Wpis z mikrobloga

@Dutch: Bo co innego sensownego robić po prawie? ;)

@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: obecnie pracuje w 3 powiązanych spółkach, więc najprawdopodobniej handlówka.

@WinyI: Wszystko ma swoje plusy i minusy. Będąc radcą można się zaczepić wygodnie w jakiejś firmie, banku i grzać stołek. Adwokat z drugiej strony nie może być zatrudniony. Od 2015 r. radcowie będą mogli wsytępować w sprawach karnych, więc bardziej się opłaca.

Ogólnie nie było źle, ale
  • Odpowiedz
@syjam007: no właśnie, jak tam, ciężka? Bo moi znajomi narzekają.

Ja złożyłem na ogólną, ale przejdę się jedynie dla sportu, bo w lipcu dostałem robotę, która mi wypełnia dzień po dniu, więc się nawet nie pouczyłem. Ale może to i dobrze, bo robota całkiem fajna.
  • Odpowiedz
@aswalt: pierwszy raz podchodziłem, więc nie ma porównania, ale wg mnie, była do zdania. Nie chcę nic przewidywać, bo nie zdziwię się jak dostanę 70 ale też 120 punktów. Na ogólną też składałem papiery, ale się wycofałem właśnie z uwagi na pracę którą dostałem od początku września ;) W każdym razie, trzymam kciuki za Twoją ogólną ;)
  • Odpowiedz
@syjam007: z ciekawości sobie zrobię jutro korporacyjną. Jak robiłem tę bodaj sprzed 2 lat adwokacką to mi wyszło 127 punktów. A zarazem na ogólną wyniki mam dużo gorsze, brakuje mi, aby w ogóle myśleć o drugim etapie.

Trzymam za Ciebie kciuki! Ale tak swoją drogą widzę, że sporo moich znajomych, którzy poszli na korporacyjne, w trakcie aplikacji dostali pracę i w ogóle nie wykorzystują aktu posiadania uprawnień.
  • Odpowiedz