Wpis z mikrobloga

Patrzcie mirki co można zrobić z turbiną gdy nie dba się o wymianę oleju w silniku. Pacjent to Seat Leon 2007r. 2.0TDI 130KM, czyli z dość popularnym silnikiem VAG. Nie wiadomo, kiedy ostatnio właściciel pacjenta zmieniał olej (on nie ogarnia za bardzo tematu utrzymania samochodu najwidoczniej). Diagnoza wykazała obecność spalin w układzie dolotowym przed EGR czyli prawie 100% awaria turbiny. Diagnoza potwierdziła się po zmacaniu łopatek turbiny, był spory luz. Po wyjęciu okazało się, że otwór dostarczający olej jest zapchany nagarem, potem sprawdziliśmy olej i okazało się, że zamiast oleju jest kisiel. Turbina straciła smarowanie i umarła, poniżej zdjęcie otworu (do niego dochodzi przewód ciągnący się od filtra oleju).

#motoryzacja #warsztat #samochody #pracamechanika
omnia - Patrzcie mirki co można zrobić z turbiną gdy nie dba się o wymianę oleju w si...

źródło: comment_lsSjCEPcHyvYqZlJyKpqeG4Swmr5zeuS.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@omnia:

O ja...

Przy okazji przypomniała mi sie historia pewnego Janusza. Zmieniał olej ambitnie a i tak silnik sie zatarł i do mechanika

-panie jak sie zatarł jak olej co 10k km wymieniałem!

--a filtr pan wymieniał?

- co, jaki filtr?!

xD
  • Odpowiedz
@strawberian: Akurat na niedobór klientów nie narzekamy, ale faktycznie koleś trochę zostawi. Pewnie jakoś ze 3k wyjdzie ale to się okaże po naprawie. Mi tylko szkoda tego Leona, nie wiem jak można tak zaniedbać auto. Tzn. w środku i na zewnątrz błysk, ale klient najwyraźniej nie wie, że mimo ładnego wyglądu to nadal maszyna i trzeba o nią dbać i odpowiednio serwisować.
  • Odpowiedz
@pkrr: To sam sobie olej wymieniał? Trochę brzmi to jak suchar ale po ww. przypadku już wiem, że niektórzy nawet nie wiedzą, że robi się coś takiego jak wymiana oleju więc mogę i w to uwierzyć.
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: Haha nie widziałeś jeszcze 2.5TDI V6, to dopiero niezły okaz :) Porobiłem trochę zdjęć na targach InterCars i jest tam między innymi ten silnik, jak będzie zainteresowanie to wrzucę, bo jest tego sporo a mi się nie chce. Tak czy owak 2.0TDI to normalny zwykły silnik, jak o niego dbasz to przejeździsz spokojnie ileś lat i sprzedasz. Wiadomo, że nie ma polotu do mitycznego 1.9TDI, no ale VAG musiał wstawić
  • Odpowiedz
@omnia: no wymieniał sam, w sumie wiesz, zawsze się mówi "wymiana oleju" a nikt nie dodaje i filtra oleju więc biedak nie wiedział. I jeszcze z olejem mi sie przypomniało jak koles golfem przyjechał i tekst "coś strzela w silniku" patrzą na bagnet a tam full, odkrecaja korek a tam full oleju xD koles myślał ze tak ma być i zawsze pod korek dolewal :D
  • Odpowiedz
@pkrr: Ciężko mi uwierzyć w takie historie, ale od jakiegoś czasu uznaję je za mniej lub bardziej prawdopodobne.

@baba_by_sie_jednak_przydala: Hehe 5 lat w IT, potem półtora roku temu przerzuciłem się na samochody. Taki tam reset ze względu na pasję. Ogólnie coś, do czego trzeba albo mieć jaja albo nie mieć dzieci żony rodziny i kredytu. Początkowo zamawiałem części itp. ale od stycznia tego roku zacząłem też "kręcić śrubki".

Jestem już
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: Golfy miały ograniczenie do 600kkm? Nie wiedziałem. Co ciekawe Boxery, Jumpery i Ducato po 2006r. mają ograniczenie licznika do 400kkm, potem pojawia się "------" i trzeba albo cofać albo wymieniać licznik.
  • Odpowiedz
@omnia: Dzięki wielkie. Doceniam. Też nie kumam spinania o zarobki. Chciałbym właśnie zakręcić się w Warszawie jako pomocnik mechanika (sporo umiem ale jakby mi ktoś zarzucił coś nowszego w dieslu na diagnostykę to pewnie bym zwątpił) bo nie czuję się na tyle ogarniety. Zawieszenia, układy hamulcowe, układy kierownicze, rozrządy (zawsze ktoś po mnie sprawdzał), trochę blacharki (spawanie, pasowanie itp bez lakierowania), wklejanie szyb, układy wydechowe, wymiana sprzęgieł, wymiana jednostek napędowych, wywalone
  • Odpowiedz
@omnia: nie chodzi o ograniczenie, bo w tej kwestii to pewnie 99999 :-D chodziło mi o to ze na liczniku widnialo wtedy 623k, a czy i o ile był w międzyczasie cofany tego nikt nie wie ;-) to Boxer może przejechać 400k bez remontu/wymiany motoru? :-D
  • Odpowiedz