
@sing Da się! Musisz mieć taki sam serwer w obu aplikacjach czyli raczej Chiny kontynentalne
- 0
@Chcesz_Pomarancze Gdyby jakoś tego dźwięku była choć trochę lepsza, to byłaby przydatna funkcja
@mateusz-skrzyniecki1: ja używam jako budzika bo drze ryja głośniej od telefonu xD
Mirki używające #xiaomi #mihome a dokładnie kamery aqara camera hub - czy macie problemy z tym, że kamera kilka razy dziennie bez powodu przechodzi sobie w tryb offline? Nie można wtedy połączyć się z nią aplikacja. Już mnie to zaczyna denerwować bo przez to jest nieużywalne. Tylko odłączenie i podłączenie ponownie do gniazdka naprawia ten problem. Połączenie z routerem jest dobre - około 80%
@mateusz-skrzyniecki1 ten system nie ogarnia naszego czasu letniego, w Chinach go nie mają, ustawiaj na czas zimowy.
@mateusz-skrzyniecki1 jak chcesz by wyłączał o 23 to ustaw 22. Zimą będziesz musiał znów przestawic.
@czerwona_muszka ja po prostu ustawiłem takie samo hasło i ssid na nowym routerze. Inaczej chyba za dużo pieprzenia.
- 0
@Krupier: z ciekawości na przyszłość, dodałem sieć dla gości z takim samym ssid i hasłem i jest ok :)
- 2
@mateusz-skrzyniecki1: mam, tylko niektóre urządzenia nie są przetłumaczone
- 3
- 0
@taconaostro: Wszystko kwestia modelu (wersji) jaki sie dostanie ;p Mam dwa i obydwa tylko na Mainland (China) działają.
- 0
@foxbond: na HK póki co jest ok, puściłem 2x sprzątanie całego domu i jest ok xd fajny gadżet xd
Mirki, czy w Mi Home da się jakoś zapisać plan domu na potrzeby odkurzacza? #xiaomi #bojowkaxiaomi #roborock #mihome
- 3
@matekkkk: żeby można mu było kliknąć "jedź do sypialni i odkurzaj tam", na przykład.
@mkarweta: @matekkkk: Zapisuje. Ale każdorazowe przeniesienie go ręcznie lub kliknięcie "Clean" powoduje ponowne skanowanie od zera.
Jak raz już masz na mapce plan domu to potem możesz go uruchamiać przez Zone Cleneup i mapa będzie pamiętana.
Czasami pogłupieje jak gdzieś się zahaczy/pośliźnie/nie może dotrzeć do dock'a i zresetuje mapę.
Jak raz już masz na mapce plan domu to potem możesz go uruchamiać przez Zone Cleneup i mapa będzie pamiętana.
Czasami pogłupieje jak gdzieś się zahaczy/pośliźnie/nie może dotrzeć do dock'a i zresetuje mapę.
#informatyka #wifi #router #siecikomputerowe #pomocy #pytanie
Siemacie!
Totalny ułom sieciowy here, więc prośbę kieruję do cierpliwych. :)
Mam
Siemacie!
Totalny ułom sieciowy here, więc prośbę kieruję do cierpliwych. :)
Mam
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: chcesz coś zmienić na D-linku podpinasz się do jego wifi logujesz do panelu i zmieniasz, jak ustawisz sobie wejście zdalne to zaoszczędzisz jakieś 2-3 kliknięcia (przełączenie wifi). Kwestia Twojego komfortu ;)
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: fajnie, cieszę się że działa. Oby Ci służyło. Trzymaj się.























Jak sparować urządzenia xioami pochodzące z różnych dystybucji w jednej aplikacji MiHome?
Dodatkowo kilka innych pytań od nowego wyznawcy #xiaomilepsze
Czy da się zmienić to jak przedstawia się urządzenie, żeby było widoczne w "Mainland China" i przenieść urządzenie z EU do Chin?
O innej apce nie wiem ale wiem że niektórym lepiej działa na starszych wersjach mi home
Jak sparować urządzenia xioami pochodzące z różnych dystybucji w jednej aplikacji MiHome?
Z obecną wersją aplikacji serwery "Mainland China" powinny obsłużyć wszystko. Dodatkowo oferują często więcej opcji dla danego urządzenia niż serwery na EU.
Czy istnieje sensowna alternatywa dla MiHome?
Domoticz radzi sobie całkiem dobrze przynajmniej z jakąś częścią urządzeń xiaomi.