Nowatorska publikacja polskich fizyków o falach grawitacyjnych i cisza medialna
...w mass mediach, tym bardziej tych około-naukowych. Trudno, będzie pierwsze na Wykopie. Fale grawitacyjne mogą wychwytywać cząstki materii podobnie jak wiązki laserowe w pułapkach optycznych,udowodnili polscy fizycy. Artykuł opublikowany w Physical Review Letters, preprint na stronie arXiv.org ENG
RFpNeFeFiFcL z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 94
- Odpowiedz
Komentarze (94)
najlepsze
Mnie czasami żal d ściska jak widzę bezradność tych blogerów naukowych proszących o donaty, te portale "naukowe" wykazujące nam tkliwie przy każdej okazji aby nie blokować reklamy , "dzienniki naukowe" nawet nasz PAP który olewają takie publikacje lub dodają uch po miesiącu.
No ku***wa dla czego czeskie strony popularnonaukwe piszą częściej o publikacjach polskich naukowców niż nasze?!
Nie ma na to żadnego racjonalnego wytłumaczenia.
Ale dla czego tak jest ?
Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?
Rząd wydaje miliony na promocje kultury żydowskiej, a nie ma kilka tysięcy aby promować swoich naukowców?!
Wkurzyłem się! Idę na główną hejtować lewaków, pejsiarzy, targowicę i agentów Putina.ヽ( ͠°෴ °)ノヽ( ͠°෴ °)ノ
Pokazali, że na małą skalę fala grawitacyjna, emitowana podczas zbiegu masywnych obiektów, jest podobna do wiązki Bessela
Badacze w swojej pracy rozwiązali równania ruchu cząstki poruszającej się na tle takiej wiązki.
W tym roku Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki została przyznana za opracowanie pęset optycznych - urządzenia, które pozwala bardzo dokładnie przenosić małe obiekty, prawie bez niszczenia ich struktury.
Pęsety optyczne działają ze względu na siły gradientu - siły te powstają w wiązce laserowej, która przenosi niezerowy moment pędu i "dociska" cząsteczki do jej środka..
Gdybym to wiedział, to stałbym pierwszym wykopkiem nominowanym do nagrody Nobla.( ͡º ͜ʖ͡º)
Od młodości interesował się fizyką matematyczną. Już jako 19-latek wygrał ogólnopolski konkurs naukowy Współczynnik X (ang. X Factor). Zachęcony pozytywnym odzewem zaczął pracować nad własną teorią.
Jego pierwsza znana publikacja "Trójkąty i kwadraty", zdobyła podziw wśród recenzentów. Dotyczyła bazy przestrzeni topologicznej figur.
Od tego momentu prowadzi publiczne wykłady na terenie całej Polski. Ale dla niego to było mało.
Przepraszam za błąd.
To oczywiście nie mniej szanowane czasopismo naukowe niż Nature , a dla fizyków chyba bardziej (IMCHO)
Nota bene, fajny skrót mają chłopaki z Hameryki ( ͡
Edit: zona mi potwierdza ze to juz niezłe czasopismo
Z mojego doświadczenia, czyli opis chemicznych układów za pomocą metod symulacji typu dynamika molekularna czy monte carlo, to wygląda tak:
1) Produkujesz coś co ja nazywam "pornografią naukową", czyli same obrazki, mało fizyki i jeszcze potwierdzasz jakieś wyniki eksperymentalne, które zrobili z toba jacyś doświadczalnicy - IF idzie od 5 wzwyż (najczęściej koło 12) i masz średnio 10 cytowań rocznie.
2) Robisz potwierdzenie wyników eksperymentalnych z