Nowe zdolności japońskiego superdetektora neutrin
Międzynarodowy zespół naukowców współpracujących przy słynnym detektorze neutrin Super-Kamiokande (SK) ogłosił pomyślne zakończenie ważnego etapu jego usprawnienia. Efekt uzyskano dzięki wprowadzeniu do systemu specyficznego pierwiastka ziem rzadkich - gadolinu.
Space24_pl z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 59
- Odpowiedz
Komentarze (59)
najlepsze
Komentarz usunięty przez moderatora
I tyle z twojego zachwytu.
Ależ oczywiście, że czas istnieje. To, że nie wiemy za bardzo jak go określić wcale nie oznacza, że go nie ma, za to efekt jest z nami zawsze - jego upływ, lub zmianę - dylatację. Nie przeczę, że nasz "czas" który widzimy na zegarze nie jest globalnym czasem, tylko bardziej stworzoną przez nas jego jednostką, by nam wygodniej go obliczać, ale czas jako współrzędna czasoprzestrzeni jak najbardziej.
https://www.fuw.edu.pl/~neutrina/index.html
Kuźwa, chciałbym dożyć czasów kiedy u nas powstanie JAKIKOLWIEK obiekt tego typu. Że być może kiedyś zamiast wykładać miliony na dofinansowanie TVP, na ojca rydzyka,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Solaris_(synchrotron)
https://www.youtube.com/watch?v=JSgyYTqTKvE
https://www.youtube.com/channel/UCJ6RgJ8lYW5BGaLNM9FEMJg
Jest tego trochę. Nie narzekaj tylko się dołącz do nauki. No chyba że jesteś głąbem, to zostaje ci tylko p---------e o polityce, na której też się pewnie nie będziesz znał jak większość naszych polityków :)
Na pierwszej fotce na górze jest detektor z wodą. Jeden właz widać na górze. Gdy się chodzi to trzeba uważać by nie wpaść do detektora. OK. Wszystko logiczne.
Ale do cholery na drugiej fotce jest otwarty właz w podłodze! Widać chociażby głupi pachołek sobie stoi pod włazem. No nad nim powinna być woda. Ok, spuścili