Wpis z mikrobloga

  • 26
"Hurr durr, Vista taka #!$%@?, xp był lepszy itp". Zawsze w takiej sytuacji pytam co w zasadzie jest tak złego w tym systemie, że rozmówca tak po nim jedzie. Zawsze po takim pytaniu następuje też cisza. :( #nieodpowiadajo
  • 30
  • Odpowiedz
@Linux__Shines: Autokorekta ;)

@rss: Ja też zawsze narzekałem na Vistę, z bardzo prostego powodu - była powolna. Kupiłem laptopa z Vistą i od początku mulił, chociaż po instalacji 7 zmienił się w rakietę. Więc tak, Vista #!$%@?. Na bardzo dobrych maszynach pewnie chodzi dobrze.

Natomiast co do XP, wspominam dobrze, ale w dzisiejszych czasach już mi ciężko z tym systemem pracować. Uświadomiłem sobie to, kiedy zacząłem ponownie używać starego komputera
  • Odpowiedz
@rss: Nie jestem historykiem systemów, wszystkiego już nie pamiętam, ale była jeszcze jakaś afera z tymi zabezpieczeniami, kontrolą konta użytkownika itd. Wiem, można to było wyłączyć, w ogóle parę irytujących rzeczy można było wyłączyć, ale dla mnie nie o to chodzi, żeby świeży system siłą doprowadzać do używalnej postaci ;) On powinien działać od razu. 7 był lekko poprawioną wersją Visty, który właśnie działał bez żadnych dodatkowych sztuczek.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jamtojest: dokładnie! 7 tak naprawdę bardzo od Visty się nie różnił, ale już jest zupełnie inaczej oceniany przez masy. :)
  • Odpowiedz
@rss: Jakbym miał zainstalować vistę na typowym domowym kompie za 2-2,5k to nie byłoby problemu. W chwili jej premiery jednak wymagania były z kosmosu, żarcie pamięci też było z kosmosu i generalnie musiałeś mieć ub3r kompa żeby wygodnie coś na niej robić a nie oferowała tylu rzeczy, żeby warto było się przesiadać z dobrze działającego XP. Jakbym miał wtedy super kompa to pewnie bym się przesiadł i nie miałbym z Vistą
  • Odpowiedz
@rss: poprawki zrobiły z niej uzywalny system. Ale niesmak pozostał. Szczególnie, że szybciej wyszło 7 niż dużo do ładu z vistą.

Wiesz ile zajmuje pamięci Windows vista?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Felonious_Gru: a czy Vista czasem nie zarzadzała pamięcią w ten sposób, że zwalniała cześć zasobów gdy działała jakaś pamięciożerna aplikacja?
  • Odpowiedz
@rss: Vistę kupiłem preinstalowaną na nowym komputerze, jeszcze bez SP. (C2D 2,4GHz/3GBRAM). Miałem ten system przez dobre 4 lata i NIGDY nie robiłem reinstalacji systemu. System prawie zawsze działał zgodnie z oczekiwaniami (poza sporadycznymi infekcjami wirusowymi). Natomiast dbałem o to, żeby dość regularnie robić defragmentacje dysku i czyszczenie rejestru. No i PODSTAWA to zawsze aktualny system (automatyczne pobieranie poprawek). Zwróć uwagę na to, że większość "narzekaczy" miała pirata i nie instalowała
  • Odpowiedz