Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. Wydaje mi się, że z moim netem jest coś nie tak, ale nie dzwonię jeszcze do providera bo chcę się upewnić. Symptomy są takie, że jak gram sobie spokojnie w diablo, co jakiś czas (nieregularne odstępy) połączenie zostaje przerwane. Zrestartowałem kompa, i wydawało się że jest już ok, ale jednak problem dalej występuje. Znacie jakiś programik, który monitoruje ciągle połączenie z internetem? Tak żebym mógł ewidentnie zobaczyć, że występują krótkie przerwy.

#pomoctechniczna #pomoc
  • 8
@Detharon: od routera do pc kabel, ale do domu wszystko leci po wifi. Z tym, że od dzisiaj mam takie problemy. Antena nadawcza jest blisko, śnieg/deszcz/grad też nie pada
@kajtom: tak tylko się upewniam, tego typu problemy mogą się pojawiać jak sygnał jest słaby, a coś go nagle zacznie zakłócać. Wtedy też takie przerwy powstają, a można to sprawdzić pingując sobie adres routera. Ale skoro komp podłączony przez kabel, to raczej wina dostawcy.
@Detharon: To wcale nie jest takie pewne. Przed chwilą zauważyłem, że mój telefon ma prawie rozładowaną baterię. Normalnie o tej porze dnia ma jeszcze spokojnie ponad 50%. Możliwe, że to router ma jakieś zwiechy i co jakiś czas się rozłącza, a telefon traci baterię łącząc się w kółko z wifi? Chyba że to ja już snuje jakieś teorie spiskowe...
@kajtom: trudno powiedzieć, żeby nie spekulować, puść sobie przez dłuższy czas ping na adres routera. Jeżeli router jest sprawny, to powinien cały czas odpowiadać, nawet jak nie ma internetu. Zakładając, że 192.168.1.1 to adres routera:

ping 192.168.1.1 -t

przerywasz ctrl+c