Uważam, że Final Fantasy VIII to fabularny majstersztyk, a liczba subtelnie zakamuflowany aluzji czyni tę grę wybitną, acz niedocenianą.

Pamiętam, gdy pierwszy raz ją widziałem gdy miałem naście lat, podobał mi się bardzo system walki, animację GFów, triple card i cała otoczka współistnienia magii i technologii. Ot, pierwsze zetkniecie z innym kulturowo jRPG.

Wtedy marzyłem sobie, aby trafić do takiej szkoły średniej jak Balamb Garden z tak ciekawymi i barwnymi postaciami. Historia miłosna skrytego
ajron_men - Uważam, że Final Fantasy VIII to fabularny majstersztyk, a liczba subteln...

źródło: comment_KKgdi2mLttasPCj2OpbhVAvlmuGVErgM

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ajron_men: też znam tę teorię i też skłaniam się, że może być prawdziwa pomimo, że sami twórcy chyba nigdy tego nie potwierdzili. kiedyś dawno temu, przed czasami fejsbuka i martwego internetu była taka strona bodaj "inner circle of final fantasy" gdzie opisywali takie smaczki. :)
  • Odpowiedz
Nie piszę tutaj o grach, bo i tak już wystarczająco bazgram o przeczytanych książkach, ale w tym wypadku po prostu musiałem zrobić wyjątek.
Pykam obecnie w Final Fantasy IX; wczoraj dotarłem do końcówki dysku 3. i sceny, w której gra "You are not alone". Jezu. Jakie to było fenomenalne. Muzyka arcygeniusza Uematsu, zabawa mechanikami oraz wyniesienie relacji postaci na absolutne wyżyny. Jeżeli muzyka nie zmiania się na motyw bitewny, gdy atakuje cię jakaś
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@SmugglerFan: a znasz jakieś inne słowo niż "cringe"? Proponuję trochę poszerzyć horyzonty i wyjść poza bańkę, bo można ciekawe rzeczy odkryć - sam jestem tego idealnym przykładem, bo z reguły nie cierpię japońskiego absurdu i przerysowania. No i faktycznie nikt nie chce grać, seria wcale nie istnieje od niemal 40 lat.
  • Odpowiedz
@Ulic_Qel_Droma

Dlatego na szczęście zespoły się spotkały, i jako fan ff z prawie 30 letnim stażem patrzę z nadzieją, że głupia rządza pieniąda i stereotypowego zachodniego gracza ustąpi i znowu dostaniemy znakomitego FF.

Ps. niepopularna opinia, uwielbiam ff xv ze wszystkimi jego mankamentami, malo osob za to próbuje pisać o jego ogromnych zaletach, jak wspaniała mapa, voice acting, zachowania drużyny na mapie, camping, relacje postaci itp.
  • Odpowiedz
Jako, że moja lista gier ukończonych musi rosnąć wziąłem się za Final Fantasy 7 Rebirth.
Chryste Panie, ale to jest zajebiste. Jeśli ktoś ukończył Remake to Rebirth powinien się tym bardziej zainteresować.

#gry #finalfantasy
o.....6 - Jako, że moja lista gier ukończonych musi rosnąć wziąłem się za Final Fanta...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Boje sie że ten cały drogi remake nie bedzie miał tej takiej melancholijnej głębii z oryginału, choć może to też w moim przypadku potęga nostalgii.
Póki co to sie wstrzymuje od zakupu, bo i tak całej fabuły jeszcze nie zrobie, a poza tym kosmiczne ceny.

#muzyczka5555 #gry #finalfantasy

C.....5 - Boje sie że ten cały drogi remake nie bedzie miał tej takiej melancholijnej...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#expedition33 #finalfantasy #gry

Trochę pograłem i wrócił mi w---w na square enix za to że z takim budżetem, historią, doświadczeniem i fanbase wydali takiego generycznego crapa jak FFXVI. A tutaj jakieś nołnejmowe studio z czterdziestu chłopa na pokładzie wydaje gierkę przy której ich flagowa produkcja, a zwłaszcza jej system walki i rozwoju postaci to jakiś nieśmieszny żart ()
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pochodzi z miasta Zanarkand w pełni swojej świetności. Te zostaje zniszczone przez Sina, a sam Tidus przenosi się w czasie


@bary94pl: Guzik prawda, Tidus nie przeniósł się z przeszłości
uwaga, bardzo duże
  • Odpowiedz