#programowanie #java #jquery #javascript

Cześć, szukam jakiegoś dobrego open source widgetu, który będzie miał podobne działania do tego: https://www.jqwidgets.com/jquery-widgets-demo/demos/jqxdatatable/index.htm#demos/jqxdatatable/javascript-datatable-advanced-filtering.htm

Najważniejsze dla mnie jest opcja zaawansowanego filtrowania tabeli (contains, equal, <, <= , itp. ). Chciałbym żeby była opcja wyboru że np. Kolumna1 & Kolumna2 | Kolumna3 czyli opcja definiowania zbioru (i , lub). Jest coś ciekawego? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzimen: JSP + jquery

Żeby dostać dobrą odpowiedź, niestety trzebaby się cofnąć do roku 2010 i zapytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli jquery nie jest sztywnym wymaganiem, do takich rzeczy prawdopodobnie lepiej sprawdzi się jakiś Angular (bo tam bardzo wygodnie się robi operacje na żywych danych) albo któryś z nowszych frameworków (których niestety nie znam).

W samym jquery Ci nie pomogę, bo ostatnio ruszałem Angulara jakoś
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: Szczerze Jquery to nie jest wymóg. Samego Angular'a zbytnio nie znam. Ogólnie chciałbym aby to było już jakieś gotowe rozwiązanie do implementacji i ewentualnych zmian.
  • Odpowiedz
Witam. Mam pytanie. Czy jeśli chce zacząć pisać projekt w eclipse w spring boot w eclipse to muszę importować ręcznie cała paczkę z tym springiem czy to się dzieje jakoś automatycznie. Pytam bo nie znalazłem jakichś poradników dotyczących tego a mam błąd że mi nie znajduje paczek ze springiem.

#naukaprogramowania #programowanie #java #spring
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieDresy: No intellij community edition od eclipse jest lepszy o jakieś 100% xD Pisać możesz w springu i tak, jedynie nie będziesz miał wylistowanych dependency czy tam podpowiadania do metod w repozytoriach spring data.
  • Odpowiedz
Kliknij tutaj lub obserwuj #zdalnieio, aby otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej :)

Frontend/Javascript
Frontend Developer - React JS (Lorentus) 8 000 - 16 000 PLN - oferta
Front-end developer (Marbit) 6 000 - 12 000 PLN - oferta
Senior Front-end developer (Devire) 10 000 - 20 000 PLN -
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, dopiero niedawno zacząłem z tym wszystkim zabawę.
Gdzie najlepiej przechować kilka plików tekstowych dla aplikacji (jakiś serwer, może być płatny) tak żebym mógł je pobrać poprzez url?

#java #androiddev
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jaka jest najtansza opcja posiadania kilku domen pl ktore w sumie to kilka linijek tekstu lub w ogole przekierowuja na inna strone. Jakies javy czy sklepy niepotrzebne. Nawet poczta pod domena niepotrzebna. W tej chwili ovh serwer za 120 zł z jedna domena a kolejne (mozna kilka przypiac do tego serwera) za 50 zl za kazdą.
Dzieki z gory za kazda podpowiedz.

#ovh #internet #stronywww
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykops2: jeżeli mają przekierowywać na inną (już istniejącą stronę) to żaden hosting nie potrzebny.. w konfiguracji domeny po zakupie możesz ustawić link, na który ma kierować i to wsjo... więc kwestia kupna tanich samych domen pl - tutaj z tego co zauważyłem - im mniejsza firma tym lepsze ceny (często duże firmy dają 1 rok za darmo, a kolejne lata za grubszą kase...) - lepiej jest na czymś mniejszym kupić
  • Odpowiedz
Jak najlepiej nadać użytkownikowi rolę user przy jego rejestracji do bazy danych? Najprostszym rozwiązaniem wydaje się ustawienie setRoles(USER) z innymi setterami w metodzie tworzącej nowego użytkownika, ale czy coś takiego będzie poprawne? Czy może zastosować coś innego?
#spring #java #programowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rav33: bedziesz musial stworzyc kolejne repo, encje i repo dla roli

w encji dajesz id i role_name i musisz polaczyc relacje tablicy user'ow i role

proste ze w repo roli bedziesz wyszukiwal je przez id lub role name bo bedziesz mial albo "ADMIN" albo
  • Odpowiedz
Dobra poradziłem sobie, miałem już encję Role i Repo do tego, problem był w tym, że miałem w encji User Set role i nie wiedziałem jak przekazać to podczas dodawania użytkownika w UserService, udało się przez zastosowanie strumienia i przypisania roli użytkownika w metodzie tworzącej nowego użytkownika. W WebSecurityConfig nic nie zmieniałem w zasadzie. Dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
Witam, piszę do Was z prośbą o pomoc w nauce programowania, a właściwie to o jakieś przejrzyste przedstawienie etapów nauki w sensie frameworki, biblioteki, po jakim czasie się za to brać albo bardziej precyzyjnie, co muszę wiedzieć albo jakie materiały przerobić żeby pójść o krok dalej, co muszę umieć żeby dostać kiedyś ewentualnie jakaś pracę i konkretne materiały z wyszczegolnieniem na co zwracać uwagę. Przyjmijmy ze na razie chciałbym zająć sie Javą,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piter728: znam ludzi, którzy uczyli się przez pół roku codziennie po 8 godzin i nie zdobyli pracy. Tobie wydaje się, że jak sobie poświęcisz 2-3 godzinki przez pół roku to praca spadnie Ci z niebia. Wiem bo też miałem takie myślenie pare lat temu i po kilku rozmowach o staż szybko zostałem sprowadzony na parter. A to było pare lat temu, teraz konkurencja jest znacznie większa. Powstało setki szkół programowania
  • Odpowiedz
A subclass does not inherit the private members of its parent class. However, if the superclass has public or protected methods for accessing its private fields, these can also be used by the subclass.


Czyli podklasa dziedziczy metody które mogą działać na nieodziedziczonych polach.

Rozumiem, że gdy tworzy się instancja podklasy to tworzy się również instancja nadklasy (albo jawnie super, albo niejawne dodanie wywołania bezargumentowego konstruktora nadklasy)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lewo: ale namieszałeś.

Instancja jest jedna, tylko prywatne pola są po prostu niewidoczne z punktu widzenia klasy (czyli z ciała klasy i ciała metod), która dziedziczy. Wywołanie metody childObject.parentMethod() wywołuje bezpośrednio metodę nadklasy (nawet jeśli masz referencję typu podklasy) - zakładam tu oczywiście, że nie przedefiniowałeś tej samej metody w podklasie, bo wtedy zachowanie jest trochę bardziej skomplikowane.
  • Odpowiedz
@TrueHarmony: Z punktu widzenia maszyny wirtualnej i tego jak działa skompilowany kod to zdecydowanie nie. Ale z punktu widzenia logiki programu możesz założyć że jest to coś bardzo zbliżonego i praktycznie równoważnego do klasy anonimowej implementującej interfejs funkcyjny.
  • Odpowiedz
#56 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wolfram11: ja bym najpierw zrobił tablicę tych tablic by było łatwiej iterować po nich.
Potem wyliczył wielkość potrzebnej tablicy, pobierając wielkość każdej z tablicy (lub jeśli one zawsze mają takim sam rozmiar to iloscTablic * rozmiar).
potem pętla zagnieżdżona pętla foreach (pierwsza po tablicach, druga po elementach tablicy) i przypisujesz wartości do nowej tablicy (przyda się jakiś index który będziesz zwiększał po dodaniu do wynikowej tablicy, bo przy foreach nie
  • Odpowiedz
Jakbyście mogli sie cofnąć do początków programowania i wybrać na nowo to co byście wybrali? Chodzi o obecny rynek a nie kiedys?
#programowanie #java #javascript

Co bycie wybrali ?

  • Java [Web] 25.3% (49)
  • C# [Web] 14.4% (28)
  • Java [mobilne] 3.6% (7)
  • Php 8.2% (16)
  • python 14.4% (28)
  • Js 12.4% (24)
  • Rubby 3.1% (6)
  • c++ 11.9% (23)
  • Kotlin 6.7% (13)

Oddanych głosów: 194

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cofnąć do początków programowania

Chodzi o obecny rynek a nie kiedys


@Kapik356: ¯\_(ツ)_/¯

To tak nie działa, że wybierasz język albo technologię według rynku i wygrywasz życie... A powiedziałbym że wręcz przeciwnie, bo taka strategia do prosta droga do skundlenia się
  • Odpowiedz
Co się stało z ogłoszeniami na juniorów #java w #krakow :D? Uczę się tego języka od jakiegoś czasu i nagle wszystkie ogłoszenia wyparowały xD
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu w przykładach tutaj
https://docs.oracle.com/javase/tutorial/java/IandI/interfaceAsType.html
zamiast rzutować obiekt na typ interfejsu (Relatable)object1 , nie można było podać w typie parametrów metody Relatable.

Bo teraz jak taka klasa zakłada, że dostanie do metody obiekt który na pewno da się rzutować na Relatable (a nie musi tak być - chyba, że ta klasa w której są te metody to Object(?)), a tak to zgodność typu parametru od razu to załatwi.
Myślałem, że może po to takie cudowanie by
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lewo: gdzie wtedy zastosowałbyś rzutowanie? Ta metoda jest bez sensu jak zauważyłeś bo działa tylko wtedy gdy oba obiekty implementują interfejs Relatable, bo inaczej się wywali, jak zauważyłeś lepiej zrobić tak że w parametrach przekazujesz od razu obiekty typu Relatable, ale ja napisałem wyżej to da się załatwić 1 linijką...... dlatego ten przykład niemiałby sensu bo nie byłoby rzutowania..

to jest przykład:
-jak działa rzutowanie
-jak można używać interfejsu jako
  • Odpowiedz
@Lewo: Masz rację, przykład kodu niezbyt fajny bo może utrwalać złe praktyki. Należałoby użyć co najmniej instanceof (nawet jeśli nie było do tej pory omówione). Jeśli chodzi o parametry metody i użycie Object zamiast Relatable to miałoby to o wiele więcej sensu jeśli byłaby to implementacja metody equals.
  • Odpowiedz
Gdzie IntelliJ IDEA pokazuje ostrzeżenia kompilacji? Mam wersje 2018.2.5, jedyne co wygooglałem, to że w starszych wersjach była zakładka "Messages". W View -> Tool Windows nie mogę wybrać Messages.
Jak zobaczyć ostrzeżenia kompilacji?
#java #intellij
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

btw informacja o messages window
"The Messages tool window is only available if there are messages to show."
to fajnie, wywołuje metodę Deprecated, ustawienia defaultowe (nawet sprawdzałem ustawienia kompilatora w ide czy nie ma chowania ostrzeżeń) i nie widać przy uruchamianiu komunikatu o wywołaniu takiej metod
  • Odpowiedz
Czy usuwasz folder ze skompilowanymi plikami (/build albo /target) przed kompilacją? Intellij potrafi sobie zcache'ować skompilowane uprzednio pliki, aby nie musieć robić wszystkiego od zera i skrócić czas całej operacji.
  • Odpowiedz
Mirki, co łatwiej będzie się nauczyć dla własnego, domowego, małego, webowego projektu? Będzie prosty CRUD i API do podpięcia się androidem, załóżmy że poziom uczelnianych projektów typu "biblioteka". Front sobie ogarnę bootstrapem, albo czymśtam.

Lubimy się z Javą, z C# też, więc patrze tylko na ich frameworki. Ale jak się rozglądałem to łatwiej mi idzie zrozumienie co piszą w książkach o ASP.NET niż Spring, przynajmniej początki... ale może warto pocisnąć to drugie?

Co łatwiejsze/przyjemniejsze

  • ASP.NET MVC + Entity Framework 53.6% (45)
  • Spring + Hibernate 46.4% (39)

Oddanych głosów: 84

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach