Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko196
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DanielPlainview

DanielPlainview

Dołączył 12 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 84224
  • Znaleziska 32359
  • Mikroblog 51865
  • Obserwujący 35
  • Obserwowane 127
DanielPlainview
DanielPlainview 15.03.2026, 08:35:02
  • 1
Jak co tydzień przypominam, że dziś w niedziele w ścisłym centrum Krakowa (strefa A) jest płatne parkowanie,
żeby potem nie było płaczu "ja żem nie wiedział, a teraz trzeba płacić!"

https://zdmk.krakow.pl/parkowanie/strefa-platnego-parkowania/mapy/mapa-strefy/

OD 31 STYCZNIA 2026 R.
DanielPlainview - Jak co tydzień przypominam, że dziś w niedziele w ścisłym centrum K...

źródło: baner-do-mapy-strefy_Obszar-roboczy-1-1024x358

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BalonowySutener
BalonowySutener
12.03.2026, 21:58:35
  • 331
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 12.03.2026, 22:27:46 via Wykop
  • 2
@BalonowySutener: system prezydencki to idiotyzm.
  • Odpowiedz

15

Czy mieszkańcy Krakowa odwołają prezydenta w referendum? Sondaż

Czy mieszkańcy Krakowa odwołają prezydenta w referendum? Sondaż

Czy krakowianie odwołają Prezydenta Miszalskiego w referendum? Na podstawie dwóch badań OGB sprawdzamy: jak krakowianie porównują obecnego prezydenta z jego poprzednikiem, Jackiem Majchrowskim

freedomseeker
z
youtube.com
dodany: 11.03.2026, 16:48:05
  • 4
  • #
    krakow
  • #
    sondaz
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    wydarzenia
DanielPlainview
DanielPlainview 11.03.2026, 20:42:46 via Wykop
  • -4
Sondaż na zlecenie syna milionera?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DanielPlainview
DanielPlainview 10.03.2026, 19:53:58
  • 11
Jechałem dziś na północ przez Zielonki, Giebułtów, Wielką wieś itd
JPRDL jaki tam jest syf wszędzie, brud na jezdni taki, że krawężników nie widać,
reklam wszędzie milion, niektóre tak stare że nie widać co jest na nich napisane, śmieci przy drodze, brak chodników,
korek na pół godziny stania przy rynku w Zielonkach (który jest parkingiem), to samo w Giebułtowie.
Parę lat tam nie byłem i jest coraz brzydziej. Jak ktoś narzeka na
DanielPlainview - Jechałem dziś na północ przez Zielonki, Giebułtów, Wielką wieś itd
...

źródło: FjcPtIJX0AcQcRe

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ak44
ak44
10.03.2026, 20:55:02 via Wykop
  • 1
@DanielPlainview: dodałbym jeszcze wąskie uliczki, które jeszcze kilka lat temu były polnymi drogami, a teraz obsługują spory ruch i p--------k z adresami w całej okolicy
  • Odpowiedz
goferek
goferek
11.03.2026, 06:34:08 via Wykop
  • 4
@ak44: za zabudowę łanową to powinien być kryminał. Jak można dopuścić do sytuacji, że od drogi o szerokości jednego auta odchodzą w bok kolejne, przy których są postawione szeregówki, które często nie mają nawet garaży i ogródka? Kto to kupuje?
Ktoś wydał zgodę na taką zabudowę, nie uwzględniając konieczności budowy ulic. A konsekwencje tego społeczeństwo będzie ponosić przez setki lat.
  • Odpowiedz
MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
10.03.2026, 14:33:58
  • 1
#krakow

Przez wcześniejsze lata dług Krakowa bardzo urósł i jednym z największych wyzwań, jaki odziedziczyłem, było przygotowanie wieloletniego planu wyjścia z tej sytuacji. Już w tym roku zlikwidujemy deficyt operacyjny, a do 2029 r. prognozujemy osiągnięcie nadwyżki budżetowej na poziomie około 500 mln zł – podkreśla prezydent Krakowa Aleksander Miszalski.

https://krakow.pl/aktualnosci/312411,29,komunikat,krakow_ma_stabilne_i_dobrze_zarzadzane_finanse.html
Jak się już Miszalski chwali żeby tylko się utrzymał na stanowisku
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 10.03.2026, 19:47:48 via Wykop
  • 0
@pepedros: niektóre opłąty rosną, a niektóre są wciąż żenująco niskie jak np podatek od nieruchomości lub abonament parkingowy mieszkańca za 10zł/ msc
  • Odpowiedz

5

Panie Cecylia walczy o rodzinny magiel

Panie Cecylia walczy o rodzinny magiel

Pani Cecylia walczy o utrzymanie jedynego magla w okolicy, która ma 50-letnia tradycję. Właścicielka magla zauważa, że kilka lat temu w związku z budową ścieżki rowerowej straciła możliwość podjazdu pod magiel dla aut, przez co klienci - często starsze osoby - muszą dźwigać ciężkie torby z pościelą.

polskapress84
z
youtube.com
dodany: 10.03.2026, 19:18:34
  • 5
  • #
    pasja
  • #
    pasjonaci
  • #
    magiel
  • #
    krakow
  • #
    bronowice
DanielPlainview
DanielPlainview 10.03.2026, 19:46:33 via Wykop
  • 2
skandal, miasto powinno pani Cecylii wybudowac parking zamiast tego zieleńca pod lokalem. Miejsca parkingowe są najwazniejsze!!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DanielPlainview
DanielPlainview 08.03.2026, 11:12:06
  • 4
Jak co tydzień przypominam, że dziś w ścisłym centrum Krakowa (strefa A) jest płatne parkowanie, żeby potem nie było płaczu "ja żem nie wiedział, a teraz trzeba płacić!"

https://zdmk.krakow.pl/parkowanie/strefa-platnego-parkowania/mapy/mapa-strefy/

OD 31 STYCZNIA 2026 R.
OBSZAR PŁATNEGO PARKOWANIA w Krakowie obowiązuje:
DanielPlainview - Jak co tydzień przypominam, że dziś w ścisłym centrum Krakowa (stre...

źródło: 7bf2e6b237d06b7960fe8cf7fbf409590c1e8884caf15ed3e4345732d3fa5618

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview
Autor
08.03.2026, 19:59:54 via Wykop
  • 0
@misk4cy: tak, bo bez opłat w niedziele nie dało się zaparkować w miarę blisko gdy ktoś mieszka w centrum
  • Odpowiedz
DanielPlainview
DanielPlainview
Autor
10.03.2026, 19:44:47 via Wykop
  • 0
@goferek: tak, ten abonament za 10zł to jakiś żart i to mówię jako gość który go ma xd
  • Odpowiedz

384

Wielki upadek SCT. Czy STREFY CZYSTEGO TRANSPORTU znikną? [RAPORT 2026]

Wielki upadek SCT. Czy STREFY CZYSTEGO TRANSPORTU znikną? [RAPORT 2026]

Czy Strefy Czystego Transportu (SCT) to największy bubel polityki miejskiej tej dekady? Podczas gdy polskie miasta (Kraków, Warszawa, Wrocław) prą do wprowadzania restrykcji, Europa mówi: DOŚĆ. W tym odcinku rozkładam na czynniki pierwsze twarde dane, których nie usłyszycie w urzędowych komunikata

jacek-derek
z
youtube.com
dodany: 05.03.2026, 17:42:46
  • 58
  • #
    sct
  • #
    krakow
  • #
    strefaczystegotransportu
  • #
    sctkrakow
  • #
    motoryzacja
  • #
    paliwo
DanielPlainview
DanielPlainview 05.03.2026, 21:52:16 via Wykop
  • -11
Znowu ten mediaworker, pracownik syna hurtownika spirytusu...
ps. a po co gdzieś np we Francji ma dalej funkcjonować SCT jeśli przez kilkanaście lat jej funkcjonowania ilość trujących diesli spadła do minimum?!
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DanielPlainview
DanielPlainview 08.03.2026, 11:08:44 via Wykop
  • -2
@RudeBoy: nie została przekroczona bo stacje mamy do monitorowania smogu z kominów. Tylko na alejach jest stacja blisko ulicy. Pomiary jednorazowe wykazuja przekroczenia na każdym ruchliwym skrzyżowaniu
DanielPlainview - @RudeBoy: nie została przekroczona bo stacje mamy do monitorowania ...

źródło: KRK nox 2025

Pobierz
DanielPlainview
DanielPlainview 08.03.2026, 11:15:02 via Wykop
  • 0
@ocynkowanyodpornynahejt: mamy syndrom sztokholmski i od lat akceptujemy to że Polska ma najgorsze powietrze w Europie

52

Ważna informacja dot. referendum w Krakowie - - podpisy TYLKO do poniedziałku!

Pokaż treści 18+

Ważna informacja dot. referendum w Krakowie - - podpisy TYLKO do poniedziałku!

Wybory 24 maja

ochucki
z
youtube.com
dodany: 07.03.2026, 22:10:11
  • 7
  • #
    krakow
  • #
    sct
  • #
    wybory
  • #
    polska
  • #
    polityka
DanielPlainview
DanielPlainview 08.03.2026, 11:10:15 via Wykop
  • -11
Ważna informacja, jednak sponsoruje to referendum wieczny kontrkandydat czyli jest ono organizowane z pieniędzy jego taty - handlarza spirytusu i dewelopera.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

m4xejd
m4xejd
04.03.2026, 08:12:51
  • 596
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 04.03.2026, 23:22:08 via Wykop
  • 0
@m4xejd: a i warto pamiętać, że po powrocie do władzy populistów i zamordystów jest na ogół dużo gorzej, np u Trumpa
  • Odpowiedz
zrzed
zrzed
zrzed
01.03.2026, 12:51:30
  • 5
#krakow 44 wybiła w końcu godzina W.. #sct
POgonic drani
zrzed - #krakow 44 wybiła w końcu godzina W..  #sct 
POgonic drani

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 01.03.2026, 15:59:18 via Wykop
  • 1
@zrzed: przyrównywanie protestów przeciwko SCT z walką partyzancką z okupantem jest obrzydliwe. Ogarnij się człowieku
  • Odpowiedz
DanielPlainview
DanielPlainview 01.03.2026, 08:50:04
  • 5
Przypominam, że dziś w ścisłym centrum Krakowa jest płatne parkowanie, żeby potem nie było płaczu "ja żem nie wiedział, a teraz trzeba płacić!"

https://zdmk.krakow.pl/parkowanie/strefa-platnego-parkowania/mapy/mapa-strefy/

OD 31 STYCZNIA 2026 R.
OBSZAR PŁATNEGO PARKOWANIA w Krakowie obowiązuje:
DanielPlainview - Przypominam, że dziś w ścisłym centrum Krakowa jest płatne parkowan...

źródło: baner-do-mapy-strefy_Obszar-roboczy-1-1024x358

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview
Autor
01.03.2026, 09:10:20 via Wykop
  • 2
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: przecież nawet skraj tej strefy C to wciąż bardzo blisko centrum, do skraju miasta jeszcze z 10km
@EnderWiggin w dni bez opłat w centrum nie da się zaparkować i korki są większe niż w dni robocze z opłatami
  • Odpowiedz

1756

Strefa Czystego Transportu uderza w biednych, a bogatych nawet nie draśnie.

Strefa Czystego Transportu uderza w biednych, a bogatych nawet nie draśnie.

Strefa Czystego Transportu miała być symbolem nowoczesnego, zielonego miasta. W praktyce coraz częściej staje się symbolem społecznych napięć. Bo choć hasła są szczytne czystsze powietrze, mniej spalin, lepsza jakość życia to rachunek za tę transformację wystawiany jest bardzo konkretnym ludziom

Bobito
z
bezprawnik.pl
dodany: 28.02.2026, 14:01:30
  • 326
  • #
    sct
  • #
    strefaczystegotransportu
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    krakow
  • #
    prawo
DanielPlainview
DanielPlainview 01.03.2026, 08:53:29 via Wykop
  • 4
Auto które spełnia wymogi strefy można kupić za 5000zł.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cez589643
cez589643
cez589643
26.02.2026, 18:54:14
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 26.02.2026, 20:22:50 via Wykop
  • 3
O kolejna zielonka spamuje anty miszalski i anty SCT, co za przpadek xD
  • Odpowiedz
curiousboi
curiousboi
25.02.2026, 09:50:15
  • 352
Ładnie się bawicie tam widzę #krakow
curiousboi - Ładnie się bawicie tam widzę #krakow

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 25.02.2026, 12:51:56 via Wykop
  • 2
@curiousboi: właśnie tak wygląda "niezależna inicjatywa, bez wsparcia finansowego partii i ojca jednego z kandydatów" xDDDD
  • Odpowiedz
DanielPlainview
DanielPlainview 25.02.2026, 12:53:22 via Wykop
  • 2
@ipkis123: gość ma kilkadziesiąt nieruchomości trochę w Krakowie, ale głównie pod miastem, np w Zielonkach. Jak można się domyślić im więcej się budów zablokuje w Krakowie tym więcej będzie warta ziemia 500m od granicy Krakowa...
  • Odpowiedz

28

KRAKÓW jak SOUTH PARK. Tak AKTYWIŚCI niszczą polskie miasta

KRAKÓW jak SOUTH PARK. Tak AKTYWIŚCI niszczą polskie miasta

Jak miejscy aktywiści niszczą nasze miasta swoimi pomysłami? Mówi się, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane i właśnie taki piekielny bruk (często pomalowany na zielono) wyłożono pod nogami mieszkańców krakowskiego Kazimierza.

ochucki
z
youtube.com
dodany: 24.02.2026, 23:20:06
  • 7
  • #
    krakow
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    miszalski
  • #
    referendum
  • #
    southpark
DanielPlainview
DanielPlainview 25.02.2026, 08:30:21 via Wykop
  • -3
omg co za pitolenie.
i pomyśleć, że pan redaktur był założyciele portalu smoglab, ale potem skosztował prawdziwych pieniążków od pana Gibały i zmienił front na taki który wychodzi z sondaży.
I przypomnę, że to gość który mówi że zwiększenie liczby kursów autobusów to turystyfikacja miasta i odbieranie pracy taksówkarzom xDDDD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DanielPlainview
DanielPlainview 25.02.2026, 08:36:30 via Wykop
  • 4
a ulica o której mówi, że odebrano ją mieszkancom i ze chce się dalej zazieleniać, choć "mieszkańcy" nie chcą to ta ulica:
DanielPlainview - a ulica o której mówi, że odebrano ją mieszkancom i ze chce się dal...

źródło: ok2z8wvzwnya1

Pobierz
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DanielPlainview
DanielPlainview 25.02.2026, 09:02:19 via Wykop
  • -4
plac którego nie remontowali we Francji to skwer, a nie asfaltowe dziadostwo z milionem samochodów jak pol krakowa.
DanielPlainview - plac którego nie remontowali we Francji to skwer, a nie asfaltowe d...

źródło: Leon-Aucocsquare-Bordeaux-Photo-by-Lacaton-Vassal

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ponton
ponton
23.02.2026, 19:17:46
  • 3
Nie ma smogu, prawda? SCT niepotrzebne? Normy NOx przekroczone.
#krakow #sct
ponton - Nie ma smogu, prawda? SCT niepotrzebne? Normy NOx przekroczone.
#krakow #sct

źródło: image

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 23.02.2026, 21:37:24 via Wykop
  • 0
@typ53B: stacja stoi przy ulicy przy której codziennie przejeżdża, przechodzi lub mieszka jakieś kilkadziesiąt tysięcy Krakowian. Warto zadbać o ich płuca
  • Odpowiedz
P.....k
P.....k
konto usunięte 23.02.2026, 05:03:49
  • 6
Pewnie już wiele postów tego typu było w ciągu ostatnich 10 dni, ale chyba każdemu wykopkowi należy się 1 post w tym temacie.

2020-2024/2026 - zysk 157%, 85%, 149%, 126%. Centrum Krakowa. Aż mi się chce płakać jak widzę że w 2020 (to tylko 6 lat temu!) 40m2 chodziło po niecałe 400k w takiej lokalizacji.

#nieruchomosci #krakow
P.....k - Pewnie już wiele postów tego typu było w ciągu ostatnich 10 dni, ale chyba ...

źródło: image

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 23.02.2026, 07:54:21 via Wykop
  • 0
@PrzyjaznyMireczek: trzeba podziękować pisowi za idiotyczną politykę monetarną i debilne dopłaty...
  • Odpowiedz
DanielPlainview
DanielPlainview 22.02.2026, 09:23:38
  • 2
Przypominam, że dziś w ścisłym centrum Krakowa jest płatne parkowanie, żeby potem nie było płaczu "ja żem nie wiedział, a teraz trzeba płacić!"

OD 31 STYCZNIA 2026 R.

OBSZAR PŁATNEGO PARKOWANIA w Krakowie obowiązuje:

w
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lardor
Lardor
22.02.2026, 16:37:33 via Android
  • 0
@DanielPlainview: ale to i tak nie długo bo zaraz Miszalski zostanie zwolniony przez referendum też ostrzegam aby się nie przyzwyczajać za bardzo.
  • Odpowiedz
zrzed
zrzed
zrzed
21.02.2026, 13:14:53
  • 3
#krakow #polityka
zrzed - #krakow #polityka

źródło: obraz

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DanielPlainview
DanielPlainview 21.02.2026, 13:23:50 via Wykop
  • 1
@kochamcovid: i narodowiec ze wsi co chce dalej jeździć starym dieslem
  • Odpowiedz
DanielPlainview
DanielPlainview 21.02.2026, 13:28:06 via Wykop
  • 8
@zrzed: nieźle wam tam putin w głowie korbą zakręcił xDDD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31
  • Strona 4 z 31
  • >

Daniel Plainview

  • Za skrajnych radykałów złamanego grosza nie dam...
  • Kraków

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 11.04.2018

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 26.08.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.06.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 23.08.2015

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 25.11.2013

    Kolarz
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking