1. hej Micah zaprojektuj nam tył wizytówki, dane masz w pliku;
2. w pliku są sekcje "front" i "back", biorę dane z "back" i wysyłam;
3. hej Micah, ale użyj jednak te dane z "front", ale z tyłu wizytówki, a "back" zignoruj;
4. wysyłam;
5. hej Micah, jednak dane z "back", ale rozłożone po równo na front i tył wizytówki;
6. wysyłam;
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tabletka "dzień po" jednak nie taka wspaniała, jak (nawet mi) się wcześniej wydawało i jestem totalnie przeciwko temu preparatowi. Pogrubienia moje.

Przyjęcie tabletki zawierającej octan uliprystalu (m.in. EllaOne) przed owulacją skutkuje jej opóźnieniem, uniemożliwiając zapłodnienie. Skuteczność środka po wystąpieniu owulacji można przypisać wpływowi na grubość endometrium, które z kolei zmniejsza szanse na zagnieżdżenie się embrionu.

Ponadto octan uliprystalu (analog mifepristonu) wykazuje embriotoksyczność (śmierć zarodka lub ciężkie uszkodzenie) w badaniu na zwierzętach.


źródło:
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: pomijając fakt, że w tym wypadku nawet gdyby nazwać to środkiem wczesnoporonnym, to nie powiesz mi chyba że "zlepkowi komórek" jak to wyżej ktoś określił, robi to różnicę? Dorosłemu człowiekowi natomiast może zrobić bardzo wielką, szczególnie gdy wie że nie jest gotowy na posiadanie potomstwa. To zdecydowanie nie jest to samo co usuwanie ciąży w którymś tygodniu, czy miesiącu i potępianie tego na równi jest nielogiczne.
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL:

a z czego rozwija się nowy przedstawiciel gatunku, jak nie z tego zlepka komórek?

Z zapłodnionej komórki jajowej z wysokim (30%) prawdopobieństwem rozwinie się płód. Jest to dla katolików argument do przypisania zygocie podmiotowości etycznej podobnej do człowieka dorosłego.
Z niezapłodnionej komórki jajowej z pewnym (0.05%?) rozwinie się embrion (który zostaje poroniony przed trzecim miesiącem). W którym momencie taki embrion z partenogenezy staje się człowiekiem i czy w ogóle?
  • Odpowiedz
mała paczka na niedzielę:

#1: najczęściej wyszukiwana przez ostatnie lata fraza w chińskich marketach w kategorii mobile: "iPhone" ustąpiła frazie: "virtual reality" #hololens effect? ;>

#2: The Death of Music Sales - polecam wykres zmian relacji sprzedaży CD/muzyki cyfrowej i streamingu w ujęciu rocznym i procentowym.

#3:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

otwórzcie sobie obrazek z załącznika w drugiej karcie od razu.

wkurza mnie #windows10 na telefony, a konkretnie pewne założenia projektowe aplikacji i postanowiłem się nimi podzielić.

tzw. hamburger menu (te trzy paski) jest jedna z najgorszych rzeczy, jakie spotkały usability aplikacji mobilnych i systemów nawigacji w ogóle (jeśli jeszcze jest połączone z drawerem, czyli tym wyjeżdżającym z lewej strony menu to już w ogóle dramat). każde jedno badanie pokazuje, że ta ikona
m.....i - otwórzcie sobie obrazek z załącznika w drugiej karcie od razu.

wkurza mn...

źródło: comment_QjoCBGYP1DH2PPbYERMIj3wvGIV1LWtn.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: Według heatmap, to właśnie drawer jest najlepszy rozwiązaniem*, a hamburger jest tylko dodatkiem żeby pokazać że darwer istnieje.

*o ile drawer wysuwa się poprzes slide palcem od lewej krawędzi ekranu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Tymi przyciskami placebo mocno mnie zaskoczył artykuł. Faktycznie zdarza mi się wkurzać na brak zapisu w Office Online, oraz nie raz odświeżałem aplikacje poczty dla Windows 8, ale nigdy nie spodziewałem się że to opiera się w takim stopniu na psychologii.
Ciekawi mnie też czy w Polsce są udawane przyciski dla pieszych. U mnie w miescie raczej nie. Jak się nie naciśnie to zostaje czerwone.

Z tymi butami to
  • Odpowiedz
@1080p: to jest temat na dłuższą dyskusję - pomysły, finansowanie, hackathony, wsparcie firm, VC, kultura, mentalność, podejście poszczególnych branż - błąd goni błąd.
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Pewnie powiem truizm (chyba dobrze korzystam z tego wyrazu) ale musisz sobie wyrobić nawyk zapisywania co kilka minut swojej pracy ;)

Dobry sposób na to to laptop z uszkodzoną ładowarką i bez baterii. Jak Ci kilka razy wywali wszystkie dane to się nauczysz - mówię z doświadczenia.
  • Odpowiedz
przegląd SW/AW, 19.01.2015

500 tysięcy Lumii 535 w trzy miesiące... w samych Indiach - nie wiem, jak Szczęsny wyliczył te trzy miesiące od premiery tego modelu 27. listopada, ale mniejsza z tym, bo takie fuckupy szczególnie nie dziwią. To, co jest tutaj ciekawe, to fakt, że low-endowa strategia MS-u może zacząć przynosić efekty. Podobne zjawisko można zaobserwować np. w Brazylii - to, co tam jeszcze zauważono: największy krajowy operator dba
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: Co do Brazylii to na reddicie ktoś napisał, że podczas mundialu wszędzie widział telefony z Windowsem, i że ogólnie bardzo modne stało się posiadanie Windowsa właśnie przez niezbyt zamożne społeczeństwo, które stać było do tej pory na low-endowe zamulające Androidy, dlatego przesiadka na WP to niebo a ziemia.
  • Odpowiedz
w związku z ostatnimi wydarzeniami zapytowuję się was, jak sądzicie:

1. czy, kiedy, gdzie, w jaki sposób powstanie pierwszy kalifat w Europie? Szwecja, Francja, Wielka Brytania, inne państwo?
2. czy będzie to jednorazowa akcja, systematyczna czy szybkie przejęcie kilku krajów w ciągu kilku miesięcy - i dlaczego?
3. jak wpłynie to na całą Europę, czy będą jakieś reakcje np. militarne (tak domowe jak i wewnętrzne)?
4. czy sytuacja cokolwiek zmieni w Polsce i jeśli tak, to
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: Jeśli wszystko będzie szło w takim kierunku jak teraz tj. socjal, powszechna "tolerancja" to niestety moim zdaniem coś na kształt kalifatu musi powstać. Wraz ze wzrostem ilości muzułmanów będzie rosła ich agresja. Europa już tak ma - zawsze budzi się jak jest za późno ;) W Polsce to nie przejdzie - całe szczęście jesteśmy "nietolerancyjni" :) Co do religii - jeśli muzułmanie opanowaliby Europę to wydaje mi się że
  • Odpowiedz
kilka porad na dziś:

1. jaraj się tym, jak mało wiesz. nieustannie zaspokajaj głód wiedzy, zwłaszcza z pomocą innych. nie ma głupich tematów i zagadnień, nie ma głupich pytań (są tylko trolle).

2. kwestionuj i weryfikuj wszystko, co usłyszysz/zobaczysz/przeczytasz.

3.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki:

Włókno węglowe blokuje fale systemu PayPass. Aby zabezpieczyć kartę przed kradzieżą danych, umieść ją w portfelu znaczkiem PayPass do dołu. Aby zapłacić kartą wysuń ją i przyłóż do czytnika.


Carbonowa powłoka blokuje fale systemu rifid ale przepuszcza fale radiowe stosowane w kartach miejskich.

Dzięki temu nie trzeba wyjmować karty przed wejściem
  • Odpowiedz
szukam drukarni, która zrobi wypasione wizytówki w nakładzie 100 sztuk (ewentualnie więcej, jeśli zmieści się w budżecie):
- do 1000 zł brutto;
- papier (nie plastik) o gramaturze 700g/m²;
- sztywne jak sam ch... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) (tutaj odpada letterpress);
- w idealnym scenariuszu z precyzyjnymi tłoczeniami;
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach