Wpis z mikrobloga

Uwielbiam czytać książki, od najmłodszych lat. I od zawsze miałem tak, że jak czytam jakąś książkę to przed oczyma mam wszystko co aktualnie czytam. Dosłownie jakbym oglądał film. Każda akcja, każda walka, każda rozmowa, wędrówka, miasta. Wszystko jak w kinie. Dlatego uwielbiam czytać książki, bo za darmo mam taką moc wrażeń, której żadne kino mi nie zapewni. Też tak macie, czy tylko ja widzę smoki?

#ksiazki #czytajzwykopem #oswiadczenie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorthin: Każdy tak ma, to żaden dar

Podobnie jest, gdy ktoś ci coś opowiada, również to sobie wyobrażasz.

Przykro mi, ale nie jesteś nikim wyjątkowym, może po za tym, ze większość, boi się książek a ty nie, więc jesteś na +
  • Odpowiedz
@Gorthin: też. Dlatego władca pierścienic, hobbity i reszta w wersji filmowej są denne. Chociaż trzeba przyznać że są mistrzowie którzy potrafią zrobić film lepszy niż książka (Kubrick)
  • Odpowiedz
@Krawwo: niestety się nie zgodzę, te filmy są rozwleczone i totalnie rozbieżne z moimi książkowymi wyobrażeniami. Może dobre dla tych co nie czytali.
  • Odpowiedz
@Gorthin: Dlatego wolę książki od filmów. W przypadku książek każdy wyobraża sobie rzeczy trochę inaczej, przepuszcza je przez osobisty filtr, na który składają się m.in. doświadczenia, wcześniej przeczytane książki, osobowość itp. ;) W filmie masz jedno wyobrażenie dla wszystkich ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szwero: Pewnie, że nie dar. Ale może ktoś tak nie ma, po prostu czyta? Dlatego się spytałem. :P

@animuss: Tu się trudno nie zgodzić. W ogóle nie jestem kinomanem. Zdecydowanie wolę książkę niż film. Dlatego śmiać mi się chce jak ludzie się podniecają serialem Gra o Tron. Pierwszą część czytałem w 99 lub 00 roku jakoś tak, pamiętam bo o pluskwie milenijnej była mowa :D Nikt się nie
  • Odpowiedz