Wpis z mikrobloga

#noopept

Protip > jeśli w trakcie brania noopeptu musisz nauczyć/przyswoić/zapamiętać jakiś zbiór informacji w krótkim czasie, tj. na dziś lub użyć ich za kilka godzin... Zapomnij, za późno się do tego wziąłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niezależnie od dawkowania informacje te zostaną przez Ciebie zapamiętane dopiero po tzw. procesie konsolidacji, który w moim przypadku trwał cały dzień. Tak więc, przynajmniej w moim przypadku nie ma takiej możliwości by przysiąść nad czymś pod wieczór i być w stanie dokładnie przypomnieć sobie te informacje nazajutrz rano - normalnie odpowiada za to głównie pamięć krótkotrwała i te zapamiętane informacje są przez nas szybko zapominane. W przypadku noopeptu pamięć krótkotrwała i tak w jakiś sposób "oberwie" ze względu na wzmożony poziom neurogenezy - proces utrwalania nabytych informacji trochę się wydłuży.
  • 8
  • Odpowiedz
@armco_pussy: #nootips prosty, nawet po #noopept #nootropy nie każdy jest w stanie przyswoić i utrwalić wiedzę w czasie krótszym niż 24-36h. Oczywiście zależy od ilości materiału, sposobu w jaki z niego korzystamy i przede wszystkim ilość czasu jest różna dla:

- zapamiętania tekstu

- przyswajania wzorów

- rozwiązywania równań

- zapamiętania dat i wydarzeń

- nauki/zrozumienia programowania

- zapamiętania wzorów i korzystania z nich

- nauki języków obcych

Każdy raczej wie,
  • Odpowiedz
@matrio: wiesz, problem po noopepcie, nawet przy zmniejszonej dawce i braniu lecytyny jest taki że po prostu pamięć krótkotrwała cierpi do tego stopnia że nie jesteś w stanie powtórzyć sobie na głos, przypomnieć sobie dokładnie to co przeczytałeś przed chwilą... większość ludzi bezproblemowo potrafi zapamiętać kilka zdań tuż po przeczytaniu. Po kilkunastu minutach nadal byliby to w stanie zrobić, gorzej gdy minie kilka godzin -> to jest magia pamięci krótkotrwałej, jest
  • Odpowiedz
  • 0
@armco_pussy: ja przetestowałem tuż przed szumem i boomem informacji na jego temat, wprowadzeniu do obiegu jako 'cudownego' leku na Alzheimera.

Czy pomaga? Zdecydowanie tak.

Czy szkodzi? Zdecydowanie tak.

Czy biorąc go będę mądrzejszy? Wszystko zależy od przestrzegania restrykcyjnej diety podczas stosowania tego specyfiku. Możesz być dużo mądrzejszy, ale także w przypadku nie przestrzegania diety i unikania używek możesz mieć problemy z pamięcią, koncentracją, czy nabawić się choroby umysłowej.

Czyli szkodzi? Przy
  • Odpowiedz
@armco_pussy: #nootropy #researchchemicals #designerdrugs #dopingmozgu tutaj informacje o pemolinie. Gdzieś wspominali, że jest zakazana/nielegalna, gdzie indziej, że jest składnikiem leku. Jak ktoś coś znajdzie więcej to proszę o info ;)

PEMOLINA MAGNEZOWA [2-imino-5-fenylo-4-oksazolidionat(2)-]

dwuwodoromagnezowy.

Surowiec: Produkt reakcji równomolarnej ilosci pemoliny i wodorotlenku magnezy,badany w Abbott Laboratories jako substancja wspomagajaca uczenie sie i pamiec.

Zastosowanie: 50-100mg przyjmowanych doustnie co rano przez 10-14 kolejnych dni.Efekty sa kumulatywne, bardziej widoczne przy wysokoproteinowej diecie, bogatej
  • Odpowiedz
@matrio: Co masz na myśli mówiąc o stosowaniu odpowiedniej diety? Co w przypadku, gdy ćwiczę i praktycznie nie jem cukrów prostych, jem za to b. dużo białka i węgle złożone? Konieczna suplementacja magnezem z tego co wyczytałem ale czy coś jeszcze?
  • Odpowiedz
@Horbi: magnez oczywiście. Zarówno chelat, cytrynian jak i węglan. Zakładając, że suplementacja u Ciebie raczej nie oznacza zmiany diety i menu (otręby, musli, pestki dyni i multum owoców, mi osobiście trudno było wprowadzić do codziennego menu ;)). Z cukrów prostych, powinieneś przyjmować glukozę lub dekstrozę przy zwiększonym wysiłku (umysłowym lub fizycznym)* Oczywiście trzeba zadbać o odpowiedni poziom potasu i sodu. Nie wiem jak ćwiczysz i jak dbasz o dietę podczas ćwiczeń
  • Odpowiedz
@matrio: sa szanse na male info?

Choline Bitartrate............................350mg

N-acetyl L-Tyrosine....................... ..150mg

Alpha GPC.......................................100mg

Noopept..........................................30mg

Vitamin E TPGS................................10mg

2-3 x dziennie...

+magnez b6, wapn d3, potas, cynk - to z diety nei schodzi dziennej

mam wrazenie ze mi siada pamiec krotkotrwala :(

napiszesz cos wiecej o swoich odczuciach do noo? ew priv?
  • Odpowiedz