Tak wygląda ruski troll - https://www.facebook.com/agnieszka.wojcik.967422
Zgłaszajcie na potęgę.
#wojna #ukraina #rosja #ruskimir #trollujemyonuce
Zgłaszajcie na potęgę.
#wojna #ukraina #rosja #ruskimir #trollujemyonuce
Czy rządy państw UE mają prawo stosować weto?
58% tak
19% nie
23% nie wie
Komentarz usunięty przez moderatora
Wykop.pl
Jest to najstarszy konkurs skrzypcowy na świecie. Po raz pierwszy odbył się w 1935 roku w Warszawie. Inicjatorem międzynarodowych spotkań młodych skrzypków był bratanek Henryka, Adam Wieniawski, a organizatorem Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Jego celem było propagowanie muzyki kompozytora oraz zapewnienie promocji wybitnym skrzypkom. Kolejne edycje miały się odbywać co pięć lat, jednak plany przerwała II wojna światowa. Drugi konkurs zorganizowany został po 17 latach, w 1952 roku w Poznaniu. Od tej chwili konkurs odbywa się regularnie co pięć lat w Auli UAM, a organizatorem jest poznańskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego.
Specjalnie dla Was, drodzy Wykopowicze wrzucam koncert inauguracyjny
Wykonawcy:
Oglądałem za pośrednictwem Internetu koncert inauguracyjny i to był miły, piątkowy wieczór. Teraz przed nami dwa tygodnie zmagań młodych skrzypków, masa znakomitej muzyki i związanych z tym estetycznych przeżyć.
Ten konkurs jest bodaj najstarszym istniejącym i jednym z najbardziej prestiżowych konkursów skrzypcowych na świecie.
W bieżącej edycji MKS bierze udział 39 uczestników: 7 Polaków, 5 Niemców, 6 Amerykanów, 5 obywateli Korei Południowej, 4 Chińczyków, 3 Japończyków, a także reprezentantów Austrii, Niderlandów, Francji, Kazachstanu, Szwajcarii i Singapuru. Wśród nich w przeważającej większości są kobiety – 25 skrzypaczek. Najmłodszy z uczestników Konkursu ma 16 lat, a najstarszy 29.
No, i "w pakiecie" przepiękna Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza