Wpis z mikrobloga

@reneq16: w instytucjach finansowych, ubezpieczeniowych itp. Ale fakt ze do tego przydałoby sie jeszcze umiejetność programowania i sql. Poszukaj na ang stronach z praca to znajdziesz o wiele więcej przykładów
@reneq16: najprościej to jako analityk, ale na finansowego to sam excel nie wystarczy, z vba na poziomie expert to możesz gdzieś na programistę się załapać

a tak poważnie to znasz wyszukaj.pionowo, tabele przestawne i umiesz nagrywać makra?

pracuję w excelu już bardzo długo i nie określiłbym się jako expert
@madspirit: A tak poważnie, to piszę dodatki do Excela i programy pod szefostwo. Nie wiem po co szydzisz, jak pytam poważnie. Porównuję swoje umiejętności i wiedzę do podręczników o analizie, dobrych praktyk przy projektowaniu modeli finansowych, wykorzystaniu narzędzie Office w biznesie, programowaniu - i widzę co umiem, a czego nie. Do bycia superekstramistrzem mi daleko, ale prezentuję poziom zdecydowanie ponad zaawansowanym. Tyle.

@LordOfTheBananas: @seelk: @Grizwold: @padobar: @
@reneq16: ja popieram @madspirit w tym, że wiele osób przecenia swoje umiejętności, brak im doświadczenia i przy prostym zadaniu albo rozkładają ręce, albo stosują bardzo pokrętne rozwiązania. W żadnym wypadku nie twierdzę, że tak jest też w Twoim przypadku - nie mam żadnych podstaw, żeby to oceniać.

Ja im dłużej wspomagam się w pracy excelem, tym bardziej staram unikać VBA. Większość problemów da się rozwiązać przy pomocy podstawowych funkcji excela, a
@reneq16: to oczywiste, że dokładając kilka przycisków można sprawić, że ktoś kto kompletnie nie zna excela będzie się znacznie sprawniej poruszał po skoroszycie, ale coś za coś. Sprawą oczywistą, że taki skoroszyt nie zadziała w większości klonów excela, których coraz więcej się pojawia. Również między poszczególnymi wersjami excela zdarzają się różnice/błędy w działaniu tego samego kodu. Już nie wspomnę o wersji na Maca - tu przy bardziej rozbudowanym kodzie musi się