Wpis z mikrobloga

286242,36 - 5,15 = 286 237,21

Mirki mam problem. W sobotę zrobiłem 8 km. Zrobił mi się odcisk po biegu, że nie mogłem chodzić. Wczoraj delikatnie 2,5 km i czułem pod koniec to miejsce. Dzisiaj po 3 km znów zacząłem czuć to miejsce a po 5 km już nie mogłem prawie biec. Odcisk mam cały czas, więc to jasne, że boli. Ale zmierzając do meritum:

Jest możliwe, że coś stało mi się z butem i dlatego mnie tak odciska? W sobotę biegłem w grubych skarpetach i pewnie to był błąd i może dlatego zrobił mi się odcisk?

Zastanawiam się czy przyczyny szukać w butach czy po prostu muszę odczekać kilka dni, aż odcisk się zagoi i pobiegać w normalnych skarpetach?

#sztafeta #biegajzwykopem
  • 25
@poop: 300-400 to średnio 5km przy wybieganiu na 80 treningów:D policzyłem po sobie jak nie mam czasu to wale 5 jak mam to 10-15 dlatego średnio wyszło mi więcej:D sorka stare przysłowie nie mierz innych swoją miarką:D pozdro
@turbosowa: No mój rekord na razie to 10 km :) Ale powoli chcę zwiększać rekord, a w listopadzie planuję pobiec na 15 km :)

@JokerLine: No niby ta, ale w sobotę jak mi się zrobił to i przeszkadzał mi w niedzielę i przeszkadzał mi dzisiaj :(
@turbosowa: @JokerLine: @SenJestDlaSlabych: Niestety po dzisiejszym biegu (11 km) już wiem, że to wina butów i nie ma bata, żebym w nich dłużej biegał... Mam pęcherz i ostatnie 4 km biegłem czując tylko ból od obtarcia (nie mogłem skrócić trasy, bo robiłem wielkie kółko, a nie chciałem wracać pieszo, bo to też by bolało).

Jeszcze spróbuję rozbić buty młotkiem, bo to w sumie na szwie mnie obciera. Jak nie,
@turbosowa: Tak sobie teraz przeglądam i w Łodzi niestety nie ma ani w Intersporcie ani w Decathlonie tych GT-2000, ale są za to GT-1000. Orientujesz się czym się różnią? Ogólnie w Intersporcie są teraz testy biegowe i sprawdzają czy ma się pronację, neutralne itd., a założę się, że mi coś wykryją i kiepsko będzie z asortymentem, ale liczę, że będzie ok. Szczególnie, że teraz w internetowym intersportu są dobre promocje.
gt-1000 to starszy model ale bardziej udany,tak piszą na forach,wracając do gt-2000 to lepiej kupić gt-2000 2 podobno mocno poprawione i dużo lepsze niz te moje( ͡° ͜ʖ ͡°)
@poop @turbosowa: biegam w GT2000-2 (lekki pronator) jak i moja żona. Ona ma również GT1000 - i ...nie umywają się do 2000-2. :-) Naprzemiennie zakładam Nimbusy, (neutral) - mają odrobinę mniejszy drop ale mój staw skokowy się z nimi nie lubi. Może dlatego, że mają większy przebieg (dzisiaj ok. 1000 km) - jak GT bo nie nadają się już na chodnik, od biedy asfalt, do lasu spokojnie dają radę.
źródło: comment_iKn6mlnTWFTKHjguUIz6yesFQUCWHgP3.jpg
@JokerLine: Niestety w Łodzi ich nigdzie nie ma :( Zresztą najtaniej znalazłem za 400 zł. Powiedzmy, że na następne buty będą ok. Nie jestem jeszcze aż tak zaawansowany i nie biegam aż tak regularnie, żeby wydawać tyle na buty. Teraz w Intersporcie są w promocji właśnie Asicsy: Stratus, GT-1000, Nimbus 15. Z tego co napisałeś Nimbusy nie nadają się na asfalt, więc zostają Stratusy i GT-1000. Muszę sobie zrobić test biegowy
@poop Nimbus wejdzie w asfalt! Ale nie wygląda mi, żeby tyle zniósł kilometrów co GT.

400 za GT2000-2 ...to w sumie niewiele kasy. Moje kosztowały parę złotych więcej a i tak nie żałuję ani setki.

-----------------

w żadnym InterSport jeszcze nie spotkałem się z fachową obsługą...

szkoda nóg na ten ich "videło-test"

zrób sobie lepiej w domu Mizuno-Fit -- dowiesz się znacznie więcej a buty dobierz tam gdzie Ci się moneta zgadza.
@JokerLine: Wyszło mi takie coś jak na obrazku. Czyli mam neutralno-pronację?

I o co chodziło, że Nimbus wejdzie w asfalt? Że da radę w nich biegać po asfalcie czy nie, bo nie zrozumiałem?

Co do dwóch par butów, to mówię, na razie biegam sobie rekreacyjnie, raz na 2-3 miesiące przebiegnę się na 10 km w jakimś biegu ulicznym + mam plan, żeby w kwietniu przebiec półmaraton. Jak mi się uda przebiec
źródło: comment_VRkIPQNf89OR8wfd4ztk5HvUqEOfd5oO.jpg
@JokerLine: Właśnie wróciłem z Intersportu. Zrobiłem sobie ten test biegacza na bieżni i powiem Ci, że facet, który obsługiwał wydawał się kumatym człowiekiem, który ma pojęcie co i jak. Na filmiku klatka po klatce zobaczyłem jak bardzo podczas biegu kostka wygina mi się do środka. Jak puścił w normalnym tempie, to miałem wrażenie, że mi się zaraz złamie kostka, bo tak mi się wyginała. No i wyszło, że jestem dużym pronatorem.