Wpis z mikrobloga

AHAHAHA jaka beka, nie wpadłem wcześniej na to żeby przed każdym oddawaniem projektu z języków programowania wchodzić na ideone (kompilator/interpreter online przeróżnych języków), klikac "ostatnie kody" i wybierać ten język, z którego jest projekt - kolega mi to właśnie pokazał, 99% kodów to rozwiązania zadań które mieliśmy zrobić, nic tylko wybierać :D:D:D zaraz jak zaczną się pierwsze zajęcia z oddawania tego i będą robić modyfikacje kodu na zajęciach to też sobie przejrzę :D #studia #programowanie #studbaza #studenty
  • 8
@KrzaQ2: No nie, ale nie zgodzę się, że wszystkie są trywialne. Te, które pojawiajają się na ideone są co najwyżej krótkie (i warto dodać, że dotyczą jednego przedmiotu) - do trywialności brakuje im tego, że są zazwyczaj tego że trzeba się uczyć zupełnie nowego języka (akurat projekt o którym mówię obecnie to PROLOG).
@KrzaQ2: No, gdyby nie to że frameworki i pluginy są zabronione. Raz tylko musieliśmy pisać we frameworku - sklep internetowy był do napisania używając Symphony, ale lista wymagań była trochę na grubo ponad 2h - zrobienie 95% zajęło mi około półtora tygodnia.
@Marmite: Poważnie? To jak pisaliście np. appkę okienkową, to w winapi czystym? Dla mnie to bezsens.

Wracając do tematu, trochę przygeneralizowałem, ale na ideone na pewno nie ma nic, czego w pół godziny samemu byś nie napisał.
@KrzaQ2: Znaczy iadomo, dozwolone są biblioteki np. grę moglismy pisać w SFML/STL ale wiesz, mimo wszystko trzeba się trochę nakodzić. Studia ;) co do pisania pół godziny to trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że najpierw musisz w ogóle ogarnąć ten język (założę się że 99% roku nie miało wcześniej styczności z Adą, Smalltalkiem i PROLOGiem) i zadań jest zazwyczaj kilka (w tym wypadku były 3). Niby okej, nie oszczędza to wielu