Wpis z mikrobloga

#depresja

Próbował ktoś farmakoterapię na własną rękę ? Nie jestem aż tak zdesperowany by wybrać się do specjalisty i mieć nasrane w papierach, a wiem że taka wizyta wiele by mi nabruździła - istnieje duże prawdopodobieństwo że będę musiał kiedyś przedłożyć oświadczenie o braku leczenia u lekarzy pewnych "specjalizacji" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak przypatrując się tym postom na forach na których ludzie wymieniają się relacjami ze swoich wizyt u psychiatrów, to odnoszę wrażenie że ci lekarze tak na prawdę nie doprecyzowują tego planu leczenia pod kogoś, raz ludzie którzy zwierzają się z małych problemów dostają te same leki co ludzie którzy są już na skraju samobójstwa, drugi raz czyta się o tym że i tak te leki są zmieniane co raz, bo skutki uboczne, bo nie na każdego działają tak jak powinny...

Dało by radę się podczepić pod czyjś plan leczenia ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • 1
Lepiej wyslij kolege, niech opisze Twoje objawy. To chyba lepsze niz branie lekow zupelnie na wlasna reke. To mniej glupi pomysl niz Twoj ale wciaz glupi
  • Odpowiedz
@armco_pussy:

odnoszę wrażenie że ci lekarze tak na prawdę nie doprecyzowują tego planu leczenia pod kogoś


Ciężko opracować super spersonalizowany plan leczenia po pierwszej czy drugiej wizycie, później jest on po prostu modyfikowany na podstawie tego co mówi pacjent.

raz ludzie którzy zwierzają się z małych problemów dostają te same leki co ludzie którzy są już na skraju samobójstwa


Najprawdopodobniej dostają je w zupełnie innej dawce.

IMHO zdrowie psychiczne jest ważniejsze
  • Odpowiedz
@blackvanilla:

IMHO zdrowie psychiczne jest ważniejsze od dostania super-cudownej roboty dzięki wyłożeniu na stół zaświadczenia o nieleczeniu się u psychiatry.


Różni ludzie, różne priorytety...

Postaram się unikać leków które mogą uzależniać, mam już wystarczająco dużo problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale dzięki za rade.

@dzihau: zamiary złote, tylko który kolega się na to odważy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz