Wpis z mikrobloga

Kolejny dzień nauki. Przejrzałem kilka filmów na YouTubie odnośnie realistycznego rysowania i zabrałem się za kolejny poradnik z DragoArta.

http://www.dragoart.com/tuts/21011/1/1/how-to-draw-varus-from-league-of-legends.htm

Tym razem padło na Varusa z gry League of Legends. Trochę nie podobny, ale no cóż... :)

#rezixcontent

#rysowanie #rysujzwykopem #rysunek #szkicowanie

#leagueoflegends
R.....x - Kolejny dzień nauki. Przejrzałem kilka filmów na YouTubie odnośnie realisty...

źródło: comment_gxeIXnOCFuYkfpopbfwregEG6UIppik5.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Rezix: Napisałem pod innym twoim wpisem komentarz, ale jakimś cudem usunął mi się. :p

Zacznij od poradników/lekcji cieniowania. To jest główny element, która sprawia, że nawet domek narysowany jak przez 10 latka po odpowiednim cieniowaniu wygląda o wiele ciekawiej.

Przez to, że nie uczyłeś samego rysowania od żadnych poradników wyrobił ci się własny styl. Dobra sprawa. :)
  • Odpowiedz
@Rezix: Imho coraz lepiej dajesz radę z odwzorowaniem tego, co widzisz w poradnikach. Trochę mnie boli tylko, że one same nie są najlepsze i pojawiają się w nich rady typu 'porozmazuj randomowo ołówek'. No ale zawsze możesz je traktować jak trochę bardziej zaawansowane ślaczki i ćwiczyć koordynacje głowy i ręki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kantar: Właśnie widziałem, że usunięty :) Myślałem, że przypadkowo napisałeś.

Fakt. Z tym stylem to prawda. Co dziwne. Przez pierwsze 100 rysunków tego nie widziałem. Dopiero po 250 to zauważyłem.

Popatrzyłem na moje prace wstecz... i... Hej! Przecież moje postacie wyglądają tak charakterystycznie!

Od wczoraj zacząłem robić poradniki i trochę zmieniłem myślenie.

To jest kolejny mój mały eksperyment. Ile jestem w stanie się nauczyć w ciągu tygodnia i jak dużo dadzą
  • Odpowiedz
@Rezix: Możesz dążyć do czego chcesz, ale niezależnie od wybranej stylizacji dobrze, żeby w rysunku nie było motywów 'losowych', tzn. żeby praca wychodziła taka, jak sobie to zaplanowałeś. Czasami ręka po prostu "nie słucha" i trzeba to sobie wyrobić.
  • Odpowiedz
@Rezix: jeśli mogę podpowiedzieć, to spróbuj nie używać konturów. Ofc jeśli będziesz rysował jakieś martwe natury, akty ( ͡° ͜ʖ ͡°) i inne realistyczne rzeczy. Wiadomo, że komiks nie trzyma się tych reguł
  • Odpowiedz