Wpis z mikrobloga

Frankfurt. Lotnisko. Swoja droga, jedno z największych w Europie. Nie widziałem jeszcze czegoś takiego - ludzie tu mieszkają, niczym Hanks w znanym filmie. Lokalsi trudnią się zbieraniem butelek i puszek ze smietnikow na terminalu (których jest tu kilka, ale rzecz dzieje się na "jedynce"). Pełen profesjonalizm, zdobycze wkładają do walizek, które wożą na terminalowych wózkach. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak podróżni. Śpią na ławkach, których jest tu naprawdę dużo. Na terminalu jest supermarket, gdzie musi być w miarę tanio, bo zarobione pieniądze wydają tam na alkohol.

#patologia #niemcy #podrozujzwykopem #pstoprawda
  • 17
@onkel: tyle, że przeciętny niemiec nie musi zbierac butelek, tylko biedaki polaki zbierajo i sie podniecają, że zarobią 25c ( ͡° ͜ʖ ͡°) i robią tam siarę. Tak na prawdę to współczuję kolegi. Robić za zbieracza butelek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) to prawie jak bezdomny
@ama_deo: masz dużą zdolnosc interpretacji czyich wypowiedzi na własne kopyto.Gdzie napisałem ze ktos zbiera butelki, pokazalem ze jezeli KTOS zbierze 10 owych ma 2,5euro .Jak ktos zbiera butelki to jego sprawa, nie kradnie tylko uczciwie zarabia kase.Widzisz nie tylko Polacy zbieraja, ale i biedni Niemcy co zbieraja bo sa chytrzy na pieniądze albo bo sa alkoholikami i potrzebuja kase na alkohol, rosjanie zbierają, turcy, serbowie. ..Co do siary to widzialem innne
@onkel: po pierwsze nie napisałeś "kolega" tylko kolega. To po pierwsze po drugie, chodziło mi o twojego rzekomego kolegę, nie napisałeś "kolega" w cudzysłowiu i stąd te komplikacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) twoja wina ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to, że meksykanie europy robią siarę i syf w każdym cywilizowanym kraju, który okupują jest sprawą oczywistą, mam nadzieję, że ich unikasz. Ciężko mieszkać
@ama_deo: to wydaje mi sie jest problem, ty znasz Niemcy i opinie Niemców o Polsce na podstawie paru krzykliwych artykułów z neta a ja mieszkam tu, Niemcy, od 10 lat i znam inną strone medalu.
@onkel: "obywatel" Niemiec to określenie dość pejoratywne, bo mógłby być to turas lub inny brud, niemniej patrząc na komentarze wywołuje to sensację ze ktoś z Niemiec niekoniecznie Niemiec ukradł coś. W Niemczech powiedzieliby "znowu"
@onkel: Ale nie w pl tutaj to by była jakąś sensacją i żarty ze powinno być na odwrót, natomiast Polacy nie krepują się popelniać przestępstw w de. Stereotypy nie biorą się znikąd