@dokonczonezdanie: mój błąd, to były dane dla mojego miasta. W skali kraju masz koło 7 tys osób.
Info mam od analityka z którym współpracuję. BTW: jest to jedyna znana mi osoba na którą nikt nie narzekał przy kredycie na budowę domu. Ciężka droga przed Tobą. Kredyt na budowę to najgorsze utrapienie. Pilnujesz banku z transzami, robotników z terminami, do tego urzędnicy i ich terminy... ciężko nad tym zapanować.
  • Odpowiedz
Odpryski i łuszczenia się betonu po zimie to na szczęście coraz rzadsze przypadki. Ale ciągle spotykane.

Dwa główne czynniki decydują o tym czy beton jest odporny na mróz (nie jest to wytrzymałość)
Przede wszystkim na mrozoodporność betonu wpływa odpowiednie napowietrzenie mieszanki, oraz mało nasiąkliwe kruszywo.
O co chodzi z napowietrzeniem?
Zwykły beton konstrukcyjny z racji swojej natury procentowo zawiera około 1-2% powietrza. To powietrze jest rozmieszczone bardzo nieregularnie. By beton posiadał właściwości mrozoodporne, należy
zajconek - Odpryski i łuszczenia się betonu po zimie to na szczęście coraz rzadsze pr...

źródło: comment_dd674DucgDjRYzDz7FZUpbudEpS2kQfR.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zajconek: Przypomniało mi się patrząc na ten aparat, jak badałem beton na budowie i ekipa z firmy podwykonawczej ze śląska śmiała się ze mnie, że robię betonowe szejki, a z foremek na próbki betonowe kostki do gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zajconek: W Łodzi na A1 przyczółki i podpory od wiadukt nad rokicińską i torami nie spełnia właśnie mrozoodporności. Ciekawe co z tym zrobią bo trochę kasy i betonu tam poszło a termin na ukończenie odcinka krótki.
  • Odpowiedz
Hej Mirki, ma ktoś doświadczenie jak wygląda sprawa z przesuwaniem grzejników w bloku? Chciałbym przesunąć jeden grzejnik w łazience na ścianę obok (jakieś 1.5m dalej). Podobno potrzebuję na taką operację zgody wspólnoty. Sąsiedzi mówią, że w bloku jest kilku właścicieli co regularnie odmawiają na takie zapytania. Administrator tez powiedział, że takiej możliwości nie ma. Macie jakieś doświadczenia na tym polu? Jakieś pomysły? Myślicie, że warto dzwonić bezpośrednio do wod-kan? Samowoli chyba też
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo Mireczki. Czy są tu jakieś osoby z dziedziny #tynkarz #malarz ? Remontuje sobie pokój. Totalna amatorszczyzna, ale robie najtańszym kosztem, wiadomo. Przykleiłem płyty GK do ściany. Nie jest do końca równe. Przez brak doświadczenia i brak czasu nie jestem w stanie wyszlifować na szkło, chce też żeby to jakoś wyglądało. Czy jeżeli nie przeszlifuję łączeń płyt, zrobię "starotynk" (podobno tak się nazywa - byle jak) to będzie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bns: jak szukasz najtanszej firmy u Jozka w garażu to co się dziwisz, za dobrą firmę z faktura trzeba zapłacić bo oni też muszą zapłacić podatek
  • Odpowiedz
Mireczki, mam pytanie może ktoś jest trochę w temacie.

Mam duży balkon, z jednej strony chciałbym się oddzielić od widoku okien sąsiadów. Idealnym rozwiązaniem w przypadku mojego balkonu była by taka drewnana osłona/płot ogrodowy. Dokładnie takie coś: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/architektura-ogrodowa/ploty-i-panele-oslonowe/plot-complex-jantar-lux-180-x-180-cm-teak.html

I teraz tak. Jakiemuś Sebixowi albo Karynie z piętra/pięter wyżej zdarza się palić na balkonie bo tak się przykro stało że zdarzało mi się znaleźć peta na krawędzi mojego balkonu. Z tego powodu - dmuchając na
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach