Wpis z mikrobloga

Postanowiłem skorzystać z rady i zmienić środowisko. Pobrałem MinGW oraz QtCreator. Wydaje mi się, że ściągnąłem potrzebne rzeczy w MinGW, teraz chce dodać to do QtCreatora. Może ktoś wie jak to zrobić? Przydałby się prosty poradnik jak to wszystko razem skonfigurować, którego nie mogę nigdzie znaleźć.

#cpp #dalbymprogramowaniealesieboje #qtcreator #pytanie a co mi tam #programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
@RaVo: Narzędzia->Opcje->Budowanie i uruchamianie->zestawy narzędzi ;)

Jeszcze sprawdź czy ma kompilatory i chyba coś w stylu 'wersje Qt' czy jakoś tak leciało.

Tak w ogóle to jakbyś pobrał całe SDK to miałbyś od razu skonfigurowanego QtCreatora ;)
  • Odpowiedz
@Papjesz: Okej, mam brak ustawionego debuggera, domyślam się że muszę ustawić wszystko i są to któreś z plików, które pobrałem w okienku MinGW tak?

edit GDB ustawiłem, tak sądze tylko że chyba zły plik wybrałem jako kompilator, naprawdę nie ma żadnego łopatologicznego poradnika?
  • Odpowiedz
@RaVo: Ogólnie jeśli jesteś początkujący, proponuję ściągnąć pełne SDK i zaznaczyć w instalacji Qt 5.3, QtCreatora i MinGW. Wtedy QtCreator z automatu będzie miał wszystko co potrzeba.

Jeśli namieszałeś to musisz się upewnić, że w zakładce kompilatory masz odpowiednią wersję (x86/x64), odpowiadającą mu wersję Qt (x86/x64) i poprawnie skonfigurowany zestaw narzędzi (konsekwentnie albo wszystko x86 albo x64).

Tak w ogóle to co masz wybrane w sekcji debugger pod kompilatorem?
  • Odpowiedz
@RaVo: Domyśliłem się po tytule okienka ;) Kilka wersji QtSDK nie miało załączonego MinGW i też musiałem go instalować z innych źródeł, ale takiego managera nie widziałem. Teraz masz tzw out of the box feature.
  • Odpowiedz