Wpis z mikrobloga

#eu4

1. Opłaca się bawić w kolonializm? Dają dużo pieniędzy? (Na ten czas wybrałem idee "Trade" i "Economy" i się zastnawiam na tą od kolonizacji.)

2. Gram Wenecją - Merchant Republic. Ten system daje bardzo ciekawe bonusy. A gdy zdobędę prowincje i utworzę Włochy, to będę Monarchią Despotyczna. Jest napisane, że dostanę nowe profity ustrojowe. I tutaj moje pytanie. Czy te profity się "dodadzą" czy zamienią mi obecne? I czy jest to opłacalne, bo te obecne dają mi: +1 Merchants, 5% Trade Efficiency, 10% Global Trade Power.
  • 6
@PrawyKuba:

1. Jeżeli zrobisz to jako trzecią grupę idei, to będziesz znacznie zapóźniony i musisz się liczyć z tym, że SPA & POR zgarną wszystkie ciekawsze regiony. Dodatkowo jeżeli grasz Wenecją, to ciężko będzie przekierować handel z kolonii do ciebie. Krótko mówiąc - wiele na tym nie zarobisz.

2. Zamienią się z obecnymi. Stracisz system frakcji, bonusy z merchant republic i weneckie national ideas, w zamian dostaniesz włoskie national ideas (mniej
1. Opłaca się bawić w kolonializm? Dają dużo pieniędzy? (Na ten czas wybrałem idee "Trade" i "Economy" i się zastnawiam na tą od kolonizacji.)


Zależy jakim państwem. Wenecją warto wziąć tylko ta idee co daje 1 koloniste, kupca i +20 tradepower.

2. Gram Wenecją - Merchant Republic. Ten system daje bardzo ciekawe bonusy. A gdy zdobędę prowincje i utworzę Włochy, to będę Monarchią Despotyczna. Jest napisane, że dostanę nowe profity ustrojowe. I
@Queltas: u mnie polegalo to chyba na tym ze bunty w koloniach były troche wieksze. nie wiem - moze jest jakis taki event, ale ja wzialem po jakims czasie modyfikator uwalniajacy niewolnikow, nie zauwazylem spadku handlu