Wpis z mikrobloga

Lista nowych skrótów:

Switch to recent window: ALT + TAB (unchanged) – Hold shows new Task view window view, let go and switches to app.

Snapping window: WIN + LEFT or RIGHT (can be used with UP or DOWN to get into quadrants)

Task view: WIN + TAB – New Task view opens up and stays open.

Create new virtual desktop: WIN + CTRL + D

Close current virtual desktop: WIN + CTRL + F4

Switch virtual desktop: WIN + CTRL + LEFT or RIGHT

#windows10 #bobaswindowsnews
  • 10
  • Odpowiedz
@Bobas: WIN + LEFT/RIGHT działał już na win8. Jeszcze zobacz, czy WIN + SHIFT + LEFT/RIGHT przerzuca okno na drugi monitor (tak było na win8)
  • Odpowiedz
@morq: Dzięki za to!

BTW: Mam problem. Remote Desktop spod Metro moge odpalić tylko na głownym ekranie. Na ekranie dodatkowym nie chce mi się połączyć (dziwne wiem). Jak zrobić, żeby na ekranie z lapka uruchomiło mi sie w rozdziałce 1920x1080 zamiast 1280x800? Jakiś pomysł? W ustawieniach z Metro nigdzie nie ma żeby podać rozdzielczość :-/
  • Odpowiedz
@morq: Normalny ekran - laptop. Na nim połącze sie z pulpitem zdalnym ale w rozdzielczości 1280x800

Jak uruchamiam na normalnym ekranie 1920x1080 to wiesza mi się na securing remote connection. I dalej nie idzie.
  • Odpowiedz
@Bobas: to rozumiem, ale czy w momencie jak uruchamiasz remote desktop na monitorze 1920x1080 i się zawiesza, to ten monitor jest ustawiony jako główny ekran? Może to się wiesza przez to, że jako główny ekran masz ustawiony ten w lapku?
  • Odpowiedz
@morq: Na 8.1 działało na obu. Nie chce mieć tego większego jako głowny monitor :-) O to właśnie w tym wszystkim chodzi :-]
  • Odpowiedz