@fajna_grazia: No właśnie nie do końca. Nie jesteś w stanie sprawdzić, czy dodajesz użytkownika autoryzowanego, przelewasz 100 zł czy bańkę. Kod jest ten sam. A w SMS zazwyczaj jest taka informacja.
@Adihal: często nie sprawdzają dokładnie danych, mimo iż często mają kopie dowodu, narosło to w momencie, gdy ktoś się skapnął, że dowód kolekcjonerski nie jest porównywany z bazą, która tworzą przy tworzeniu konta
@BeN_444: bo nie mają zbytniego przełożenia na rzeczywistość. Może poza tym płaceniem BLIK'iem w internecie. ( ͡°͜ʖ͡°)
Bo jaka jest różnica płacenia BLIK'iem w sklepie? ŻADNA. Kod jest jednorazowy i każdą płatność i tak później potwierdzasz. Płacenie kartą w sklepie jest tak samo niebezpieczne, jak używanie jej w bankomacie albo w knajpach. Gdzie były przypadki, że skanowano tam karty, by później albo je całe podrabiać.
Ale #!$%@?. Nie mogę tego czytać. Żeby zrobić swimswapa atakujący musi mieć duplikat dowodu osobistego ze swoim zdjęciem. Możliwość wydawania takich dowodów kolekcjonerskich powinna być zlikwidowana, ryba psuje się od głowy.
Komentarze (198)
najlepsze
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora
@orczysty: a ludzie cierpią później ( ͡° ͜ʖ ͡°) a stracić ponad pół bańki to boli jak #!$%@? zwłaszcza jeśli sam na nie pracowałeś.......
Za takie niesprawdzenie to właśnie pracownik powinien odpowiadać jak za zaniechanie.....
1) login + hasło
2) weryfikacja przez talken (np. aplikacja banku)
3) w wyjątkowych sytacjach (telefon z banku, email lub wspomiane kody papierowe).
Może poza tym płaceniem BLIK'iem w internecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo jaka jest różnica płacenia BLIK'iem w sklepie? ŻADNA. Kod jest jednorazowy i każdą płatność i tak później potwierdzasz.
Płacenie kartą w sklepie jest tak samo niebezpieczne, jak używanie jej w bankomacie albo w knajpach. Gdzie były przypadki, że skanowano tam karty, by później albo je całe podrabiać.