Wpis z mikrobloga

#komputery #internet #sieci #aero2

Kurde, chciałem sobie zamówić aero bo bieda i nie mam wystarczająco dużo cebulionów na to pozwolić sobie na jakiś internet mobilny do mojego laptopa, ale widzę że to jakiś grubszy scam.

Rozumiem, że Internet jest za darmo i naturalną sprawą jest że za ten modem trzeba zapłacić, ale po co im mój pesel + kopia dowodu tożsamości ? No nie za dużo trochę ? Jestem dość ostrożny w tych kwestiach i trochę się zawiodłem, bo jeśli ktoś żąda kopii naszego do to nawet jeśli jest "wiarygodną instytucją" nasze dane będą gdzieś wykorzystane...

Jest w ogóle jakaś alternatywa dla aero ? Albo chociaż jakaś taniutka oferta internetu mobilnego do laptopa ?
  • 12
@armco_pussy: w Virgin mobile masz lejek 32kb/s przez rok od doładowania startera dowolną kwotą. Wychodzi jakoś 13 zł za rok w lejku, w tym pewnie jeszcze jakiś pakiet się załapie.
@armco_pussy: bo podpisujesz normalną umowę o świadczenie usług internetu z Aero2 sp.z.o.o. jak idziesz do Plusa, Orange, T-mobile to także biorą od ciebie skan dowodu + pesel i do tego jeden dowód osobisty = 1 umowa/karta sim, czego tu nie rozumiesz?

Zawsze możesz sobie iść kupić jakiegoś Vikinga na kartę i mieć z 3GB neta za 30zł albo T-mobile na kartę (dawne blueconnect) i pakiet 6GB neta za 30zł
@armco_pussy: Czasem na allegro się pojawiają te karty aero2, ale w cenach 200+ cbl, bo jednak pewne ryzyko sprzedawcy...

No i wiesz czemu tak cholernie denerwujący jest ten proces? Dwa przelewy na różne konta, skanowanie, drukowanie, podpisywanie, etcetc. Przecież im mniej ludzi to weźmie tym lepiej dla nich :)
@Logan00: no bo niby usługa darmowa, więc wywiązujesz się z obowiązków wobec dostawcy już wpłacając tą "kaucję" czy opłatę za modem, a potem możesz robić co Ci się rzewnie podoba z tym modem i dostępem do Internetu.

Nie rozumiem porównania do usług płatnych, usługodawca po prostu musi posiadać dane na wypadek gdybyś np. przestał płacić za usługę, ma umowę na której jest spisane że obowiązuje Cię opłacanie abonamentu to i ma
@armco_pussy: przeczytaj dokładnie regulamin Aero, oni ci tylko użyczają kartę SIM, po zakonczeniu umowy należy ją zwrócić, a oni zwracają pieniądze, więc się mylisz, bo podpisujesz umowę na czas nieokreślony (jeżeli chcesz ją zerwać w dowolnym czasie oddajesz kartę, dostajesz zwrot depozytu + ewentualnie wycofujesz zgodę na przetwarzanie danych). To normalny operator.
@Logan00: Przeczytaj definicję słowa kaucja to może pogadamy, skoro pobierają za tą kartę opłatę to jest to kaucja a potem żądają jej zwrotu to mówimy o kaucji, która stanowi zabezpieczenie na wypadek gdybym tą kartę ukradł, zjadł oddał biednym dzieciom, ostatecznie oni nie otrzymali by karty ale mieli by jej równowartość w depozycie, którego by mi nie zwrócili. Więc nie rozumiem na co im moje dane osobowe, przeczytaj jeszcze raz mój
@armco_pussy: #!$%@? mać, podpisujesz umowę bo oni udostępniają ci kartę, muszą mieć twoje dane by zwrócić pieniądze, by zgłosić cię jak będziesz niezgodnie z regulaminem korzystał z BDI i tyle

jak nie chcesz zamawiać to nie zamawiaj, widocznie to #!$%@? nie dla ciebie i wyjdź, bo nikt cię nie zmusza do podpisywania czegokolwiek i sprawdź z łaski swojej co to oznacza "scam", a nie pouczaj nikogo co to znaczy kaucja, kiedy
@Logan00: zwrócić pieniądze ? xD

Znaczy że jak sam odstąpię od umowy to nie będę mógł udostępnić wtedy swoich danych bankowych ?

Poza tym, jeżeli dla Ciebie kopia dowodu jest potrzebna do zwrotu pieniędzy to xD^n (gdzie n to wartość Twojego IQ)