Wpis z mikrobloga

tl;dr: W Warszawie mamy gówniane media lokalne, HGW ma stołek na wieki.

Z gazet było kiedyś Życie Warszawy, ostał się jako dodatek do Rzeczpospolitej ale i mają to zlikwidować.

Jest dodatek do Wyborczej - Gazeta Stołeczna, wspierają HGW, ale to jedyne opiniotwórcze medium w tym mieście (ja nie cierpię Wyborczej, ale taka prawda); w necie mają paywalla.

TVN Warszawa było kiedyś, ale zostało się w internecie, 3 artykuły na krzyż dziennie dla 2,5 milionowej aglomeracji.

Stacje radiowe to porażka - RDC opowiada o Radomiu i Płocku, różne stacje zsieciowane typu Złote Przeboje, RMF Maxxx, VOX podają informacje lokalne na odwal się aby wypełnić koncesję. Stacje diecezjalne? Nycz zsieciował Plusa, a Hoser woli odmawiać różaniec w Radiu Warszawa zamiast otworzyć się na szersze grono słuchaczy. Kiedyś RMF FM miał sensowne okienka lokalne, ale KRRiT zabroniła okienek i w RMF FM zmienił się w międzyczasie właściciel.

I na koniec król mediów warszawskich - TVP Warszawa - telewizja dla emerytów z przaśnym studiem, materiały robione na odwal się, głównie kulturalne. Nic dziwnego, że nikt u nich nie chce się reklamować - przed Kurierem Warszawskim są emitowane reklamy projektów unijnych dla rolników z Mazowsza.

Ludzie nie znają kandydatów, nie ma miejsca na debatę o mieście, Hanna Gronkiewicz może spać spokojnie.

#warszawa #media #hgw
  • 7
@Magik_Antonio: W innych rejonach kraju trafi się jakaś gazeta typu "Głos Szczeciński", "Dziennik Zachodni" czy "Echo dnia", rozgłośnia regionalna Polskiego Radia nie olewa stolicy województwa (RDC jeszcze ma wadę, że strasznie angażuje się ideologicznie - przejęli je jacyś lewacy z TOK FM), istnieją komercyjne stacje radiowe z porządnymi lokalnymi newsami (w Warszawie to tylko "korek na moście Grota" - thank you captain obvious).
@marc1027: ja się podepnę z trochę powiązanym tematem. Czy na którejś z tych stron jest jakieś sensowne i przejrzyste info o obecnych remontach i terminach ich zakończenia? Ostatnio chciałem sprawdzić, kiedy będzie otwarcie Targowej, to na wszystkich tych stronach było tylko po 20 gównoartykułów, że otwarto świętokrzyską i była tam stłuczka...