Wpis z mikrobloga

OFF Piotrkowska nowym cudem Polski

Łódzki kompleks OFF Piotrkowska został uznany za nowy cud Polski przez czytelników magazynu National Geographic Traveler.

W tegorocznym plebiscycie „7 Nowych Cudów Polski” zebrał aż 23 proc. wszystkich oddanych głosów. Pokonał 15 konkurentów z całego kraju, m.in. Suwalski Park Krajobrazowy, krakowski Zakrzówek czy warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich. W plebiscycie szukano miejsc „niebanalnych, magicznych, nowo powstałych albo takich, w które tchnięto drugie życie”. To czwarta już edycja konkursu, oddano w nim ponad 115 tys. głosów.

#lodz #nationalgeographic #polska
źródło: comment_BhpOwARtXwZWmlfIaEua0PmsN5oGmN9V.jpg
  • 22
@epll: moze dla osob ktore tam nie bywaly "przed zmianami" to jest cos fajnego bo jak bylem w lato okolo godziny 18 to klimat byl fajny - masa usmiechnietych ludzi, wszyscy jedza/pija przy stolikach, smiech itd. Ciekawe czy by sie tak cieszyli wiedzac co bylo tam wczesniej bo np. ja za cholerę bym nie dał rady tam pójść i jeść :P
@epll: tam przy "bramie" (obok Ganimedesa na schodach zawsze były grupy metali ktorzy lali gdzie popadnie i rzygali obok tej "barierki". Idę tam w lato a tam porozstawiane stoliki i ludzie z usmiechem piją piwo z nalewaka i jedzą xd
@Sajsu: Metale dresy każdy tam szczał i rzygał :D Nie wiem jak ten syf mógł dostać nagrodę. To już podejrzewam, że nawet w niektórych melinach jest większa czystość niż tam.
@slepowzroczny: Ja po prostu wyraziłem swoje zdanie które mówi, że brzydziłbym się tam jeść mając świadomość co tam się kiedyś działo. Tak jak np. z historii wiesz co działo się w obozach koncentracyjnych. Gdyby tam otworzyli restaurację to umiałabyś tam jeść? Wiem, trochę jak porównanie górki kilku kamieni do Mount Everest ale chodzi o zobrazowanie tego, że masz świadomość co tam było wcześniej i to poniekąd odpycha. Tak samo jak ludzie
@Sajsu: A bo takie marudzenie powoduje we mnie zawsze wzrost ciśnienia. Albo marudzenie, ze stoi puste i gówno się dzieje, potem marudzenie, że dzieje się i dużo ludzi się zlazło przez co i element czasem przyjdzie co się zachować nie umie, po marudzenie o dzieje się, ludzie sobie siedzą i jedzą w miejscu gdzie ktoś kiedyś rzygał. Wszystko źle, nie podoba Ci się nie chodź, ale i powstrzymaj się od głupich
@slepowzroczny: Ale w offie dalej jest bardzo brudno, walają się rozbite butelki, psie gówna, można wdepnąć w rzyga. Aha i jeszcze bardzo śmierdzi moczem. Owszem, czasami wieczorami jest tam klimatycznie, ale głównie kojarzy mi się to miejsce z brzydotą. Dobrze, że właściciel chce odświeżyć cegły i równo ułożyć trylinkę.