Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
essalysolus
essalysolus
Profil firmowy

essalysolus

Dołączył 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 30
  • Znaleziska 1
  • Mikroblog 29
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4
Jasak
Jasak
22 godz. i 14 min temu
  • 0
Pisaliście tutaj na wykopie niedawno że szeregowiec to łączy minusy domu z minusami mieszkania, bo masz niby dom i musisz sam o niego zadbać ale z sąsiadami jak w bloku.
A jakie minusy domu i sklepu łączy szeregowa Biedronka w domu jednorodzinnym?
https://x.com/ArturCelinski/status/2069723151450128756

#nieruchomosci #polska
Jasak - Pisaliście tutaj na wykopie niedawno że szeregowiec to łączy minusy domu z mi...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus 21 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 3
@Jasak: no i zajebiscie po bulki w klapeczkach
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus 15 godz. i 18 min temu via Wykop
  • 0
@RKN_: az mi sie sklepik w akademiku przypomnial xD
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus 15 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 0
@Jasak: o k---a hahah myslalem ze to ai generated XDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz

38

Audi uderzyło w rowerzystkę. Sąd uznał, że to ona jest winna. "Smutne i żenujące

Audi uderzyło w rowerzystkę. Sąd uznał, że to ona jest winna. "Smutne i żenujące

To już druga instancja sądu: Nie ma znaczenia, kto w kogo wjechał. Sprawę rozstrzygamy na podstawie tego, kto miał pierwszeństwo i czy przestrzegał

hellfirehe
z
gloswielkopolski.pl
dodany: wczoraj, 10:42:15
  • 62
  • #
    rower
  • #
    poznan
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    prawojazdy
essalysolus
essalysolus
essalysolus 21 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 3
@Kaczorra: ale ma talizman tzipy wiec sie jej nalezy
202492
202492
przedwczoraj, 12:56:59
  • 1
a Microslop rośnie ¯\(ツ)/¯

#gielda
202492 - a Microslop rośnie ¯\(ツ)/¯

#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 12:59:53 via Wykop
  • 2
@202492: fajnie, a my w micronie.. A nie czekaj
  • Odpowiedz
Abc111
Abc111
Abc111
przedwczoraj, 11:11:43
  • 1
#kryptowaluty nie da się zarejestrować na CoinBase. Nie wiem co teraz ... Kurde boję się tego Binance że będzie problem z pieniądzmi
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 12:51:37 via Wykop
  • 0
@Abc111: kto normalny wysyla z gieldy na gielde bypassujac swoj portfel? xD
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 12:56:34 via Wykop
  • 0
@KucykMocy: to by pasowalo do statystyk nt. skladu procentowego debili w populacji
  • Odpowiedz
radzioonet
radzioonet
przedwczoraj, 12:08:45
  • 2
#pit38 #interactivebrokers #podatki #gielda

Jeżeli ktoś zaczyna z IBKR i myśli „rozliczę to na koniec roku”, to warto już teraz zbierać dane: pełny Activity Statement za rok, Trades, Dividends, Withholding Tax, Interest/Fees, historię kosztów/FIFO, transfery i kraje do PIT/ZG.

Najczęściej problemem nie jest sam PIT-38, tylko brak kompletu historii i kursów NBP dla właściwych dat.

Disclosure:
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 12:20:35 via Wykop
  • 4
@Hotel_Yorba: mozesz, nie sluchaj tego p---------a. @kalkulatorgieldowy wylicza wszystko razem z kursem srednim nbp. To jakies lokowanie biedaproduktu. Rownie dobrze mozna co kazda transakcja updaotowac statement bo przeciez broker moze zniknac i serwery moga sie spalic xD I tak potem na koniec roku robisz sobie statement jeden z calego roku i wszystko gra
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 12:47:39 via Wykop
  • 1
@radzioonet: kalkulator gieldowy ma to wszystko opanowane, wszystko dziala jak nalezy, migracje kont, zmiany tickerów, masa roznych migracji i ginacych kosztów, nawet potrafia recznie edytowac statement zeby potem ich software to przeliczyl i zinterpretowal zanim wdroza poprawki po stronie servera. @kalkulatorgieldowy wiele razy trulem im dupsko bo moj ibkr bywal kaprysny przy opcjach i zawsze dawali rade. (subskrypcja na kolejny rok nalezy mi sie jak psu buda za tę
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
przedwczoraj, 09:17:21
  • 41
#gielda #microsoft
W robocie po zmianach Microsoftu jeśli chodzi o koszt tokenów AI dział programistów lamentuje że nie idzie pracować. Limit na miesiąc wykorzystali w 3 dni XD

Zorganizowano warsztaty i gość z Microsoftu od AI tłumaczył dodawanie skilli, żonglowanie modelami, budowanie promptów, cacheowanie tokenów. Nawet zewnętrzne narzędzia sugerował do wybierania modelu. Wszystko żeby ograniczyć koszta.

Ciekawe ile firm zdecyduje się rzeczywiście na poniesienie dodatkowych kosztów na poczet
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 10:27:14 via Wykop
  • 0
@UsmiechnietyAnon: idzie za jakies 150k$, stawiasz sobie glm 5.2 albo kimi 2.6 i cała firma bzika. Nie jest to straszny koszt, sam mam 4x rtx 6000 pro i se daje rade.
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 10:31:41 via Wykop
  • 20
@UsmiechnietyAnon: jakiej polityki, jak k---a maja licencje MIT, albo niewiele bardziej restrykcyjna xD w dodatku mozesz sobie jechac na obliterated wersjach bez zadnuych guardraili. Glupi qwen 3.6 27B odpalasz na rtx 5090 i jest lepszy niz modele z antropica sprzed pol roku xD w zupelnosci to wystarcza, teraz modele sa juz na takim poziomie, ze liczy sie harness i orchestration a nie sam model. Jak ktos ma pojecie o programowaniu
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 11:32:35 via Wykop
  • 1
W ogole ludzie dalej pojmuja llmy jako chat boty, k---a zainstalujcie sobie linuxa albo nawet na windowsie odpalcie claude code albo opencode z darmowymi modelami typu kimi (limitu nigdy nie spalilem jeszcze) i zobaczccie co on potrafi. Piszesz mu zrob mi to i to i ci k---a robi, a nie ze pytasz go czy lepiej kupic ekspres A czy B. To co sie o--------a w agentic code to jest jakis science fiction.
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 11:49:30 via Wykop
  • 0
@Rogalikznadzieniem: no k---a wyolbrzymiam, no shiT ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiesz o co chodzi, przyklad pierwszy z brzegu linux kernel, ludzie blokuja pry od ai nie dlatego, ze sa zle, ale dlatego ze nei sa w stanie ich tak szybko zweryfikowac, Wniosek - czlowiek jest bottleneckiem, nie mowie o legacy systemach i cobolu bo to stanowi nikly procent calosci, ktora tworzy się teraz a nie
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 12:09:41 via Wykop
  • 0
@Rogalikznadzieniem: ale po co, skoro moge sobie vibecodowac gowno projekty, które sa uzyteczne tylko dla mnie i zdaje sobie sprawę, ze nie nadaja sie do sprzedaży, nawet nie zastanawiam sie czy ktokolwiek poza mna by tego potrzebowal. ja juz nic nie musze xd na moim etapie inwestycja w zdrowie to najlepsze co moge zrobic, wiecej mi nie potrzeba, swoje o-------m. Wlasine koncze tweakowac projekt automatycznego nawadniania moich roslin i karmnika
essalysolus - @Rogalikznadzieniem: ale po co, skoro moge sobie vibecodowac gowno proj...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 12:32:57 via Wykop
  • 0
@Rogalikznadzieniem: ale nie rozumiem teraz o co się do mnie prujesz xD Sugerujesz, ze llmy to tylko ai slop i sa useless? Specjalnie podkreslalem, ze w rekach skilled programisty to zajebiste narzedzie zwiekszajace realnie efektywnosc x 8. W rekach janusza robi jeszcze wieksze wrazenie, bo z goscia ktory nie ma pojecia o programowaniu, nagle potrafi sobie stworzyc glupi skrypt w pytongu, ktory oszczedza mu kilkaset roboczogodzin w skali roku, bo
  • Odpowiedz
ParadygmatYT
ParadygmatYT
przedwczoraj, 08:57:54
  • 0
#gielda Tak tak sprzedawajcie Microna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ParadygmatYT - #gielda Tak tak sprzedawajcie Microna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: image

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus przedwczoraj, 10:37:27 via Wykop
  • 2
@ParadygmatYT: te analyzy sa reaktywne, zawsze ida zgodnie z trendem bazujac na historii, bo zaden analityk nie chce sie mylic xD klasyczne correlation =/= causation
  • Odpowiedz
dwie_turystki
dwie_turystki
22.06.2026, 15:46:51
  • 1
#gielda
Próbował ktoś kupić dostęp do PREMIUM DNA RYNKÓW z kimś na spółkę? Nie blokuję konta jeśli sie loguje na konto z dwóch adresów IP ? Ten kto ma to polecam wykupienie ?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus 22.06.2026, 16:01:09 via Wykop
  • 1
@dwie_turystki: wykup sobie taniego vpsa za 2 zl i zaloz wireguarda i logujcie sie z tego proxy, to samo ip
  • Odpowiedz
NieoznaczonaReklama
NieoznaczonaReklama
21.06.2026, 08:25:37
  • 7
#binance #kryptowaluty #bitcoin

9 dni pozostało do zakończenia działania Binance w EU, bez informacji jak będą nas traktować od 1 lipca.

Ważne:
- POBIERZ HISTORIĘ TRANSAKCJI, jeśli odetną konta z UE to i tak musisz się rozliczyć z fiskusem, a nie będziesz miał danych,
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus 21.06.2026, 13:57:50 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: I co potem z tą gotówką sobie zrobie? schowam do skarpety? Domu nie kupisz, samochodu nie kupisz, jedyne na dziwki rozjyebac zeby fiskus nie wiedział : )
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus 21.06.2026, 14:08:50 via Wykop
  • 13
@jegertilbake: Gosciu nie pracuje na etacie, zyje z krypto mam ponad 3 banki, i 19% dochodowego za wolnosc uzycia tych srodkow to nie jest wysoka cena. Ty porównujesz jakie sbieganie do bitomatow i wyciaganie po 1000 zl ktore mozna sobie "zalegalizowac" w detalu kupując smiej zelki do powaznej kasy, której nie jestes w stanie wydac na tak idiotyczna konsumpcje. Jesli chcesz uzyc tej kasy tj. wrzucenie w tradfi na gielde
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus 21.06.2026, 14:22:24 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: w remont zgoda, ale jak chcesz w----c w zakup samochodu za 500k gdzie zglaszasz to do US oplacajac PCC od kwoty zakupu? Uwielbiam logike wykopków xD
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus 21.06.2026, 14:26:20 via Wykop
  • 2
@skitles: większe nie, jedynie 12% spreadu :D Ale jeszcze rok temu bitomat dawał lepszy kurs niz forex przy crypto > fiat. Wiem bo robilem rundy po calej polsce bo tak gotowka znikala xDDDD Obecnie przy 7% spreadzie wole sobie wyjsc legitnie i placic 19% podatku i potem nie ogaldac sie za plecy i swobodnie dysponowac srodkami.
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus 22.06.2026, 14:27:28 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: kiedys chcialem zmienic rezydencje na ZEA i posiedziec w dubaju, ale to nie takie proste, mimo iz mozesz udokumentowac ze nie masz tu juz zadnego zwiazku z polska to skarbowka o--------a i czasami musisz tlumaczyc, zes nie jelen. P------e to : ) Mam nadzieje, ze niedlugo bedzie mozna brac kredyt lombardowy pod zastaw krypto w banku i wtedy buy borrow die uskuteczniac. Poki co moge to zrobic np na
  • Odpowiedz
MichuTop
MichuTop
MichuTop
18.06.2026, 18:31:13
  • 15
Dlaczego w tym p-----------m kraju nie ma ani jednej partii antymigranckiej, antydeweloperskiej czy antykonowalskiej? Ci mają wystawioną aferę do pustej bramki, to jeszcze będą bronić chciwości konowałów. Zresztą od nich i od covidu się to zaczęło na ogromną skalę
#lekarz100k #lekarski #nieruchomosci #konowalposting #polska #polityka
MichuTop - Dlaczego w tym p-----------m kraju nie ma ani jednej partii antymigranckie...

źródło: image

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

essalysolus
essalysolus
essalysolus 18.06.2026, 21:50:39 via Wykop
  • 1
@SoplicaTadeusz: a po co zlomiarzom zlom?
  • Odpowiedz
essalysolus
essalysolus
essalysolus 19.06.2026, 20:29:34 via Wykop
  • 0
@SoplicaTadeusz: k---a jaki ty niedomyslny xD to zwykly surowiec, mieli trupa to dawali namiary rodzinie na zaklad pogrzebowy albo zakladowi i spamowali rodzinie i mieli od tego prowizje tak samo jak zlomowiec ma prowizje od skupu zlomu
  • Odpowiedz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking