Wpis z mikrobloga

#js #programowanie #webdev #jquery

wybaczcie jak zawolalem kogos niepotrzebnie, ale jak niedawno sie pytalem o jquery zagadnienia jak zaczac plik, postanowilem w ramach nauki zrobic gre master mind. Niby chodzi, tylko przy wlaczeniu i pierwszym zaladowaniu css sie rozjezdza :/ musze uzyc przycisku Nuevo Juego(nowa gra) aby css poprawnie sie zaladowal, jak temu zaradzic?

link do strony, aby zobaczyc o co lata

http://porki.weby.biz/
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeroize: inicjuje wszystko. Gra mieści sie w section. Wiec cała ja usuwam i ładuje wszystko od nowa w js. To znaczy tworze section. Plus tworze przyciski jak nowa gra rownież tam. No i do tworzonych plansz i przycisków często css dodaje w js. A glowny css to pare rzeczy głownie wycentrowane na ekranie i float left

Edit: jak mowię w js jestem nowy a w jquery od weekendu. Chciałem po
  • Odpowiedz
@porque: Wygląda na to, że szerokość elementu

aside
w momencie brania jego szerokości, nie jest taka jaka być

powinna. Być może przeglądarka jeszcze parsuje sobie obrazki czy robi cokolwiek innego i nie zdążyła rozszerzyć tego elementu, a ty byś już chciał jego nową
  • Odpowiedz
  • 0
@dieow: nasz racje z językami xD ale brałem trochę kodu z mojej konsolowej apki z instytutu. Wiec takie dziwne kombinacje wyszły xD bo tam mi sie nie chciało zmieniać wiec tak zrobiłem. Abym wiedział co do czego. A powinienem najlepiej po Ang wszystko w kodzie zrobić :/. A chce dynamiczny css bo chce dodać pózniej możliwość dla kodu rozmiaru 6 i 8 kolorów. Nie tak jak teraz tylko 4 :)
  • Odpowiedz
@dieow: ale pewnie najlepszym rozwiazaniem bylo by po prostu, zaladowanie obrazkow i jak je zaladuje, to dopiero zaczac zabawe z ladowaniem reszty? :)
  • Odpowiedz
@porque: To wina wstawianych obrazków. Możesz bez setTimeout spróbować ustawić z góry szerokość dla klasy 'dziurka' na 50px. Wtedy przeglądarka będzie wiedzieć jaki obszar zajmie x obrazków zanim one faktycznie się wczytają.
  • Odpowiedz