Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w #ciekawostkiozespolach pojawi się Republika. Przy okazji wymyśliłem sposób na dodawanie ciekawostek. Od tego wpisu na zmianę będą pojawiać się polskie i zagraniczne zespoły.

*W 1982 roku zespół wystąpił jako support dla Brygady Kryzys. Tam znajome muzyków BK poczęstowało piernikiem Grzegorza Ciechowskiego, przez co ten, będąc na haju, zepsuł cały koncert. W konsekwencji muzycy Republiki wyszli ze sceny "nagrodzeni" gwizdami i wyciem; źródło.

*Debiutancki album "Nowe sytuacje" ukazał się z anglojęzycznymi tekstami w Wielkiej Brytanii w 1984 roku. Album nazwano po prostu 1984, źródło.

*W 1995 roku Republika nagrała utwór "Obejmij mnie Czeczenio", tutaj możecie posłuchać nagrania.

*Grzegorz Ciechowski swego czasu był bardziej napakowany niż @Kamdz, tutaj znajdziecie zdjęcie Ciechowskiego z imponującą muskulaturą.

*W swoim pierwszym wpisie o Lady Pank wspominałem, że istniała rywalizacja pomiędzy fanów Republiki a Lady Pank. Dziś szukając ciekawostek dowiedziałem się, że oprócz bitew słownych fani obu zespołów urządzali sobie nawzajem darmowe nastawienie zgryzu metodami, którymi nie powstydziliby się kibice Zawiszy Bydgoszcz i Elany Toruń; źródło.

*W 1985 roku zespół Republika wystąpił w Jarocinie. Na samym początku w stronę muzyków poleciała sterta jedzenia. Zdenerwowany Ciechowski zapytał się widzów, czy znajdzie się wśród nich jakaś szmata do wytarcia instrumentów. Nie spodziewał się, że ktoś z widzów rzuci ścierkę do podłogi na scenę. Muzycy postanowili zagrać koncert, który zakończył się oklaskami od strony widzów. Bisów jednak się nie doczeli; źródło.

Spamlista (kto chce się dopisać, niech piszę w komentarzach): @JaTubagno @krzemyk @Sixshoes @onionista @your_ex @PrezesZapalniczki @Wickerie @kAdi @UlicznyPoeta @trzyka @tommiG @nom_om @dominik-ortyl @Psychopathy_Red @kamil_snk @Widelec @Gorasul @endrjupl @Arkolita @Trzeszcz @visa23 @Xax92 @Sejm @Jach00 @Czafincz @KeinenMikusien @Daisy @lukiryba @sztachetazplota @Eustachiusz @wykopowa_ona @JayRG @blazmerc @jgoluch @niedajerady @Szokatnica @Fisek @NeXer @scharlottka @kubbach @osmanho @Kaczorra

Tagi: #ciekawostkiozespolach #ciekawostkimuzyczne #muzyka #ciekawostki
  • 8
@UrzadPracy: Idzie Ciechowski przez pustynię, godzina, dwie ,sześć. Słońce, piasek, wydmy, gorąc, upał, suchość że aż! Na wpół żywy czołga się z nadzieją, że może w końcu zza którejś wydmy wyłoni się coś innego, niż piasek. Nagle! Jest! Oaza! Palmy i oczko wodne! Ten widok dodał mu sił, zerwał się na nogi i ruszył biegiem mając nadzieję, że to nie fatamorgana. Dobiegł! Oaza jest prawdziwa! Podszedł do źródełka, klęknął, zanurzył w
Wydany na debiutanckiej płycie utwór "Śmierć w Bikini" nie opowiada o modnym stroju kąpielowym, a o amerykańskim teście bomby termojądrowej o kryptonimie Castle Bravo. Test spowodował katastrofę ekologiczną i śmierć nieokreślonej do dzisiaj liczby cywilów.
W swoim pierwszym wpisie o Lady Pank wspominałem, że istniała rywalizacja pomiędzy fanów Republiki a Lady Pank. Dziś szukając ciekawostek dowiedziałem się, że oprócz bitew słownych fani obu zespołów urządzali sobie nawzajem darmowe nastawienie zgryzu metodami, którymi nie powstydziliby się kibice Zawiszy Bydgoszcz i Elany Toruń


@UrzadPracy: potwierdzam, byłem wówczas w podbazie i kojarzę ze dwie porządne bijatyki między starszymi fanami (ze średbaz) tych zespołów. Nawet milicja przyjeżdżała. Wówczas sympatyzowałem z