Wpis z mikrobloga

Kupiłem drzwi zewnętrzne do domu, które są źle wykonane (ALU), sprawa trafiła do Powiatowego Rzecznika Konsumenta, który skierował mnie do rzeczoznawcy z listy Państwowej Inspekcji Handlowej. Rzeczoznawca zrobił opinię, ale błędnie napisał jedno zdanie, które miał poprawić. Za opinię zapłaciłem 600 PLN. Jak się pewnie domyślacie opinia ta w obecnej postaci działa na moją niekorzyść. Facet unika kontaktu, twierdzi że poprawił stronę i wysłał mi mailem (tak #!$%@? na pewno) który nie dotarł. Zadzwoniłem do PIH w Bydgoszczy i powiedziano mi, że muszę złożyć skargę na rzeczoznawcę na źle wykonaną usługę. Zajebiście trafiłem, naprawdę.

#budownictwo #rzeczoznawcy #corobicjakzyc
roszej - Kupiłem drzwi zewnętrzne do domu, które są źle wykonane (ALU), sprawa trafił...

źródło: comment_8BsqkU7PsWiOP9DwE3W9eq5syxxSYTlP.jpg

Pobierz
  • 14
@drzewi: Sam zleciłem z polecenia rzecznika konsumenta ale jest to rzeczoznawca Inspekcji Handlowej ds. jakości materiałów i usług w budownictwie a do tego biegłym sądowym. Swoją opinią potwierdził tylko moje przypuszczenia ale napisał, o tym panelu że wymieniony na nowy i wzmocniony blachą od zewnątrz a winno być Panel został wzmocniony blachą od zewnątrz. I o jedną poprawkę chodzi.
@roszej: No właśnie chodzi o to, że sam zleciłeś. Jest różnica między opinia prywatną, a opinią biegłego zleconą przez sąd. Opinia prywatna ma po prostu o wiele mniejszą moc dowodową, niezależnie od tego kto ją sporządził (nie ma znaczenia, że to był biegły sądowy). Rzecznik Ci źle doradził, lepiej byłoby gdybyś najpierw dokonał zapisu na sąd polubowny, a dopiero potem, w toku rozprawy, wnioskował o powołanie biegłego przez sąd. Pod warunkiem