Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy jest tutaj jakiś przyszły niedoszły #prawnik, lub po prostu #policjant?

Potrzebuje rady. Czy będąc świadkiem w pewnej sprawię, policeman może zabrać mi telefon i tak po prostu czytać moje sms i spisywać numery? Moim zdaniem nie - on odparł, że zawsze może zabrać i wysłać do labu - a tam to mi dopiero go przetrzepią -.-

#prawo #pomoc #policja
  • 21
  • Odpowiedz
@shido: @UlrikeM: @ripp1337: Czy macie 100% pewność? No to czas zacząć siekierę :) Zastraszyć, aby puścił wszystkich bo go sprzedam (cebulion), a może po prostu założyć jakąś sprawę i odszkodowanie?
  • Odpowiedz
@shido: Googluje od 3 dni - czytam prawo, ale wszędzie jest, o osobie która jest winna, a nie o świadku... I tutaj mam problem. Może za dzwonie na policję i zapytam ^^ ?
  • Odpowiedz
@shido: Zaraz za dzwonię - chodzi o to, że mam część rozmowy nagrane :) Tylko nie mam pewności czy tam jest o telefonie - ale raczej tak - że i tak mi przetrzepię, a ja, że nie, to nie możliwe - jakiś nakaz i dalej to wiecie, lab itd.
  • Odpowiedz
@Iryseq: tak, pusci wszystkich, bo mu jakis wykopek zagrozi skarga za przetrzepanie telefonu. Zejdz na ziemie. Odszkodowanie tez wloz miedzy bajki. Mozesz ew. napisac na niego skarge, ale generalnie jak mu dales ten telefon i on sobie zrobil jego ogledziny, a w ichj ramach sie spisuje telefony, to wszystko legitnie i zgodnie z prawem.
  • Odpowiedz
@Iryseq: Mnie tylko zastanawia dlaczego o radę pytasz przyszłego niedoszłego prawnika… Nie lepiej pytać przyszłych prawników? Taki niedoszły prawnik pewnie dlatego będzie niedoszły, że coś stanie mu na przeszkodzie zdobycia licencji - czyli prawnikiem nie będzie.

  • Odpowiedz
  • 0
@Iryseq: tak jak wyżej pisali - nie może ot tak sobie zabrać telefonu. Jednakże gdyby oficjalnie zabrali Ci telefon to mógłbyś go nie dostać do końca nawet procesu karnego wiec dobrze się zastanów.
  • Odpowiedz
@Iryseq: z punktu widzenia prawnika, czyli i Policjanta (bo prawo jest jedno) telefon może zostać Ci zabrany, co nazywa się rekwiracją. Podobnie jest w przypadku samochodów - kiedy złamiesz prawo karne (wykroczenia nie wchodzą w grę) prowadząc samochód Policja może go zarekwirować jako dowód w sprawie, mimo, że jest on Twoją własnością, a następnie przeszukać. Z telefonami jest podobnie, jednakże musisz pamiętać, że jako świadek u Ciebie nie istnieje coś takiego
  • Odpowiedz
@k0j0tek: Proszę o pomoc, a nie żebyś mnie cisnął...

@mamFAJNYnick: Miałem bardzo ciężki i zalatany dzień, i niestety nie zrobiłem tego...

@Skafir: Super! Dzięki za wyczerpującą odp. - tak czy siak, dzwoniłem - aspirant doinformował mnie, że gdy jestem świadkiem i są owe podejrzenia policjant ma prawo sprawdzić mi tel...
  • Odpowiedz
Trochę to chorę, że tak naprawdę, z byle głupiego powodu, może sprawdzić moje sms itd.

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iryseq: Złóż pozew - masz prawo. Udowodnij powstanie szkody lub krzywdy. Daj znać, jak poszło. Jasne, że teoretycznie masz prawo, ale w praktyce żadna krzywda cie nie spotkała i gówno ugrasz.
  • Odpowiedz