Wpis z mikrobloga

Zgodnie z harmonogramem, czas na kolejną debatę z serii #debatacalki

Co to jest #debatacalki?

#debatacalki to cykl wykopowych debat na różne tematy. Każdy może wziąć w nich udział i zaprezentować swój punkt widzenia, pod warunkiem, że będzie przestrzegał zasad dyskusji. Jest to tag autorski. Jeżeli chcesz sam przeprowadzić swoją debatę, stwórz wpis pod tagiem #powazne, lub wymyśl własny tag.

Jak to działa?

- Co jakiś czas na tym kanale tworzę wpis, z prośbą o podawanie propozycji tematów do dyskusji.

- Wybieram pięć najciekawszych i podaję je w ogólnodostępnym tagu #debatacalki, w celu głosowania plusami (najbardziej zaplusowany temat będzie dyskutowany jako pierwszy, reszta w kolejności od najbardziej do najmniej zaplusowanego)

- Informuję w tagu i na kanale o terminie każdej debaty. W momencie, gdy dodam wpis z tematem dyskusji, dodaję też link do niego na kanale.

- Wykopowicze dyskutują na dany temat, wyrażają swoją opinię i udowadniają swoją rację argumentami

Jeżeli chcesz uniknąć spamu w tagu, możesz zasubskrybować ten kanał. Zawsze będziesz na bieżąco. Jeśli nie chcesz - nie musisz tego robić. Subskrybując tag również będziesz na bieżąco, lecz jesteś narażony na spam trollów. W takiej sytuacji polecam czarnolistować spamujących. Kanał jest rozwiązaniem tymczasowym, dopóki administracja nie wprowadzi moderowanych tagów autorskich.

Jeżeli subskrybujesz kanał, pamiętaj, żeby włączyć w ustawieniach powiadomienia z kanałów

Zasady dyskusji w tagu #debatacalki:

- Komentujemy dany temat, używając argumentów/przykładów/źródeł naukowych/odniesień

- Zwracanie się do innych komentujących i podważanie ich zdania jest dozwolone, a nawet wskazane

- Cytujemy źródło. Nie są dozwolone komentarze typu "Wszystko wyjaśnione tutaj - LINK. Temat uważam za zamknięty", "Polecam poczytać Rothbarda, często odnosił się do tego tematu", ani "Korwin wielokrotnie mówił o tym na wielu spotkaniach - wystarczy posłuchać".

- Nie śmieszkujemy, nie używamy memów

- Nie wyzywamy innych komentujących

- Cytujemy wypowiedź osoby, do której się zwracamy. Można za pomocą cudzysłowu, choć lepiej użyć wykopowej funkcji cytowania (nowa linijka enterem, znak ">", spacja i wklejamy wypowiedź poprzednika, albo używamy tego przycisku. Oczywiście jeżeli odpowiadasz mi, nie musisz cytować tego wpisu. Chodzi tylko o dyskusje między innymi komentującymi.

Ale jak to? Przecież na pewno zlecą się zaraz jakieś śmieszki i będzie burdel. Co ty Całka, od wczoraj na wykopie?


Aby zapewnić wysoki poziom dyskusji, we wpisach z cyklu #debatacalki zostanie zastosowany nowatorski system moderacji - CałkaGuard®. Polega on na tym, że będę kasował komentarze łamiące zasady, a jeżeli ktoś będzie usilnie spamował, to dostanie się na moją czarną listę.

Każdy może się wypowiedzieć i przedstawić opinię na dany temat. Nie będzie cenzury ze względu na poglądy.


Proszę o komentarze wyłącznie na temat dzisiejszej debaty. Wszelkie uwagi i propozycje można przesyłać mi na PW, albo w komentarzach na kanale.

Dzisiejszy temat dyskusji:

Przyszłość cywilizacji ludzkiej: Na czym powinniśmy się skupić w najbliższym czasie: kolonizacja innych planet, czy ustabilizowanie (geopolityczne i gospodarcze) Ziemi? Jakie plusy i minusy niesie ze sobą rozdzielenie społeczeństwa na dwie planety? Czy warto rozwijać europejski i polski przemysł kosmiczny czy lepiej skupić się na sprawach "przyziemnych"? – temat zaproponował @Ikkon

Zapraszam do dyskusji i cytujcie osobę, której odpowiadacie pls. Nie będę usuwał za to komentarzy, ale to poprawia czytelność.
F.....a - Zgodnie z harmonogramem, czas na kolejną debatę z serii #debatacałki



Co ...

źródło: comment_bZo9fraOj4mYZEnNc7UUKgewInwQKwqh.jpg

Pobierz
  • 28
Przyszłość cywilizacji ludzkiej wynika bezpośrednio z jej przeszłości więc zastanawiając się jaki będzie świat za 10, 100 czy 1000 lat najpierw chciałbym cofnąć się 4000 lat wstecz.

I tak 4000 lat temu człowiek mógł polegać jedynie na możliwościach własnego ciała. Praca jaką wykonywał czy to w polu czy zbierając jagody jak również budując pierwsze miasta, była uzależniona od możliwości mięśni człowieka.

3000 lat temu człowiek posiadł zdolność do wykorzystywania ognie nie tylko
@FilozofujacaCalka: Wysoka izbo, drodzy debatujący.

Moim zdaniem powinniśmy zacząć od ustabilizowania geopolitycznie i gospodarczo Ziemi. Powinniśmy zakończyć wszystkie wojny, a także zapewnić każdemu spokojne życie. Potem nadszedłby czas na "wędrówki" kosmiczne; podróż na Marsa itp. Przyniosłoby to wiele możliwości takich jak zredukowanie przeludnienia w niektórych krajach Afrykańskich a także zapewnić całkowicie inne życie niż na naszej planecie Ziemii. Myślę, że dla wielu z nas byłoby to bardzo ciekawe przeżycie mieszkać na
@Abstract FilozofujacaCalka

Powinniśmy zakończyć wszystkie wojny, a także zapewnić każdemu spokojne życie.


Wyidealizowane, niemożliwe do spełnienia fantazje. Przykro mi bardzo, lecz takie poglądy ma masa ludzi począwszy od starożytności. Zawsze był ktoś kto chciałby aby każdy człowiek na ziemi miał spokojne życie oraz aby nie było wojen.

Niestety, według mnie człowiek to istota o agresywnej postawie. W razie zagrożenia wydobywamy z siebie nasze najgorsze cechy ale też i te które pozwolą nam
między Arabami i Żydami


@plusujemny: między nimi to przesada przez wojny i wzajemne mordowanie się - taka niechęć coś na kształt człowiek-jaszczur vs others (w przypadku osób rzucających się w oczy oczywiście bo nie każda modyfikacja genetyczna musi mieć charakter kosmetyczny)
W sumie... Komu szybciej uda się skolonizować inną planetę niż Ziemia i #!$%@? z tego grajdołka łez prędzej od pozostałych, ten w przyszłości może mieć więcej szczęścia, jeśli tutaj przydarzy się coś niemiłego. Sytuacji geopolitycznych nie da się ustabilizować, gdyż wymagałoby to czegoś na kształt świata stworzonego przez Orwella w "1984" - kilka mocarstw, pojedyncze partie mające monopol na władzę, którym nie w smak świadomość niewolników, których karmią kłamstwami w celu kontrolowania
Moim zdaniem powinniśmy zacząć od ustabilizowania geopolitycznie i gospodarczo Ziemi. Powinniśmy zakończyć wszystkie wojny, a także zapewnić każdemu spokojne życie.


@Abstract: Taki New World Order. Nie popieram, dlatego że to nie jest ani możliwe ani dobre dla przyszłości ludzkości. Powinniśmy się mieszać genetycznie i być różni pod wieloma względami, jeśli każdy będzie miał bardzo podobne spojrzenie na świat to skąd będziemy często czerpać inspirację. Różnorodność jest ciekawsza.

Tak więc nie należy
@leobenos:

Powinniśmy zacząć kolonizować nowe planety < Mars na ten przykład > nie tylko ze względów na szybszy rozwój nauki, lecz także z powodów strategicznych. Niebezpieczeństwem jest życie na jednej planecie z uwagi na czynniki losowe które mogłyby unicestwić życie na ziemi, tudzież unicestwić nasze istnienie, tradycję, historię oraz dokonania.


Po pierwsze - prawdopodobnie (nie mam dowodu ani wyliczeń :P) taniej byłoby utrzymywać grupę ludzi z zapasami na kilka lat na
Moim zdaniem powinniśmy ingerować w rozwój osobisty ludzi, naukę logicznego myślenia przez matematykę. Tak by matematyka nie była przydatna (w codziennym życiu dla różowego paska :D) tylko prostowała Nasze myśli, i to musimy od początku wpajać dzieciakom. Matematyka prostuje to co mamy w sobie zakręconego (źle zakręconego).


Powinniśmy też uczyć w szkołach manier oraz oduczyć cebulactwa (cebulactwo nie równa się zaradności oraz przedsiębiorczości). Przynajmniej 1 przedmiot powinien się skupić na kształceniu dzieci
@FilozofujacaCalka: Moim zadnim zanim zabierzemy się do kolonizacji innych planet należałoby opracować technologie energetyczne nie generujące znaczących ilości odpadów (fuzja, orbitalne elektrownie słoneczne) inaczej przy ciągłym wzroście zapotrzebowania na energię w końcu wykończymy Ziemię, a i zrobimy syf na innych planetach. Co do idei pokoju światowego to należy po prostu doprowadzić do takiego stanu że w każdym społeczeństwie na Ziemi będzie jako taki dobrobyt - człowiek któremu jest wygodnie to człowiek
Każde zmuszanie kogoś do czegoś pomimo tego że wydaje się być dla tej osoby dobre, tworzy ryzyko odrzucenia tej idei jako narzuconej przez system. Aby logiczne myślenie było bardziej "popularne", powinno być ono reklamowane lepiej niż kultura bezkrytycznego paplania głupot. Jeśli chcesz aby dzieci myślały o matematyce jako o zdolności pisania, należy stworzyć wrażenie, że jest ona niezbędna do codziennego życia. Jednak dzisiaj, kiedy wszystko wylicza za ciebie państwo i zwalnia z