Wpis z mikrobloga

Zgodnie z harmonogramem, czas na kolejną debatę z serii #debatacalki

Co to jest #debatacalki?

#debatacalki to cykl wykopowych debat na różne tematy. Każdy może wziąć w nich udział i zaprezentować swój punkt widzenia, pod warunkiem, że będzie przestrzegał zasad dyskusji. Jest to tag autorski. Jeżeli chcesz sam przeprowadzić swoją debatę, stwórz wpis pod tagiem #powazne, lub wymyśl własny tag.

Jak to działa?

- Co jakiś czas na tym kanale tworzę wpis, z prośbą o podawanie propozycji tematów do dyskusji.

- Wybieram pięć najciekawszych i podaję je w ogólnodostępnym tagu #debatacalki, w celu głosowania plusami (najbardziej zaplusowany temat będzie dyskutowany jako pierwszy, reszta w kolejności od najbardziej do najmniej zaplusowanego)

- Informuję w tagu i na kanale o terminie każdej debaty. W momencie, gdy dodam wpis z tematem dyskusji, dodaję też link do niego na kanale.

- Wykopowicze dyskutują na dany temat, wyrażają swoją opinię i udowadniają swoją rację argumentami

Jeżeli chcesz uniknąć spamu w tagu, możesz zasubskrybować ten kanał. Zawsze będziesz na bieżąco. Jeśli nie chcesz - nie musisz tego robić. Subskrybując tag również będziesz na bieżąco, lecz jesteś narażony na spam trollów. W takiej sytuacji polecam czarnolistować spamujących. Kanał jest rozwiązaniem tymczasowym, dopóki administracja nie wprowadzi moderowanych tagów autorskich.

Jeżeli subskrybujesz kanał, pamiętaj, żeby włączyć w ustawieniach powiadomienia z kanałów

Zasady dyskusji w tagu #debatacalki:

- Komentujemy dany temat, używając argumentów/przykładów/źródeł naukowych/odniesień

- Zwracanie się do innych komentujących i podważanie ich zdania jest dozwolone, a nawet wskazane

- Cytujemy źródło. Nie są dozwolone komentarze typu "Wszystko wyjaśnione tutaj - LINK. Temat uważam za zamknięty", "Polecam poczytać Rothbarda, często odnosił się do tego tematu", ani "Korwin wielokrotnie mówił o tym na wielu spotkaniach - wystarczy posłuchać".

- Nie śmieszkujemy, nie używamy memów

- Nie wyzywamy innych komentujących

- Cytujemy wypowiedź osoby, do której się zwracamy. Można za pomocą cudzysłowu, choć lepiej użyć wykopowej funkcji cytowania (nowa linijka enterem, znak ">", spacja i wklejamy wypowiedź poprzednika, albo używamy tego przycisku. Oczywiście jeżeli odpowiadasz mi, nie musisz cytować tego wpisu. Chodzi tylko o dyskusje między innymi komentującymi.

Ale jak to? Przecież na pewno zlecą się zaraz jakieś śmieszki i będzie burdel. Co ty Całka, od wczoraj na wykopie?


Aby zapewnić wysoki poziom dyskusji, we wpisach z cyklu #debatacalki zostanie zastosowany nowatorski system moderacji - CałkaGuard®. Polega on na tym, że będę kasował komentarze łamiące zasady, a jeżeli ktoś będzie usilnie spamował, to dostanie się na moją czarną listę.

Każdy może się wypowiedzieć i przedstawić opinię na dany temat. Nie będzie cenzury ze względu na poglądy.


Proszę o komentarze wyłącznie na temat dzisiejszej debaty. Wszelkie uwagi i propozycje można przesyłać mi na PW, albo w komentarzach na kanale.

Dzisiejszy temat dyskusji:

Przyszłość cywilizacji ludzkiej: Na czym powinniśmy się skupić w najbliższym czasie: kolonizacja innych planet, czy ustabilizowanie (geopolityczne i gospodarcze) Ziemi? Jakie plusy i minusy niesie ze sobą rozdzielenie społeczeństwa na dwie planety? Czy warto rozwijać europejski i polski przemysł kosmiczny czy lepiej skupić się na sprawach "przyziemnych"? – temat zaproponował @Ikkon

Zapraszam do dyskusji i cytujcie osobę, której odpowiadacie pls. Nie będę usuwał za to komentarzy, ale to poprawia czytelność.
F.....a - Zgodnie z harmonogramem, czas na kolejną debatę z serii #debatacałki



Co ...

źródło: comment_bZo9fraOj4mYZEnNc7UUKgewInwQKwqh.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka:

1. Uwolnienie energii atomowej i badania nad nowymi źródłami taniej energii, bo tańsza energia=wzrost cywilizacyjny.

2. Globalizacja, otwieranie granic, homogenizacja społeczeństwa zacierająca różnice kulturowe, rasowe czy narodowe. Jeden język i kultura globalna, a także współpraca między poszczególnymi regionami, kluczem do stabilizacji
  • Odpowiedz
Powinniśmy też uczyć w szkołach manier oraz oduczyć cebulactwa (cebulactwo nie równa się zaradności oraz przedsiębiorczości). Przynajmniej 1 przedmiot powinien się skupić na kształceniu dzieci w takim kierunku.


@ossj: rozwiniesz?
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: Uważam że jedyną sensowną drogą jest eksploracja wszechświata. Skoro jesteśmy wstanie to zrobić już teraz, to nie ma czasu do stracenia. Możemy inwestować w rozwój technologii, budować nowe elektrownie, szukać nowych źródeł energii, ale tak naprawdę to będzie wyłącznie ewolucja. Jeżeli chcemy zrobić krok naprzód, i przenieść naszą cywilizację na wyższy poziom to eksploracja kosmosu jest najlepszym wyjściem.

W kwestiach politycznych za istotne uważam pozostawienie obecnego układu geopolitycznego i
  • Odpowiedz
@leobenos:

Wyidealizowane, niemożliwe do spełnienia fantazje. Przykro mi bardzo, lecz takie poglądy ma masa ludzi począwszy od starożytności. Zawsze był ktoś kto chciałby aby każdy człowiek na ziemi miał spokojne życie oraz aby nie było wojen. Niestety, według mnie człowiek to istota o agresywnej postawie. W razie zagrożenia wydobywamy z siebie nasze najgorsze cechy ale też i te które pozwolą nam przeżyć.


Komentowanie innowacyjnych pomysłów oraz idei od początków ludzkości było określane jako "niemożliwe", "wyidealizowane". Człowiek wkraczając na nowy etap poznania zawsze spotykał się z kpinami i mentalną ścianą, zawsze był ktoś kto podważał wizję wejścia człowieka na wyższy poziom ewolucyjny. Czy to coś złego, że istnieli ludzie, którzy śnili o dobrobycie oraz świecie bez wojen? Czy to coś złego, że od początków naszej historii żyli ludzie, którzy robili krok w nieznane? Kim bylibyśmy dzisiaj gdyby tysiące lat temu ujarzmienie ognia zostało poddane wątpliwości i czemuś zupełnie
  • Odpowiedz
@GhostxT:

Komentowanie innowacyjnych pomysłów oraz idei od początków ludzkości było określane jako "niemożliwe", "wyidealizowane". Człowiek wkraczając na nowy etap poznania zawsze spotykał się z kpinami i mentalną ścianą, zawsze był ktoś kto podważał wizję wejścia człowieka na wyższy poziom ewolucyjny. Czy to coś złego, że istnieli ludzie, którzy śnili o dobrobycie oraz świecie bez wojen? Czy to coś złego, że od początków naszej historii żyli ludzie, którzy robili krok w nieznane? Kim bylibyśmy dzisiaj gdyby tysiące lat temu ujarzmienie ognia zostało poddane wątpliwości i czemuś zupełnie niepotrzebnemu?


Niekoniecznie ludzie którzy wprowadzali nowe teorie byli wyśmiewani i szykanowani. Trochę tutaj generalizujesz. Owszem znamy dobrze presję kościoła który próbował zachować status quo zmieniającego się świata. Jednak nowe, zawsze będzie budziło strach, co jest dobrym odruchem i nie bez przyczyny tak jest. Ludzie śniąc o dobrobycie albo nie mogąc go osiągnąć stają się agresywni ze względu na "niesprawiedliwość społeczną", albo chcąc "do dobrobytu siłą zmusić innych", tak jak bolszewicy niszczą
  • Odpowiedz
Niekoniecznie ludzie którzy wprowadzali nowe teorie byli wyśmiewani i szykanowani. Trochę tutaj generalizujesz. Owszem znamy dobrze presję kościoła który próbował zachować status quo zmieniającego się świata. Jednak nowe, zawsze będzie budziło strach, co jest dobrym odruchem i nie bez przyczyny tak jest. Ludzie śniąc o dobrobycie albo nie mogąc go osiągnąć stają się agresywni ze względu na "niesprawiedliwość społeczną", albo chcąc "do dobrobytu siłą zmusić innych", tak jak bolszewicy niszczą naród.


@qluch:

Teraz Ty trochę generalizujesz, ponieważ wywołana agresja z powodu niespełnionego dobrobytu bierze się z identyfikacji człowieka z posiadanymi rzeczami materialnymi. Agresja ta nie wynika z natury ludzkiej, a jest spowodowana naturą egotyczną, która dzieli rzeczywistość na fragmenty i wini wszystkich w okół za taki stan rzeczy, a nie siebie ( nastawienie "my i oni, ja chce dobrobytu, a oni nie chcą" czy też próba przekonania o słuszności swojej racji zamiast tworzenia wątpliwości u reszty ludzi przez co zmusiłoby ich to do zastanowienia.
  • Odpowiedz