Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko233
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

625

Historia jednej wpłaty we wpłatomacie banku BZ WBK.

Historia jednej wpłaty we wpłatomacie banku BZ WBK.

TL:DR - wpłatomat przyjmuje w gotówce 3600 złotych po czym ulega awarii. Bank po reklamacji zwraca na konto 3600 złotych a po kilku dniach 600 złotych bierze dla siebie. WTF? ¯\_(ツ)_/¯

arczi01
arczi01
z
wykop.pl
dodany: 15.05.2018, 17:26:08
  • #
    polska
  • #
    bzwbk
  • #
    kradziez
  • #
    ciekawostki
  • #
    finanse
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Historia jednej wpłaty we wpłatomacie banku BZ WBK. 


---------

TL:DR - wpłatomat przyjmuje w gotówce 3600 złotych po czym ulega awarii. Bank po reklamacji zwraca na konto 3600 złotych a po kilku dniach 600 złotych bierze dla siebie. WTF? ¯\_(ツ)_/¯


---------

Pełna wersja:


Poprzednie wpłaty nie budziły zastrzeżeń, więc dnia 12 kwietnia 2018 r. poszliśmy z dziewczyną wpłacić pieniądze we wpłatomacie przy oddziale BZ WBK w Sieradzu.


Wpłatomat wziął kartę, podano pin, zadeklarowano kwotę, podano banknoty. 


Kwota 3600 złotych, wszystkie banknoty w nominale po 100 złotych. Bez spinaczy, bez zagięć, równiutko jak należy.


Bankomat zaczął przeliczać i wyświetlił komunikat o błędnej ilości banknotów po czym oddał kartę i zaprosił kolejnego klienta :| 


Żadnego kwitka, nic. Po ponownym włożeniu karty, wpłaty już nie były możliwe co widać na zdjęciu poniżej: 

666d56784642466e6254673d_Vp6SyBDadpFvNnifXzbpynCkV8u9mepc.jpg


Złożyliśmy reklamację na infolinii i po dwóch dniach zwrócono na konto 3600 złotych. 

My zadowoleni jak bank sprawnie działa, a tu po kilku kolejnych dniach bank pobrał sobie od tak 600 złotych! 


W odpowiedzi na pierwszą reklamację uznano, że klientowi należy się jedynie 3000 złotych.

Złożyliśmy drugą reklamację i pomimo interwencji u kierownictwa oddziału banku BZ WBK w Sieradzu, uznano reklamację za zasadną na 3000 złotych.


Dzisiaj dostaliśmy odpowiedź na drugą reklamację. Kwota jest zbyt duża żeby im to odpuścić. Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie kradzieży na policję.


Jeśli ktoś marzy o tym by się szarpać z bankiem o swoje pieniądze to szczerze polecamy bank BZ WBK!





Treści powiązane (2)

Odpowiedź na reklamację
arczi01
z zapodaj.net
  • 21
Dodatkowe opłaty BZWBK
GeraltRedhammer
z wykop.pl
  • 3

Komentarze (146)

najlepsze

arczi01
arczi01
Autor
15.05.2018, 21:27:32
  • 126
Bank twierdzi, że wpłacona kwota to 3000,- kiedy to wpłaconej kwoty 3600,- jesteśmy pewni na 100% bo kilkakrotnie liczyliśmy! Nawet nominały były jednego rodzaju!

Generalnie bank BZ WBK obstaje przy stanowisku: nie mamy państwa 600 złotych i co nam zrobicie?

Pani z oddziału zasugerowała, że może te pieniądze zostały wydane. Nosz k****.
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gabaryt
Gabaryt
15.05.2018, 21:47:09
  • 91
@arczi01: Jestem starej daty i jak ognia unikałem wszelkiego rodzaju banków i bezgotówkowych transakcji. Wydaje się że jedynym sposobem na potencjalny bunt maszyn jest nosić go pro na łbie bo inaczej jak? słowo przeciw słowu.
Nawiązuję do sytuacji w której to moja sąsiadka starsza kobieta wypłacała z bankomatu pieniądze i transakcja przebiegła normalnie, z tym wyjątkiem że po zwrocie karty miało nastąpić wyplucie gotówki lecz bankomat tylko grzecznie podziękował. Chora
  • Odpowiedz
Conradzio
Conradzio
Conradzio
15.05.2018, 21:55:10
  • 47
@arczi01: Przy wpłatomatach jest kilka kamer, jeżeli przeliczyliście pieniądze przed włożeniem to wszytko będzie dokładnie widać. Pracownicy banku jak najbardziej mają dostęp do tych nagrań, bo przede wszystkim na nich opiera się proces reklamacji.
  • Odpowiedz
j.....o
j.....o
konto usunięte 15.05.2018, 17:42:29
  • 86
Ja kiedyś miałem zapłacić za montaż instalacji gazowej w aucie ... 3400 PLN. Rano odstawiłem samochód, miałem odebrać wieczorem. Poszedłem po kasę do bankomatu i zonk, pomielił, pomielił i wyświetlił jakiś błąd. Próbowałem drugi raz i to samo. Wróciłem do pracy i sprawdzam historię konta a tam saldo mniejsze o 6800 PLN. Wprawdzie w blokadach, ale kur.... prawie zszedłem na zawał. Co więcej, w innym bankomacie nie dało się już tego wypłacić,
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arczi01
arczi01
Autor
15.05.2018, 18:30:05
  • 23
@jamasoto: Właśnie o te emocje chodzi. Kiedy wszystko działa to jest OK, ale jak im udowodnisz, że tych pieniędzy nie otrzymałeś?
  • Odpowiedz
i.....r
i.....r
konto usunięte 15.05.2018, 19:38:02
  • 33
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ZlyStati
ZlyStati
ZlyStati
15.05.2018, 22:52:49
  • 24
Ja mialem podobna sytuacje w UK. Wyplacalem 500f z bankomatu ale dziwnym trafem bankomat wyplacil mi 20 a z konta zniknelo 500. Sprawe zglosilem do banku po 2 tyg dostalen pismo ze z bankomaten wszystko bylo ok i nic wiecej nie moga zrobic. Tak sie wkurzylem ze chyba do 5 roznych instytucji wyslalem pismo z prosba o pomoc oczywixvie powiadamiajsc o tym bank. Na drugi dzien po powiadomieniu ich o tym jednak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arczi01
arczi01
Autor
16.05.2018, 09:34:37
  • 0
@ZlyStati: Gratuluję odzyskania nie małej kwoty. Właśnie w tym sęk że trzeba się w-----ć i poświęcić sporo czasu, żeby odzyskać coś swojego.
  • Odpowiedz
Altar
Altar
15.05.2018, 21:39:54
  • 22
@arczi01: Przede wszystko to nie jest kradzież, więc zaoszczędź sobie czasu i nerwów na Policji. Udaj się od razu do Rzecznika Konsumentów. Wydrukuj wszystkie dokumenty i zdjęcia, będą potrzebne. Przeważnie pomaga, chociaż z bankiem mogą być problemy, bo wiadomo, korpo zawsze ma rację, dopóki nie przejdzie przez wszystkie działy prawne. Oczywiście możesz iść do prawnika prywatnie, ale gwarantuję, że zapłacisz kilkakrotnie więcej, niż 600 zł (oczywiście odzyskasz, ale po rozprawach).
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....a
N.....a
konto usunięte 16.05.2018, 03:38:57
  • 5
@arczi01: To będzie bezpodstawne wzbogacenie - znajdz art. i poczytaj komentarze do niego.
  • Odpowiedz
fAzI
fAzI
16.05.2018, 06:09:00
  • 0
@Altar: to jest chore co trzeba zrobić, aby udowodnić, że ma się rację.
  • Odpowiedz
WuDwaKa
WuDwaKa
15.05.2018, 17:33:09
  • 10
@arczi01: A daj zdjęcie odpowiedzi na reklamację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arczi01
arczi01
Autor
15.05.2018, 18:16:43
  • 31
@WuDwaKa: Właśnie się zastanawiam jak to ugryźć, przecież nie robiłem zdjęć każdego banknotu z osobna.
  • Odpowiedz
Escalade
Escalade
15.05.2018, 21:51:47
  • 24
@WuDwaKa: Bardziej zażądać protokołu zliczenia kasy z wpłatomatu, bo takowy musi istnieć. Ale bez sądu pewnie się nie obejdzie.
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
15.05.2018, 22:14:39 via Android
  • 8
Wzięliśmy pana pieniądze i co pan nam zrobi?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fAzI
fAzI
16.05.2018, 06:10:54
  • 0
@larkinflight: spotkamy się w sadzie!
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
16.05.2018, 07:13:02 via Android
  • 2
@fAzI za te 10 lat kiedy batalie sądowe się skończą to to będzie warte połowę. A prawnicy wystawia rachunki na kwoty 20x większe. Powodzenia.
  • Odpowiedz
alkoholik000
alkoholik000
15.05.2018, 21:33:41
  • 8
Przeniosłem się do tego banku i powoli zaczynam się bać, wysyp negatywów o bzwbk w ostatnim czasie na wykopie.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arczi01
arczi01
Autor
15.05.2018, 21:37:15
  • 2
@alkoholik000: średnia ocen na fb to 1,4 :/

Może celowo dają ciała przed rebrandingiem banku z BZ WBK na Santander.
  • Odpowiedz
N.....a
N.....a
konto usunięte 16.05.2018, 03:45:37
  • 1
@alkoholik000: Znajomy ma u nich konto. Nie mógł sie zalogować na apkę, przez stronę też. Ogólnie jakby hasło nie działało. Zadzwonił na infolinię, podaje dane i babka się w końcu pyta o adres zameldowania, podaje, a ona, że źle. Podaje adres zamieszkania, nie chciała już uwzględnić tego i odesłała do placówki. W placówce zapytano o miejsce zamieszkana, a nie zameldowania. Infolinia nie odróżnia miejsca zameldowania od zamieszkania ( ͡°
  • Odpowiedz
hosearkadiomorales
hosearkadiomorales
hosearkadiomorales
16.05.2018, 04:28:45 via Android
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Paitius
Paitius
Paitius
16.05.2018, 06:48:44
  • 6
@hosearkadiomorales: wbk ma taka chora politykę, ze wpłaty i wypłaty w oddziale kosztują 5zl lub 10 zł, wiec nie za bardzo się opłaca
  • Odpowiedz
Dorken
Dorken
16.05.2018, 07:57:25
  • 4
@Paitius: co. To ktoś tam jeszcze ma konto mając takie ograniczenia? XD
  • Odpowiedz
Kargaroth
Kargaroth
15.05.2018, 17:54:08
  • 6
Póki co to historia może być z palca wyssana. Jakieś dowody?
Ja tam bzwbk jakoś specjalnie nie lubię, ale jak już kogoś smarujemy w necie to dobrze mieć podkładkę ;)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arczi01
arczi01
Autor
15.05.2018, 18:12:11
  • 27
@Kargaroth: Dodałem w powiązanych.
  • Odpowiedz
arczi01
arczi01
Autor
15.05.2018, 21:55:13
  • 5
Nie słuszne minusy. Jak kolega @Kargaroth pisał komentarz to nie było jeszcze odpowiedzi w powiązanych.
  • Odpowiedz
Balisto
Balisto
16.05.2018, 07:01:57
  • 5
WBK zawsze lubił golić klientów jak tylko się da. Kilka ładnych lat temu próbowałem wypłacić około 4 tys z bankomatu w placówce banku. Bankomat się wysypał, ja wypłaciłem pieniądze w kasie a z konta pobrali 2 razy. Wniosłem reklamację ale mnie olali. Banda złodziei i tyle.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3235
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3118
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3046
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2814
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2396
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking