#kpo #afera Przy okazji tej afery widać jakie dno siedzi na mirko. Sprawdzasz co z aferą, a na mirko pierwszy koment o tym, żeby nie mieć pretęsji do władzy, bo to wina natury Polaków. Japier...
Nie, to wina konkretnych osób, które pozwalały na realizację konkretnych wniosków i konkretnej władzy która na to pozwoliła. Większość Polaków nie ma z tego złamanego grosza i to ona jest okradana na wiele
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mimmo: co ty gadasz Tusk jest git bo powiedział że podejmie kroki!!! Za komuny też tak było, z tym że wtedy ludzie się nie nabierali.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cinu4 Wałęsa w wywiadzie ostatnio , patafrazując, " jak nie było tych internetów, to ludzie wierzyli politykom" .
  • Odpowiedz
Aż boję się pomyśleć ile razy już padło od czasu nagłośnienia tej afery z kpo z ust fajnopolactwa:

"Oj tam wielkie problemy robicie, PiS też kradł"

Aaaaa, no to spoko, nie było tematu. To zmienia wszystko. Pewnie jest wściekły zalew takich tekstów, aż sie roi od tego.

#kpo #afera #4konserwy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#afera #kpo
ja j---e człowiek grzecznie płaci stałe 2300 samego zusu co miesiąc na #jdg a Janusze dostajo 50 000 na dodanie nowej pizzy do menu

Nie mogą tych celi jeszcze raz zweryfikować i zwyczajnie cofnąć niektórym dotacje?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogą tych celi jeszcze raz zweryfikować i zwyczajnie cofnąć niektórym dotacje?


@Bruno_: Oczywiście I robią to. Wielu polegnie, ale jest to poświęcenie na które jestem gotów.
  • Odpowiedz
#afera #kpo ma ciekawy skutek uboczny - ludzie zaczynają sami dostrzegać, że istnieją klasa pracująca, która tworzy zysk, i klasa posiadająca środki produkcji - dawniej burżuazja, a dziś to po prostu januszexy. Sam wypracowany przez tych pierwszych zysk jest dzielony niesprawiedliwe i nieadekwatnie do poniesionego nakladu, a same januszexy nie są zainteresowane partycypacją w rozwoju kraju. Wręcz przeciwnie - będąc bogaczami nadal wyciągają bezrefleksyjnie rękę do państwa.

Zabawne
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ulic_Qel_Droma: Chciałbym żeby tak było a tak na prawdę to właśnie kapitalizm wygrywa bo to on wspiera aktualnie szurprawicę, trumpy i konfedepisy na świecie, nawet jeśli się z tym nie afiszuje i świętuje dla niepoznaki czasami pridemonth. Nie będzie żadnego klasowego przebudzenia bo proletariat się banalnie perfekcyjnie rozgrywa co pisowcy pokazują od dekady a ostatnio rownież konfiarze. Finalnie kurczaki głosujące na KFC kłócą się z krowami głosującymi na mcdonalds.
  • Odpowiedz
@Banek09: dobre 10 lat temu pracowałem w dużym korpo i też była taka "dżentelmeńska" umowa na dostawy sprzętu IT. Owszem, niby się zbierało oferty od innych, jeździło nawet na jakieś prezentacje, dostawało różne zabawki do testów ale koniec końców wiadomo było i tak kto wygra. I co jakiś czas 30 osób z firmy było zapraszanych w jakieś fajne miejsce na świecie na parę dni. Ot tak, po prostu w ramach
  • Odpowiedz
Kiedyś przy dotacjach unijnych to przynajmniej był wymóg aby otworzyć i utrzymać jedno lub więcej miejsc pracy więc przedsiębiorca który składał wniosek musiał się zastanowić czy faktycznie to o co się stara rozwinie w jakiś sposób firmę no i ktoś otrzymywał przy tym pracę więc była to też jakaś korzyść dla społeczeństwa. Teraz z #kpo to są po prostu drogie prezenty dla bogatych.
Gdyby dali pracownikowi na umowie o pracę
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmbasadorObywatelski: dlatego moja działalność bedzie mała do końca moich dni bo nie umiem takich wałów robic. A mógłbym złożyć podanie o zakup nieruchomości na prowadzenie działalności szkoleniowo doradczej itd. Ale człowiek zbyt uczciwy na ten kraj.
  • Odpowiedz
Kasa z UE to też kasa wszystkich podatników unijnych, tą aferę z KPO trzeba by wynieść na poziom mediów europejskich żeby jakiś Politico czy inny Der Spiegel napisał o tym niejeden artykuł jak to Polska, największy beneficjent netto unijnych pieniędzy, rozdaje hajs na lewo i prawo na kawalerki, jachty i ekspresy do kawy. Swoją drogą, teraz pytanie ile takich procederów dzieje się w innych krajach unijnych i człowiek nawet nie wie, że
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

żeby jakiś Politico czy inny Der Spiegel napisał o tym niejeden artykuł jak to Polska, największy beneficjent netto unijnych pieniędzy, rozdaje hajs na lewo i prawo na kawalerki, jachty i ekspresy do kawy.


@fan_Kazika: Dzięki czemu Stanowski będzie mógł nakręcić 7 filmów o tym, jak za Tuska Polska trwoni Unijne dotacje, Mazurek opowie natomiast jak to zła Unia wtrąca się w wydawanie pieniędzy przez Polaków, a szMatecki założy kolejną ankietę
  • Odpowiedz
@fan_Kazika:
Nie no, wynoszenie tej afery na szczebel międzynarodowy to jeszcze się koniec końców może przypadkiem skończyć ponownym zamrożeniem środków, a raty pożyczki i tak trzeba będzie spłacać. Winnych trzeba ukarać i zmusić do zwrotu zdefraudowanych środków, ale na szczeblu krajowym.
  • Odpowiedz
Pieniądze na te bzdety hotelarzy nie szły od dziś. Przejdźcie się czasem po jakichś lokalnych knajpach czy pubach. Ja się wieloktronie dziwiłem jak widziałem tablice "dofinansowano z UE" w pubach na "rozwój kultury miejskiej" czy w jakichś restauracjach gdzie danie kosztuje ponad 50zł na "linie produkcyjną jedzenia w słoiku jako odpowiedź na potrzeby żywnościowe mieszkańców" i te słoiki wtedy po 30zł, których nikt nie kupuje.

Te dopłaty do knajp i hotelarzy są
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cała ta afera z KPO, pokazuje jak w naszym kraju traktuje się obywateli i ich potrzeby. Co tam służba zdrowia, co tam inne priorytetowe sprawy...

Kraj przyjazny przestępcom i debilom. Ale uśmiechnijmy się... Bo złość piękności szkodzi.

#kpo #afera
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tesknilam_:

Kraj przyjazny przestępcom i debilom

w której grupie są niby ci co wzięli te dofinansowania? prawa przecież nie złamali, a skoro umieli sobie ogarnąć taką kasę to debilami bym ich nie nazwał
  • Odpowiedz
@tesknilam_:
Nie żeby bronił tych "projektów" bo sam jestem nimi oburzony, ale wątpię, że to jest coś charakterystycznego dla naszego kraju. Podejrzewam, że to kwestia czasu, aż zagramniczni dziennikarze wyczują krew i zaczną sprawdzać co się dzieje na ich podwórkach.
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Dlatego od zawsze bawiła mnie ta "wyższość" wielu Polaków nad Ukraińcami (szczególnie emanowała ona po wybuchu wojny), a w gruncie rzeczy po raz kolejny życie udowadnia, że Polacy:
1) mają gdzieś afery każdej kolejnej władzy
2) dali się kilkukrotnie przekupić własnymi pieniędzmi
3) głosują na zmianę na dwie opcje, z których jedna jest totalnie odklejona od realiów zwykłego człowieka i każde kolejne newsy po każdych kolejnych wyborach to udowadniają;
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: co mnie interesują afery w tamtych krajach, jak jestem obywatelem tego kraju. Masz ty rozum i godność człowieka? Może przeklej od razu afery z Burkina Faso, Sierra Leone, Hondurasu i Wysp Wielkanocnych.

Blok z moim mieszkaniem właśnie pochłania pożar, a ty przychodzisz i mówisz: "ziom, w innych pożarach też się paliły bloki miezkalne, spójrz". I z takimi tutaj siedzę
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj nie wchodziłam na Mirko, dziś sobie przeglądam gorące a tu jaka #afera #kpo. Jakiś Mirek wrzucił mapkę i tak sobie randomowo przeglądam a tu takie coś. Serio jakiś trener personalny dostał sobie tak o pół miliona? Wtf, kto takie coś w ogóle weryfikuje i czy sprawdzają jak wydawane są te pieniądze?
petugh - Wczoraj nie wchodziłam na Mirko, dziś sobie przeglądam gorące a tu jaka #afe...

źródło: temp_file3445025995768117978

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kpo #afera

To tylko pokazuje jak jest ustawiony dzisiejszy świat.

Zastanawialiście się o co chodzi z tym, że wszędzie trąbi się o wzroście produktywności, a zwykli ludzie wciąż pracują po 8 lub więcej godzin dziennie? Dlaczego wciąż dokręcają nam śrubę pod płaszczykiem "goali", a dostajemy za to ochłapy rzędu paru procent podwyżki?

Właśnie
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 184
@conamirko fajny wybór dla niewolnika, nie jest bity batem tyłku ultranowoczesnym przewodnikiem kar cielesnych. Super mogę sobie wybrać pracę na lichwiarskim kredycie do emerytury jupi.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach