Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie #mecz Bayern vs Roma i widząc Xabiego Alonso, jak dyryguję i porusza się po boisku, to czuję, że #realmadryt stracił wielkiego zawodnika. Już nawet nie rozchodzi się o umiejętności, bo te ma przeogromne, ale o tą klasę. Tak jakby Real, stracił błysk i wyrachowanie ;) Silnikiem był Di Maria, kręgosłupem Modric, to twarzą spokojnie mógłby być Xabi (reprezentuję tą całość). Gdy wymieniało się skład to zawsze tam mimowolnie umieszczało się Alonso. Szkoda, że go sprzedali. Oglądając mecze Madrytu, odnoszę wrażenie, że to zupełnie inna drużyna (choć taktycznie grają jak w tamtym sezonie). #transfery #oswiadczenie
  • 13
  • Odpowiedz
@rooger: Wcześniej też ją dostrzegałem. Ale co prawda wiele osób, dopiero po transferze przekonała się co on dawał temu klubowi. Podczas, gdy każdy płakał po Di Mari, to ja płakałem po obydwu ;D Nie mówiąc już o Lopezie (ale jest on do zastąpienia)
  • Odpowiedz
@rooger: @Bodzion: Zawsze po zmianie klubu dostrzega się prawdziwą klasę piłkarza. Z Krosem jest dość podobnie. W Bayernie był uważany za hamulcowego a w Realu ma jak na razie świetny start.
  • Odpowiedz
@Bodzion: a moim zdaniem wiele nie stracili. Oglądałem już kilka meczy Realu w tym sezonie i moim zdaniem Kroos jest w tym już na poziomie Alonso, który już jednak ma 32 lata. A już jego przerzuty przez całe boisko są kapitalne
  • Odpowiedz
@janusz-cebula: To fakt, że Kross jest na tym samym poziomie. Jednak Xabi był niejako ikonom środka pola. Nie mówię tu tylko o umiejętnościach i jego przerzutach. To jak on cofał się i dyrygował - to mnie urzekało. Kross jak i cały Real obecnie, przypomina taką machinę bez uczuć :D Trochę to naciągane, ale takie mam rozkminy
  • Odpowiedz
@JesusOfSuburbia: sory, ale nie ma czegoś takiego jak 'sam odszedł' w przypadku piłkarza z kontraktem. Odszedł tylko dlatego, że real zrobił na tym świetny interes. 10 baniek za 32-latka, za którego za 2 lata nikt nie zapłaci więcej niż 2 bańki. W zamian mają rozgrywającego mistrzów świata i najlepszej drużyny klubowej ostatnich lat, który ma 24 lata! I to za jedyne 30 baniek!!! A taki David Luiz kosztuje 50... Ja
  • Odpowiedz