Wpis z mikrobloga

@aseeon: tylko ze 5k brutto to jest srednia pensja byle sloika w wawie przy czyms co nawet nie pachnie matematyka czy inzynieria jakakolwiek wiec zaden wyczyn, tzn. moim skromnym zdaniem ludzie powinni sie wstydzic patrzac sobie rano w lustro ze jakis kierowca tira ma wiecej niz oni ktorzy umieje programowac

wlasciwie to mnie ciekawi ile taki mistrz jak Ty wyciaga

widac wiedza scieka Ci na wykopie tonami i tak po cichu
@aseeon: no wlasnie niby dlaczego

czy ktos kto ma 2 lata doswiadczenia ale ma 30 lat ma dostawac 30k a ktos kto ma 25 lat i 3 lata doswiadczenia ma dostawac 3k

nie bardzo to rozumiem

ktos taki jak Ty ktory moze miec dla mnie nawet 20lat ale czyta materialy, interesuje sie, odpowiada z palca na problemy w czym rzecz ? skoro taki matt w niemczech zgarnia pewnie luzno 15k dlaczego
@bazingaxl: to staż pracy (a nie wiek człowieka, to wspomniałem tak przy okazji) decyduje w 90% przypadków o tym ile będziesz zarabiał, a dopiero w drugiej kolejności wiedza, niestety, taka sytuacja, musiałbym wyjechać, a nie wyjdę bo żona też ma tutaj ułożone życie, a ja jestem rodzinny gość i ich nie zostawię.

Ale spokojnie, nie krzywduję sobie, mam wszystko co potrzebuje nie posiadając żadnego kredytu, więc wszystko gra.
@aseeon: ech znowu zona i jej zycie :(

szkoda

wlasciwie jesli zona nie jest dentysta albo chirurgiem naczyniowym to nie wiem po co jej tu zostawac :) pozatym jak sam piszesz jestes mlody a wiec musisz lubic milfy skoro zona ma juz cos ustabilizowanego ;D

powodzenia bo jak mowie caly tag programowanie to ciagna 2-3 osoby reszta ssie
@aseeon: wybacz poprostu znam troche ludzi i zbyt czesto powtarza sie schemat :

- bo ja chce blisko mamusi

- bo co ja tam bede robic

- bo ja nie znam jezyka

a faceta skreca bo musi sie jeb... za 2-3k brutto a koledzy mu tam sla smsy, stachu choc tutaj do nas bo tu glazunik ma 5x wiecej niz ty z doktoratem no i to nas facetow wkur a potem
@raffish: MySQL tak, a jeszcze lepiej PostgreSQL, ale PHP czy C to niespecjalnie (poza jakimiś wyjątkowymi ofertami). JavaScript raczej przy ofertach z web devem a tak to nie. Gita trzeba ogarniać (w ostateczności SVN). Testowanie kodu trzeba ogarniać. Kilka najbardziej znanych bibliotek/frameworków różnego rodzaju - w zależności od oferty. Jak WebDev to najpewniej Django, czasem Pyramid lub Flask. Jak programowanie asynchroniczne to najczęściej Tornado, czasem Twisted. Jeżeli web scraping to może
@raffish: nie ma raczej nikogo kto zna wszystkie drogi Pythona, bo co by to były za specjalizacje. Od tego są specjaliści, żeby mieć stosunkowo wąskie pole mistrzostwa. We wpisach jest dużo linków do gita a ostatnio wyszła nowa wersja http://git-scm.com/book/en/v2 . Ale tutaj nie ma co "łączyć", piszesz kod, postępujesz z godnie z instrukcjami gita żeby nim zarządzać.

Mam wrażenie, że przez swoją niepewność komplikujesz sobie wszystko niepotrzebnie. Zacznij, w razie