Firma Orbex pokazała prototyp pierwszej europejskiej mikro rakiety orbitalnej
Rakieta ma korzystać z unikalnego rozwiązania, jakim jest wykorzystanie biopaliwa, a konkretnie bio-propanu. Dzięki temu każdy lot Prime ma produkować 90% mniej gazów cieplarnianych niż rakiety o podobnej konstrukcji i wielkości.
elektryk91 z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 56
- Odpowiedz
Komentarze (56)
najlepsze
O takie rzeczy to jedynie się Europa martwi - no ale fajnie, skoro się da, to czemu nie.
Ale
Myślę, że podobnie jak Electron, będzie opadać na spadochronie, a łapać ją będzie helikopter. Takie małe rakiety mają za mały zapas paliwa, by móc wylądować na własnych silnikach.
Makieta,
Myślę, że emisja gazów ze startujących rakiet odpalonych przez Rosjan w ostatnich 3 miesiącach była większa, niż ze wszystkich rakiet kosmicznych startujących w ostatnim pięćdziesięcioleciu. Wygląda na rozwiązywanie problemu, którego nie ma. Ktoś chyba chce wydoić kasę z proekologicznych dotacji.
Komentarz usunięty przez moderatora
Europa.
P.s.
Wiekszosc rakiet lata na paliwie wodorowo-tlenowym. Skutkiem spalania jest woda. Bardziej eko juz sie nie da. Oczywiscie zalezy tez z czego wytwarzamy prad do produkcji wodoru.
@orkako: No nie wiem czy większość. Czasem się stosuje, ale najczęściej stosuje się naftę, szczególnie w pierwszych stopniach, a np. Falcon9 używa nafty w obu stopniach.
1. Jaki to ma wpływ na klimat? Bo rakieta musi emitować podobną liczbę gazów tylko liczą, że jeżeli jest to z upraw to tak na prawdę nie emituje.
2. Jaki to ma wpływ na klimat? Bo jak rakieta nie ląduje, to