Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

631

Alior Bank - niska kultura bankowości

Alior Bank - niska kultura bankowości

Alior Bank - niska kultura bankowości Czyli o tym jak ten bank chce wyłudzić ode mnie i innych ludzi pieniądze.

kashubx
kashubx
z
wykop.pl
dodany: 09.12.2012, 16:37:18
  • #
    ekonomia
  • #
    bank
  • #
    alior
  • #
    bank
  • 254
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Alior Bank - niska kultura bankowości

Czyli o tym jak ten bank chce wyłudzić ode mnie i innych ludzi pieniądze.

Zacznę od początku: dwa lata temu postanowiłem założyć konto w nowym banku. Alior Bank miał wtedy jedną z najkorzystniejszych ofert (darmowe prowadzenie konta), ale z racji braku placówki w moim mieście, zamówiłem dokumenty kurierem.
Kurier przyjechał, podpisałem umowę i kilka papierów, pojechał. Po kilku dniach dostaję telefon, że brak jednego mojego podpisu i że muszę coś im dosłać. Ale olałem to, założyłem konto w innym banku. Nie miałem od tego czasu a Alior Bankiem żadnego kontaktu, aż do niedawna. Nagle dostaję smsa "Na rachunku XXX występuje zaległość 8,07pln. Prosimy o jak najszybszą wpłatę". Następnego dnia idę do banku, wyjaśniam sytuację. Sympatyczna panimówi, że się tym zajmie i zadzwoni, jak się czegoś dowie. Po kilku godzinach zadzwoniła i powiedziała, że wszystkie dokumenty są w porządku, a należność muszę zapłacić. Skąd ta należność? Bank nagle zaczął pobierać 8zł miesięcznie za prowadzenie konta, a 7gr to karne odsetki. Oczywiście o tym nie informując. Przyjeżdżając ponownie do Alior Banku przede mną były osoby z podobnym problemem - facet który nie ma pojęcia skąd to 8zł długu, kobieta która kilka lat temu wzięła kredyt, spłaciłą go i nic innego wspólnego z Alior Bankiem nie miała.

Choć źle mi z tym, że bank wyłudza ode mnie pieniądze, 'z prawnego punktu widzenia' pewnie mają rację, bo na umowie jest pewnie (nie mam już tej umowy) zapis o możliwości wprowadzenia opłaty za prowadzenie konta, to jednak, moim zdaniem jest to podłe i nieuczciwe, a z reklamowaną 'wysoką kulturą bankowości' nie ma nic wspólnego.

Ale to nie koniec. Skoro muszę zapłacić, to wziąłem to 8,07zł w jedno- i dwugroszówkach, dokładnie odliczone (trzymam miedziaki corocznie wybierane ze skarbonki w woreczkach z napisaną kwotą). Kobieta pracująca w banku widząc to najpierw zadzwoniła do szefowej, a ta nie zezwoliła na przyjęcie bilonu. Poprosiłem o odmowę przyjęcia pieniędzy na piśmie, znów ta sama sytuacja i odmowa. Nie widziałem innego wyjścia, zacząłem nagrywać sytację telefonem. Pracownica Alior Banku przestała ze mną rozmawiać i nie zezwoiła na nagrywanie. Tak więc nagranie odmowy przyjęcia pieniędzy posiadam, ale nie za bardzo mogę je publikować. Jedyną pożyteczną informacją jaką otrzymałem było to, by udać się do innej siedziby banku, bo to jest tylko placówka partnerska. W poniedziałek wybieram się do gdańskiego Alior Banku, zobaczę co z tego wyniknie.

Gardzę nieuczciwymi firmami, a bankami w szczególności, stąd ten wykop.

TL;DR
Alior Bank wyłudza od ludzi 8zł miesięcznie za prowadzenie konta, nawet jeśli tego konta nie założyli (np. tylko brali kredyt lub nie wypełnili wszystkich dokumentów). Do tego odmówiono mi możliwości zapłaty "długu" w monetach 1-2 groszowych. Ostrzegam przed nieuczciwą praktyką tego banku.

Treści powiązane (5)

Ciąg dalszy
kashubx
z wykop.pl
  • 3
Jak się bronić przed opłatami
Blackall
z livesmarter.pl
  • 3

Komentarze (254)

najlepsze

Nolimit
Nolimit
09.12.2012, 16:44:40
  • 51
Coś ostatnio Alior nie ma dobrego PR, sami sobie szkodzą.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rocco486649
rocco486649
rocco486649
10.12.2012, 14:41:31
  • 0
@Kismeth: W DB masz 0% za konto osobiste!
Kismeth
Kismeth
10.12.2012, 07:40:04
  • 0
@Mglisty:

Za nieużywane konto z kartą - czyli to o czym piszesz - trzeba płacić 17zł na miesiąc. Jeszcze półtora roku temu wszystko było darmowe.

Ja używam konta, przychodzi pensja, wykonuję przelewy, ale z karty zrezygnowałem, bo nie będę za coś takiego płacił 5zł. Mam konto w innym banku i tam jest karta darmowa. Przelewam ile potrzeba i dziękuję. A z samego Aliora też chyba zrezygnuję, bo oprócz tego zmniejszyli
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz
09.12.2012, 17:31:48
  • 27
W takich opowieściach wkurza jedno i ciągle to samo.

@kashubx:

znów nie przeczytało się umowy, czyli podpisałeś w ciemno, a teraz narzekasz na swoją własną
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

w.....y
w.....y
konto usunięte 09.12.2012, 18:14:34
  • 10
@KtosKtoSamNieWiesz: Ale pieprzysz głupoty.

Wszystkie banki mają podobne umowy i niczym się nie różnią. W każdej chwili mogą zmienić regulamin informując o tym wcześniej klienta. Liczy się jednak sposób w jaki to bank robi, bo zawsze udowodni, że próbował nawet jeśli ty o tym nic nie wiesz.

Koszt likwidacji jest 0 zł. Nie ma na to promocji jak w sieci komórkowej, więc nie ma opłat karnych. Wypowiedzenie to 30 dni lub natychmiast
jekyl
jekyl
09.12.2012, 21:34:04
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
kashubx
kashubx
Autor
10.12.2012, 14:14:05
  • 18
Byłem dziś w gdańskiej siedzibie Alior Banku. 8,1zł (odsetki wzrosły) musiałem zapłacić, niech będzie to i tak małą nauczką za zaniedbanie dwa lata temu. Tak jak chciałem, zapłaciłem w 390 jednogroszówkach i 210 dwugroszówkach. Pani w kasie bez żadego narzekania i z uśmiechem na ustach zabrała się do liczenia. Trwało to kilkanaście minut, ale wszystko się zgadzało.

Po zapłaceniu zależności, a więc przy saldzie konta 0.00 udałem się do obsługi. Tam:

- zamknąłem lokatę,
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neotps
neotps
11.12.2012, 18:07:48
  • 1
@kashubx: A co Ci pracownicy banku złego zrobili że w ramach zemsty postanowiłeś groszami zapłacić? Normalnie dowaliłeś prezesowi banku taką akcją..
d.....s
d.....s
konto usunięte 09.12.2012, 16:52:32
  • 17

Komentarz usunięty przez moderatora

chromal
chromal
chromal
09.12.2012, 17:09:16
  • 31
@daimos: zapłać 8 zł w odliczonym banknocie
r.....2
r.....2
konto usunięte 09.12.2012, 20:38:52
  • 8
@daimos: ale po jakimś czasie w Biku by wylądował a sąd zaocznie nałożyłby na niego komornika lub windykatora i z 8zł zrobiłoby się 1408zł
W.....s
W.....s
konto usunięte 09.12.2012, 16:51:59
  • 17
W Biedronce płaciłem za napój 1 i 2 groszówkami i nie robili problemów
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zakowskijan72
zakowskijan72
09.12.2012, 18:46:25
  • 75
odnieś towar na pułki


@KtosKtoSamNieWiesz: I tak powinno być. Towary w każdym pułku.
i.....n
i.....n
konto usunięte 09.12.2012, 20:31:26
  • 14

Komentarz usunięty przez moderatora

rafauen
rafauen
10.12.2012, 18:24:22
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ludzik
ludzik
10.12.2012, 22:25:15
  • 1
@rafauen: Raz był wykop o przebojach z Blue Media. Ale fakt faktem, to Alior powinien za to beknąć skoro wybrali takiego usługodawcę szybkich przelewów.
b.....l
b.....l
konto usunięte 10.12.2012, 19:41:02
  • 1
@rafauen: Skandal. Możesz spróbować z wykopem i koniecznie dodać w powiązanych.
marqsk
marqsk
marqsk
10.12.2012, 01:50:20
  • 8
U mnie bardzo podobna sytuacja. Założyłem kiedyś konto do obsługi lokaty. Lokata się dawno temu skończyła, konto było darmowe, więc doradca doradził, by je zostawić na kiedyś. Ogólnie zdążyłem zapomnieć o tym, że cokolwiek mnie łączy z Alior Bankiem.

Kilka dni temu dostaję maila:

Alior Bank S.A. uprzejmie informuje, że na Pana rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowym powstało zadłużenie, które 05-12-2012 wynosi 8.05 PLN

Jednocześnie
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adik75
adik75
adik75
10.12.2012, 02:54:45
  • 4
@marqsk: u mnie trochę inna sytuacja. Założyłem konto ponieważ kontrahenci mają w tym samym banku i przez to przelewy są online a to ułatwia sprawę. Prywatne konto mam w całkiem innym banku, który zresztą też jakieś opłaty pobiera. Jednak tu przy zakładaniu Panienka z Okienka mówi, że będę mieć darmowy rachunek techniczny na który będę się logować i przełączać na konto firmowe ot taka ich metoda i jak zachcę skorzystać
b.....l
b.....l
konto usunięte 10.12.2012, 17:14:03
  • 0
Dla mnie zwyczajnym natomiast chamstwem jest wprowadzanie istotnych zmian bez informowania klienta przed ich wprowadzeniem


@marqsk: Dokładnie. Narobimy im smrodu to się może opamiętają.
dziabarakus
dziabarakus
09.12.2012, 16:44:28
  • 8
A to może być taki zapis, że mogą wprowadzić opłatę za posiadanie konta? Nie byłeś informowany jak to wprowadzili? Równie dobrze mogliby zażądać 10000zł za miesiąc..
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kashubx
kashubx
Autor
09.12.2012, 16:53:01
  • 29
@dziabarakus: Pracownica banku twierdzi, że jest. Niestety nie mam jak tego sprawdzić. Nie byłem informowany o wprowadzeniu opłat. Zapytałem się czy bank może w takim razie zarządać 1000zł za tydzień a ja nic o tym nie będę wiedział. Kobieta odpowiedziała, że przecież bank by tak nie zrobił. Moje kolejne pytanie, że z wprowadzeniem 8zł nie miał przecież żadnych problemów, co więc go powstrzymuje przed sto razy wyższą kwotą, pozostało bez
jekyl
jekyl
09.12.2012, 21:27:59
  • 14
@dziabarakus: nie miał ani loginu ani hasła - wszelkie zmiany regulaminu go nie dotyczą, bo nie miał możliwości się z nimi zapoznać
A.....X
A.....X
konto usunięte 10.12.2012, 06:46:02
  • 7
Bla bla bla.. tak wlasnie sie dzieje jak sie nie czyta umow i nie mysli lateralnie. Bank ma vacatio legis zanim zmieni swoj regulamin (maja do tego praco zgodnie z umowa, ktora podpisujecie) i nie ma problemu zeby w tym czasie zamknac rachunek...

TL;DR

ZACZNIJCIE CZYTAC UMOWY
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kolesio
kolesio
10.12.2012, 07:09:23
  • 4
@AnanasX: Niestety sprawa nie jest taka prosta. Umowy bankowe są bardzo obszerne i raczej skomplikowane. Zawierają sporo wybiegów prawniczych, których nawet całkiem rozgarnięty w tych sprawach człowiek może nie wyłapać.

Co więcej chyba wszystkie banki stosują bardzo zbliżone reguły, więc jeśli chcesz mieć jakiekolwiek konto w banku to i tak musisz podpisać umowę na takich warunkach jakie bank narzuci. Podobnie jest z innymi instytucjami. Kiedyś przeanalizowałem sobie kilka umów z
Vincenzo
Vincenzo
10.12.2012, 06:44:19
  • 6
Ja mam podobną historię z Aliorem. W 2009 zamknąłem u nich konto. Zrobiłem to w oddziale. W zeszłym tygodniu dostalem SMSa ze wisze im 8zł. I co się okazało? Ze babka z oddziału zamknęła mi tylko kartę do tego konta a nie samo konto! Złożyłem już reklamację i czekam co się dalej wydarzy. (BTW oddział we Wrocławiu przy Placu Dominikańskim, strasznie niemiła obsługa)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Kolejny bezczelny lekarz. 400 zł za 10 min wizyty? Od maja 5 min!
Kolejny bezczelny lekarz. 400 zł za 10 min wizyty? Od maja 5 min!
3231
Skandal w rządowej klinice. Bogaci leczyli raka szybciej.
Skandal w rządowej klinice. Bogaci leczyli raka szybciej.
3110
Dyskryminacja mężczyzn wbudowana w system podatkowy.
Dyskryminacja mężczyzn wbudowana w system podatkowy.
2762
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
2409
Dyskwalifikacja całej kadry Izraela przez oszustwo
Dyskwalifikacja całej kadry Izraela przez oszustwo
2332
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #finanse
  • #pieniadze
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #biznes
  • #praca
  • #gielda
  • #technologia
  • #europa
  • #swiat
  • #inwestycje
  • #nieruchomosci
  • #mieszkanie
  • #wydarzenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking