Mirunie, chodzi za mną pewien tytuł z Amigi bodajże.. grałam za młodu u sąsiada ale za nic nie pamietam tytułu. Natomiast ścieżka dźwiękowa siedzi mi w głowie doskonale.. ( ͡°͜ʖ͡°) Wiec wyglądało to mniej więcej tak, ze grało się jakimś małym ? dzieckiem? chyba taki pulpecik z niego był. Szło się po lesie i strzelało chyba ogryzkami do ślimaków ?:D a i mogło być to tez
Pomóżcie mi odświeżyć pamięć, robię zestawienie gier dla młodego, kiedy i w co grałem, trochę pamięć mnie zawodzi. Roboczo stworzyłem takie zestawienie, tyle sobie przypomniałem w co się kiedy grało. #gry #retrogaming #retrocomputing #pcmasterrace #komputery #amiga #psx #konsole
Ery gier komputerowych:
Zx Spectrumplus: niewiele pamiętam, ale "Jet Set Willy", "Fist" Amiga 1200: Dune, Settlers 1 i 2, Gunship
@kubaklodz: nie Solid Snake tylko Metal Gear Solid... Inne propozycje: PSX Tekken, seria Spyro, Re Volt, Wipeout, Vagrant Story, Oddworld: Abe's Oddysey, Ape Escape, Tony Hawk PC: Jagged Alliance, Deus Ex, Project IGI, Quake
Jest cała masa gier na Amigę które są kultowe, znane itp. Ale chyba każdy z nas ma jakąś grę z Amigi która nie zdobyła większej popularności, ale z jakiegoś powodu spodobała nam się. Dla mnie, jedną z takich gier jest Sky Chase - prosta strzelanka w której zasiadamy za sterami myśliwca a naszym zadaniem jest oczywiście, zestrzelić przeciwnika. Ekran gry podzielony jest na części lewą i prawą. W lewym oknie widać poczynania
@kiera1: Kurłaaaa, kupiłbym Amigę, bo to fajny mikrokomputer, ale na razie rodziców nie stać i mam Commodore 64 z magnetofonem. Nie jest źle, bo mam kartridż Black Box i gry wygrywają się szybko. Widziałem zdjęcia z gier w Top Secret i fajnie to wygląda. Na razie wolę mieć kontrolę nad kilobajtami pamięci RAM. ( ͡°͜ʖ͡°)
Komuś z Amigowców udało się odpalić Land of Genesis na Amidze lub WinUAE z muzyką z CD ?
Land of Genesis to dość nowa gra na Amidzę z chipsetami AGA (minimalne wymagania 68020 , 2 MB CHIP, 2 MB FAST), którą została uwolniona dla społeczności za darmo przez twórców: https://www.amiga-arena.de/land-of-genesis/
Osobiście próbowałem ją odpalić na WinUAE z dużymi problemami, ale muzyki nie udało mi się bezpośrednio z obrazu CD spod emulowanej Amigi puścić, jedynie
23. lipca 1985 roku w Lincoln Center (Nowy York) odbyła się huczna prezentacja nowej generacji komputera - Amigi 1000 - pierwszego konsumenckiego komputera z wielozadaniowym systemem operacyjnym i zaawansowanymi możliwościami multimedialnymi.