Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 7
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz- 247
Nie mogą tych celi jeszcze raz zweryfikować i zwyczajnie cofnąć niektórym dotacje?
@Bruno_: Oczywiście I robią to. Wielu polegnie, ale jest to poświęcenie na które jestem gotów.
#afera #kpo ma ciekawy skutek uboczny - ludzie zaczynają sami dostrzegać, że istnieją klasa pracująca, która tworzy zysk, i klasa posiadająca środki produkcji - dawniej burżuazja, a dziś to po prostu januszexy. Sam wypracowany przez tych pierwszych zysk jest dzielony niesprawiedliwe i nieadekwatnie do poniesionego nakladu, a same januszexy nie są zainteresowane partycypacją w rozwoju kraju. Wręcz przeciwnie - będąc bogaczami nadal wyciągają bezrefleksyjnie rękę do państwa.
Zabawne
Zabawne
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Ulic_Qel_Droma: Chciałbym żeby tak było a tak na prawdę to właśnie kapitalizm wygrywa bo to on wspiera aktualnie szurprawicę, trumpy i konfedepisy na świecie, nawet jeśli się z tym nie afiszuje i świętuje dla niepoznaki czasami pridemonth. Nie będzie żadnego klasowego przebudzenia bo proletariat się banalnie perfekcyjnie rozgrywa co pisowcy pokazują od dekady a ostatnio rownież konfiarze. Finalnie kurczaki głosujące na KFC kłócą się z krowami głosującymi na mcdonalds.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 0
@Banek09: dobre 10 lat temu pracowałem w dużym korpo i też była taka "dżentelmeńska" umowa na dostawy sprzętu IT. Owszem, niby się zbierało oferty od innych, jeździło nawet na jakieś prezentacje, dostawało różne zabawki do testów ale koniec końców wiadomo było i tak kto wygra. I co jakiś czas 30 osób z firmy było zapraszanych w jakieś fajne miejsce na świecie na parę dni. Ot tak, po prostu w ramach
- 148
Kiedyś przy dotacjach unijnych to przynajmniej był wymóg aby otworzyć i utrzymać jedno lub więcej miejsc pracy więc przedsiębiorca który składał wniosek musiał się zastanowić czy faktycznie to o co się stara rozwinie w jakiś sposób firmę no i ktoś otrzymywał przy tym pracę więc była to też jakaś korzyść dla społeczeństwa. Teraz z #kpo to są po prostu drogie prezenty dla bogatych.
Gdyby dali pracownikowi na umowie o pracę
Gdyby dali pracownikowi na umowie o pracę
@AmbasadorObywatelski: dlatego moja działalność bedzie mała do końca moich dni bo nie umiem takich wałów robic. A mógłbym złożyć podanie o zakup nieruchomości na prowadzenie działalności szkoleniowo doradczej itd. Ale człowiek zbyt uczciwy na ten kraj.
Kasa z UE to też kasa wszystkich podatników unijnych, tą aferę z KPO trzeba by wynieść na poziom mediów europejskich żeby jakiś Politico czy inny Der Spiegel napisał o tym niejeden artykuł jak to Polska, największy beneficjent netto unijnych pieniędzy, rozdaje hajs na lewo i prawo na kawalerki, jachty i ekspresy do kawy. Swoją drogą, teraz pytanie ile takich procederów dzieje się w innych krajach unijnych i człowiek nawet nie wie, że
żeby jakiś Politico czy inny Der Spiegel napisał o tym niejeden artykuł jak to Polska, największy beneficjent netto unijnych pieniędzy, rozdaje hajs na lewo i prawo na kawalerki, jachty i ekspresy do kawy.
@fan_Kazika: Dzięki czemu Stanowski będzie mógł nakręcić 7 filmów o tym, jak za Tuska Polska trwoni Unijne dotacje, Mazurek opowie natomiast jak to zła Unia wtrąca się w wydawanie pieniędzy przez Polaków, a szMatecki założy kolejną ankietę
@fan_Kazika:
Nie no, wynoszenie tej afery na szczebel międzynarodowy to jeszcze się koniec końców może przypadkiem skończyć ponownym zamrożeniem środków, a raty pożyczki i tak trzeba będzie spłacać. Winnych trzeba ukarać i zmusić do zwrotu zdefraudowanych środków, ale na szczeblu krajowym.
Nie no, wynoszenie tej afery na szczebel międzynarodowy to jeszcze się koniec końców może przypadkiem skończyć ponownym zamrożeniem środków, a raty pożyczki i tak trzeba będzie spłacać. Winnych trzeba ukarać i zmusić do zwrotu zdefraudowanych środków, ale na szczeblu krajowym.
- 11
Pieniądze na te bzdety hotelarzy nie szły od dziś. Przejdźcie się czasem po jakichś lokalnych knajpach czy pubach. Ja się wieloktronie dziwiłem jak widziałem tablice "dofinansowano z UE" w pubach na "rozwój kultury miejskiej" czy w jakichś restauracjach gdzie danie kosztuje ponad 50zł na "linie produkcyjną jedzenia w słoiku jako odpowiedź na potrzeby żywnościowe mieszkańców" i te słoiki wtedy po 30zł, których nikt nie kupuje.
Te dopłaty do knajp i hotelarzy są
Te dopłaty do knajp i hotelarzy są
źródło: 1000008167
Pobierz@dziad_domniemany: złodziejski naród tak ma
- 13
@tesknilam_:
w której grupie są niby ci co wzięli te dofinansowania? prawa przecież nie złamali, a skoro umieli sobie ogarnąć taką kasę to debilami bym ich nie nazwał
Kraj przyjazny przestępcom i debilom
w której grupie są niby ci co wzięli te dofinansowania? prawa przecież nie złamali, a skoro umieli sobie ogarnąć taką kasę to debilami bym ich nie nazwał
@tesknilam_:
Nie żeby bronił tych "projektów" bo sam jestem nimi oburzony, ale wątpię, że to jest coś charakterystycznego dla naszego kraju. Podejrzewam, że to kwestia czasu, aż zagramniczni dziennikarze wyczują krew i zaczną sprawdzać co się dzieje na ich podwórkach.
Nie żeby bronił tych "projektów" bo sam jestem nimi oburzony, ale wątpię, że to jest coś charakterystycznego dla naszego kraju. Podejrzewam, że to kwestia czasu, aż zagramniczni dziennikarze wyczują krew i zaczną sprawdzać co się dzieje na ich podwórkach.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@FuriousViking: Dlatego od zawsze bawiła mnie ta "wyższość" wielu Polaków nad Ukraińcami (szczególnie emanowała ona po wybuchu wojny), a w gruncie rzeczy po raz kolejny życie udowadnia, że Polacy:
1) mają gdzieś afery każdej kolejnej władzy
2) dali się kilkukrotnie przekupić własnymi pieniędzmi
3) głosują na zmianę na dwie opcje, z których jedna jest totalnie odklejona od realiów zwykłego człowieka i każde kolejne newsy po każdych kolejnych wyborach to udowadniają;
1) mają gdzieś afery każdej kolejnej władzy
2) dali się kilkukrotnie przekupić własnymi pieniędzmi
3) głosują na zmianę na dwie opcje, z których jedna jest totalnie odklejona od realiów zwykłego człowieka i każde kolejne newsy po każdych kolejnych wyborach to udowadniają;
- 4
@Towarzysz_Moskvin: co mnie interesują afery w tamtych krajach, jak jestem obywatelem tego kraju. Masz ty rozum i godność człowieka? Może przeklej od razu afery z Burkina Faso, Sierra Leone, Hondurasu i Wysp Wielkanocnych.
Blok z moim mieszkaniem właśnie pochłania pożar, a ty przychodzisz i mówisz: "ziom, w innych pożarach też się paliły bloki miezkalne, spójrz". I z takimi tutaj siedzę
Blok z moim mieszkaniem właśnie pochłania pożar, a ty przychodzisz i mówisz: "ziom, w innych pożarach też się paliły bloki miezkalne, spójrz". I z takimi tutaj siedzę
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
źródło: Screenshot_20250809_083323_X
Pobierz- 357
Wczoraj nie wchodziłam na Mirko, dziś sobie przeglądam gorące a tu jaka #afera #kpo. Jakiś Mirek wrzucił mapkę i tak sobie randomowo przeglądam a tu takie coś. Serio jakiś trener personalny dostał sobie tak o pół miliona? Wtf, kto takie coś w ogóle weryfikuje i czy sprawdzają jak wydawane są te pieniądze?
źródło: temp_file3445025995768117978
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
@szczurek_87: Ain't gonna lie... Ale mnie w------o to kpo xd
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SHOGOKI: Spora część Polaków myśli, że chodzi o dywersję. XD
- 696
#kpo #afera
To tylko pokazuje jak jest ustawiony dzisiejszy świat.
Zastanawialiście się o co chodzi z tym, że wszędzie trąbi się o wzroście produktywności, a zwykli ludzie wciąż pracują po 8 lub więcej godzin dziennie? Dlaczego wciąż dokręcają nam śrubę pod płaszczykiem "goali", a dostajemy za to ochłapy rzędu paru procent podwyżki?
Właśnie
To tylko pokazuje jak jest ustawiony dzisiejszy świat.
Zastanawialiście się o co chodzi z tym, że wszędzie trąbi się o wzroście produktywności, a zwykli ludzie wciąż pracują po 8 lub więcej godzin dziennie? Dlaczego wciąż dokręcają nam śrubę pod płaszczykiem "goali", a dostajemy za to ochłapy rzędu paru procent podwyżki?
Właśnie
@conamirko A tobie Żyd korba nieźle zakręcił bo powinno być kilka razy lepiej a nie jest, ludzie to widzą.
@conamirko fajny wybór dla niewolnika, nie jest bity batem tyłku ultranowoczesnym przewodnikiem kar cielesnych. Super mogę sobie wybrać pracę na lichwiarskim kredycie do emerytury jupi.
- 25
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Brakus: tak jak pod wpisem niżej, EU inwestuje w rozwój technologii kombajnów do kiepów






























Nie, to wina konkretnych osób, które pozwalały na realizację konkretnych wniosków i konkretnej władzy która na to pozwoliła. Większość Polaków nie ma z tego złamanego grosza i to ona jest okradana na wiele