Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Rakocy

Rakocy

Dołączył 2 tyg. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 21
  • Znaleziska 21
  • Mikroblog 0
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3

4

Jakiego tematu wam brakuje?

Jakiego tematu wam brakuje?

Piszę poradniki o cyberbezpieczeństwie. Szukam inspiracji, o czym chcielibyście przeczytać albo jaki temat najczęściej pojawia się wśród waszych znajomych czy rodziny.

Rakocy
z
wykop.pl
dodany: 11.06.2026, 09:16:57
  • 28
  • #
    poradniki
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    stronainternetowa
  • #
    pytanie
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    cybersecurity
Rakocy
Rakocy
Autor
11.06.2026, 10:57:46 via Wykop
  • 0
@wiesiu2:

Słuszna uwaga, z wykopu korzystam stosunkowo od niedawna. Częściej siedzę na reddicie. A w jakim aspekcie byś mi doradził? Czego mam się nauczyć z obsługi wykopu?
Rakocy
Rakocy
Autor
11.06.2026, 10:58:11 via Wykop
  • 0
@LudzieToDebile:

Nie no tak to nie ;) My tutaj mówimy o tym jak się chronić, a nie jak atakować.
Rakocy
Rakocy
Autor
11.06.2026, 13:14:34 via Wykop
  • 0
@LudzieToDebile:

Okey zatem chodzi o coś innego czyli zakup karty sim na tzw "słupa".
Kupując kartę sim, musisz ją zarejestrować na dane osobowe. W Polsce na dowód, za granicą zazwyczaj na Paszport.
Zatem jest to pierwsza
Rakocy
Rakocy
Autor
11.06.2026, 13:32:04 via Wykop
  • 0
@LudzieToDebile: Dokładnie, więc teraz, żeby nie być wykrytym, naprawdę trzeba się postarać ;)
Rakocy
Rakocy
Autor
11.06.2026, 15:14:00 via Wykop
  • 0
@LudzieToDebile: Myślę, że trzeba by było mieć zupełnie nowe urządzenie, którego pozbywasz się po skończeniu danej akcji
Rakocy
Rakocy
Autor
12.06.2026, 09:11:20 via Wykop
  • 0
@Cichoboprzydziezdzicho:

No dobra, ale próbuję być kulturalny. Co mam zacząć używać, przekleństw ? Wiem, że tutaj jest mniej formalnie
Rakocy
Rakocy
Autor
12.06.2026, 09:11:54 via Wykop
  • -2
@ekektrykpozdalnym:

Ale w czym jest problem? Nie ukrywam tego, że jest to vibe
Rakocy
Rakocy
Autor
12.06.2026, 09:15:43 via Wykop
  • 1
@piotrusmc: https://cyberranking.pl/poradniki/jak-usunac-wirusa
Rakocy
Rakocy
Autor
12.06.2026, 10:35:35 via Wykop
  • -3
@ekektrykpozdalnym: No to w czym problem ? :D
Rakocy
Rakocy
Autor
12.06.2026, 21:37:29 via Wykop
  • -2
@nirvikalpasamadhi: żałosne, że gdzieś tam poświęcam czas i daję realną korzyść komuś, np. osobom mniej korzystającym z technologii? Myślę, że tak bardzo wziąłeś sobie za cel atakowanie AI, że Tobie wyprało zdolności realnej analizy. Vibe będzie i musisz się z tym pogodzić albo walczyć z wiatrakami. Dla komfortu psychicznego polecam opcję pierwszą ;)
Rakocy
Rakocy
Autor
12.06.2026, 21:58:12 via Wykop
  • 0
@Aperitiff: No to jest ciekawe, możesz popróbować z opencode. Zainstaluj jako CLI i możesz spróbować odegrać z nim jakąś rolę, żeby go złamać. Coś na zasadzie, żeby wcięlił się np. w rolę CBZC i że musisz dostać się do nie wiem jakiejś aplikacji ;)
Rakocy
Rakocy
Autor
wczoraj, 09:36:45 via Wykop
  • -2
@nirvikalpasamadhi: Spłycasz bardzo temat i tak zgodzę się w kontekście maili zwłaszcza jak ludzie nie zwracają uwagi na język, długie "-" itp. Jednak jeżeli używasz AI do wsparcia swojej pracy to myślę, że jest to okey.
Rakocy
Rakocy
Autor
23 godz. i 48 min temu via Wykop
  • -1
@nirvikalpasamadhi: I tutaj masz 100% rację i zgadzam się z tym.
Spotykam się z tym na co dzień i faktycznie jest tak jak mówisz, czyli AI - na rozwiazanie wszystkiego.
Dodatkowo brak weryfikacji ze strony użytkowników itp.

Wiem też, że ludzie są zmęczeni już AI, wszędzie wygenerowane filmiki i obietnice, że AI rozwiąże ich każdy problem.
Rakocy
Rakocy
Autor
22 godz. i 4 min temu via Wykop
  • -1
@nirvikalpasamadhi: Mnie najbardziej bawi element na rynku pracy, jak firmy pozwalniały juniorów, jak przepalają w cholerę tokenów, żeby ostatecznie dowiedzieć się, że "finalny" produkt to localhost ... albo, że nie zawiera elementu łączącego całej infrastruktury.

Dodatkowo firmom czkawką wróci zwalnianie ludzi, bo osoby wracające zażyczą sobie 2x więcej pieniędzy żeby naprawić positkowany kod z AI :D

488

Firefox ma wbudowany i darmowy VPN. Teraz skorzystają z niego Polacy

Firefox ma wbudowany i darmowy VPN. Teraz skorzystają z niego Polacy

Polacy mogą od dziś korzystać z darmowego i wbudowanego VPN-a w przeglądarce Firefox

PytanieZaPytaniem
z
instalki.pl
dodany: 11.06.2026, 11:15:35
  • 157
  • #
    firefox
  • #
    przegladarki
  • #
    internet
Rakocy
Rakocy 12.06.2026, 14:14:41 via Wykop
  • -1
https://cyberranking.pl/ - możecie zerknąć na ranking VPN
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4

Stworzyłem stronę dla osób nietechnicznych - proszę o opinię

Stworzyłem stronę dla osób nietechnicznych - proszę o opinię

cyberranking.pl - poradniki o antywirusach, VPN i hasłach dla osób nietechnicznych. Dane z laboratoriów, nie z reklam. Szukam opinii.

Rakocy
z
wykop.pl
dodany: 03.06.2026, 10:33:39
  • 7
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    projekty
  • #
    internet
  • #
    bezpieczenstwo
Rakocy
Rakocy
Autor
03.06.2026, 11:31:27 via Wykop
  • -1
@mx109:

Super, dzięki za odpowiedź.
Masz rację, ranking nie zakładał darmowych rozwiązań. Założone darmowe rozwiązania są w artykułach, gdzie określam, że np. Defender jest darmowym narzędziem i nie odstępuje od płatnych rozwiązań.
Nie mniej jednak masz rację i dodam może zakładkę darmowe vs.
Rakocy
Rakocy
Autor
03.06.2026, 18:43:02 via Wykop
  • 0
@Silvia_Torque:
W artykułach miałem informacje o bezpłatnych narzędziach. Wcześniej MX wspomniał o tym, także myślę, że wdrożę to jak najbardziej do głównego rankingu
Rakocy
Rakocy
Autor
03.06.2026, 22:31:59 via Wykop
  • 0
Mieliście rację, brakowało tego w rankingu więc dodałem i stworzyłem artykuły na ten temat darmowych rozwiązań.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rakocy
Rakocy
Autor
04.06.2026, 13:03:37 via Wykop
  • 0
@kannabis:

oo to też spoko opcja, mam w planach jeszcze dodać parę rzeczy, ale własnie nie chciałem, żeby to był overkill tak od razu. Dzięki bardzo !

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking