Wpis z mikrobloga

Mirki, co polecacie na wzmocnienie nog. Generalnie chodzi mi o to, ze dawno temu wypadlo mi kolano. Na szczescie bez zadnych powazniejszych konsekwencji. Jakis tydzien temu przy graniu w pilke troche je podkrecilem. Teraz przy zginaniu boli. Co bedzie najlepsze. Zeby to cholerstwo wzmocnic. Jakies przysiady, plywanie? #silownia
  • 7
Mirki, co polecacie na wzmocnienie nog. Generalnie chodzi mi o to, ze dawno temu wypadlo mi kolano. Na szczescie bez zadnych powazniejszych konsekwencji. Jakis tydzien temu przy graniu w pilke troche je podkrecilem. Teraz przy zginaniu boli. Co bedzie najlepsze. Zeby to cholerstwo wzmocnic. Jakies przysiady, plywanie?


@dafcior: tak jak napisałeś, przysiady
@dafcior: przy problemie z kolanami nie zaczynał bym od przysiadów, zależy jeszcze jak mocno je uszkodziłeś. Jeżeli lekko to możesz zacząć od niskiego ciężaru i progresywnie iść w górę tyle na ile to możliwe.

Jeżeli jednak trochę mocno, to zacząłym od wyprostów nóg na maszynie które nie obciaża aż tak bardzo kolan i ewentualnie dorzucił coś dynamicznego co byłbyś w stanie kontrolować jak wskoki na skrzynie czy wykroki.
@shdw: prostowanie to najgorsze po Smicie ćwiczenie bo przy wyprostowanych nogach na kolano działa siła ścinająca równa podnoszonemu ciężarowi, która nie chce zgiąć Twojej nogi tylko #!$%@?ć Ci ją jak gilotyna przy samej szyi
@berti: przy małych obciażeniach nie sprawia to większego problemu, a można to obciążenie zrekompensować ilością powtórzeń. Przy kontuzjach, ważne jest aby ćwiczenie było w 100% bezpieczne, a takie są wyprosty na maszynie, które w 100% izolują daną partię i stabilizują kolano które oparte jest o siedzenie.
@shdw: tu się zgodzę. nawet kiedyś widziałem gościa na wyprostach gdzie maszyna miała regulowany zakres ruchu, tzn wyprost był niepełny. Służyło to rehabilitacji ale robił to pod ścisłym nadzorem fachowca.

@dafcior: wg. mnie najkorzystniej będzie to obudować mięśniami. a jeszcze korzystniej wydać raz stówę na fizjoterapeutę, który zbada kolano i stwierdzi co należy poprawić w jego pracy