Wpis z mikrobloga

@sizzla: Wojownikiem grał, jeżeli dobrze pamiętam. Dlatego doradzam mu ponowne przejście magiem z wysoką inteligencją, mądrością i charyzmą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czasem byłem zdumiony, że twórcy pomyśleli o niektórych smaczkach, które można dzięki tym cechom odkryć.
@Kazak77:

zacząłem kiedyś grać


wyszedł Skyrim


całkowicie zapomniałem o Planescape


Oj, zgrzeszyłeś... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Kazak77: Jak wspomniała sizzla- zawsze zaczynasz jako wojownik (dlatego jeżeli chcesz zmienić klasę warto się przemęczyć i nie levelować w klasie woja do czasu zmiany klasy), potem możesz ją zmienić po wykonaniu zadań dla specjalnych postaci.
@wielooczek: Załatwiał mnie boss w pierwszym lochu, musiałem kombinować z bieganiem dookoła i atakowaniem Mortem żeby go zabić. Poza tym w D&D i innych papierowych systemach w cRPG zawsze gram magiem i strasznie mnie irytuje gdy na początku trzeba się męczyć inną klasą, więc to mnie też trochę zniechęciło.
@Kazak77: jaki boss w pierwszym lochu? chodzi o nekromantę w tym mauzoleum? przecież to banał.pl, jak zresztą 90 % walk w tej grze

sprawić trudność mogą jedynie strażnicy w więzieniu w curst (strasznie mocno biją z łapy) i robactwo / demony w undersigil, ewentualnie

@sizzla: Właśnie ten nekromanta, tylko ja praktycznie wszystko w inteligencję i mądrość dałem więc mnie ściągał na kilka uderzeń razem ze swoją obstawą.
@Kazak77: jak nie dajesz rady we 2, to bierzesz dak'kona z karczmy pod gorejącym człekiem (zakładam, że tego nie zrobiłeś), masz naładowane w inteligencję i mądrość, więc przerabiacie wszystkie kręgi zerthimona, bezimiennemu wpada kilka lvli, dak'kon dostaje upgrade i zamiatacie

a taktyka na tego nekromantę jest banalna, morte -> litania przekleństw, następnie rzucacie się we 2 na nekromantę (olewacie obstawę) i pada w 2 sekundy
@sizzla: No ja trochę się pokręciłem po mieście i praktycznie od razu poszedłem do niego we dwójkę, może z raz awansowałem wcześniej. Pewnie poczekam do urlopu świątecznego żeby na spokojnie przejść nigdzie się nie spiesząc.