Wpis z mikrobloga

#android #telefony #cokupic

Pytałem już użytkowników WP, chciałbym również zapytać zapalonych androidowców.

Szukam nowego telefonu za ~600 zł, z tego co patrzyłem na allegro za takie pieniądze można dostać sensowny model, który premierę miał ze dwa lata temu.

Może ktoś z mirków poleciłby coś, lub przedstawił opinię?

Czego oczekuję po telefonie to:

- praca na baterii ze dwa dni,

- dioda doświetlająca do aparatu,

- obsługa systemu, jakiegoś pakietu biurowego, przeglądarki bez lagów,

- wielkość ekranu ~4,5 cali.

Rzeczy które mają dla mnie drugorzędne znaczenie:

- aparat,

- lte,

- płacenie zbliżeniowo telefonem,

Nieistotne sprawy:

- procesor graficzny (gry mnie nie interesują),
  • 9
@dessann: RAZR to staroć już niestety, choć jako nowy był dobry. Moto G 1gen to telefon z listopada 2013 roku, ma 4,5 cala, bez karty pamięci. Te droższe to Moto G 2gen, wyszły niedawno, mają 5-calowy wyświetlacz, slot na kartę i 8 zamiast 5 MPx aparat. Jest jeszcze Moto G LTE, czyli odświeżony 1gen, ma taką samą budowę co 1gen, ale ma slot na kartę i LTE, aparat 5 MPx.
@dessann: Korzystalem z OG blisko rok, wybieralem pomiedzy nim, a Nexusem 4. Szybki i stabilny telefon, soft od LG dopracowany, telefon niedawno dostal kitkata. Dobry aparat, ostry wyswietlacz 4.7" i bardzo dobre wykonanie, na prawde flagowe. Bylem zadowolonym uzytkownikiem, a sprzedalem, bo kolega byl zafascynowany tym telefonem i wykorzystalem okazje. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@poirytowanyWykopowicz: Pan kolega ma jakieś błędne informacje.

@Pacjent: Nie wiedziałem, że dostał aktualizację do KitKata. Chyba na razie przewodzi on w moim małym rankingu. Zastanawiam się między nim, a Lumią 820 (tylko to już nie tylko kwestia telefonu, co systemu).