Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 9: 6.10 - 12.10.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Bardzo udany tydzień, dużo ciekawych utworów, w tym od wiodących nazwisk w świecie #edm . Następny tydzień zapowiada się równie interesująco.

10. John Dahlback ft. Little Boots - Heartbeat (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

John przyzwyczaja nas do tego, że jego każde kolejne wydanie stoi na odpowiednim poziomie, co w przeszłości nie było takie oczywiste. Słychać wyraźnie charakterystyczny styl od tego pana, w szczególności na dropie. Może się nie wyróżnia specjalnie jakąś oryginalnością, jednak warty przesłuchania.

9. Coone - Into The Madness (Original Mix) || #hardstyle #nustyle

Nustyle z house'owymi motywami. Zapowiedzi słuchało się przyjemnie, jednak produkcja szybko mnie znudziła. Utwór wydany w Spinnin, co jest lekko zadziwiające. Co do samego utworu: wokal może się spodobać, chociaż niektórym trochę przeszkadza. Wg mnie drugi drop jest lepszy mimo tego, że nie różnią się od siebie za wiele.

8. Dubvision & Fenixpawl - Destination (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Dubvision po raz kolejny pojawia się na mojej liście. Tym razem połączyli siły z Fenixpawl, znanych z kultowego"In my Mind". Produkcja wydana w Axtone wyróżnia się klimatycznym wokalem, miłą dla ucha melodią, jednak pozostawia pewien niedosyt. Odnoszę wrażenie, że drop mógłby być bardziej ciekawy, jakoś nie mogę się do niego przekonać. Co nie zmienia tego, że utwór jest na prawdę dobry.

7. Danny Howard & Futuristic Polar Bears - Romani (Original Mix) || #bigroom

Jeżeli już ktoś tworzy bigroom, to ten utwór jest dobrym przykładem jak ten gatunek powinien brzmieć. Wyżej wymienieni panowie już raz razem tworzyli przy "Vargo", a właśnie Romani jest dopełnieniem wcześniejszej produkcji i należy tutaj nadmienić, że jest zwyczajnie lepszym utworem. Bardzo energiczny i wpadający w ucho lead, który tworzy nam potężny drop. Minusem są breaki, które są dość przeciętne.

6. Headhunterz ft. Miss Palmer - Now Is The Time(Original Mix) || #hardstyle #nustyle

Headhunterz nigdy nie zawodzi. Produkcja, która ma już trochę na karku, jednak wydana dopiero w tym tygodniu. Hipnotyzujący wokal Miss Palmer, świetna melodia w breaku, lekko acidowe nuty na pierwszym dropie i w intro/outro i do tego ten drugi drop, będący przedłużeniem breaku. Słucha się na prawdę przyjemnie i jest to jeden z lepszych nustyli w tym roku.

5. Nicky Romero & Vicetone - Let Me Feel (ft. When We Are Wild) (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Oczekiwany przez wielu utwór, z równie oczekiwanej kolaboracji pomiędzy Nicky Romero i Vicetone. Nie ukrywam, że ta trójka producentów należy do grupy moich ulubionych. Otrzymaliśmy od nich lekki, melodyczny utwór, z dobrym wokalem, przyjemną melodią i dropem, choć chciałbym, aby ten ostatni był bardziej energiczny. Dość wysokie miejsce, jednak nie mogłem tych panów umieścić niżej ;p

4. Noisestorm - Sentinel (Original Mix) || #electro #breakbeat

Noisestorm powraca i to w jakim stylu. Takiego grubasa już dawno nie było, mocarny egzotyczny drop, świetny lead. Wydany oczywiście w jednej z najlepszych wytwórni - Monstercat.

3. Sander van Doorn & Oliver Heldens - THIS (Original Mix) || #futurehouse #house

Kolaboracja pomiędzy żywą legendą elektronicznej muzyki tanecznej (choć poprzez niektóre ostatnie utwory jego imię zostało nadszarpnięte) oraz wschodzącą gwiazdą, czyli Oliverem Heldensem. Co do samego utworu: Future house z elementami tech house'u, które tutaj wprowadził oczywiście Sander. Do tego przyjemna linia basowa i mamy hit, który miejmy nadzieje będzie nam umilał czas w rozgłośniach radiowych.

2. Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Colourblind (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Uwielbiam Thomasa od czasu wydania jego świetnego "Remember" (Tak, dopiero od niedawna, nie bijcie) . Tym razem zaserwował nam przyjemną balladę. Wokal Kate pasuje tu jak ulał, do tego ten potężne dropy i mamy kolejny, progresywny hit. Przed drugim dropem można usłyszeć motywy Trance'owe, co mi się niezmiernie podoba. Produkcja wydana w Revealed.

1. Dillon Francis & Martin Garrix - Set Me Free (Original Mix) || #electronic

Numer jeden w tym tygodniu należy do bardzo ciekawej kolaboracji, Dillon Francis połączył w niej siły z lubianym, oraz nienawidzonym Martinem Garrixem. Panowie kazali sobie bardzo długo czekać na wydanie tej produkcji, w tym czasie nieco straciła ona na jakości (poprzednie wstawki wokalne uważane są za lepsze). Nie zmienia to faktu, że jest to na prawdę kawał porządnego edm.

Zapraszam do komentowania.

Link do paczki może wrzucę później, bo mam jakieś problemy z uploadem.

#edm #tomorrowland #tomorrowland2014 #umf #muzyka #muzykaelektroniczna #electrohouse
  • 4