Wpis z mikrobloga

robię sobię powrót do korzeni, jeśli tak można to określić... Mianowicie mam ochotę posłuchać coś w klimacie od którego zaczęła się moja przygoda z muzyką gotycką - czyli #darkwave

jeśli są tu jacyś znawcy to rzućcie mi coś czego nie znam a znać powinnam ( ͡º ͜ʖ͡º)

#muzyka

  • 18
@Zeroize: Nie jestem jakimś maniakalnym fanem muzyki gotyckiej i więcej siedzę w Atrosis, ale z blutengela to co podałem mi podpadło. Inne bym musiał przypomnieć, chociaż trochę ciężko, bo puszczam raczej w tle albumy, więc nie myślę nad notowaniem tytułów ^^
@hurtwish: Nie, aż tak głęboko się nie dokopałem w tym gatunku. Można rzec, że powierzchownie, z Artrosis przeszedłem bodajże do żywiołaków, a że słucham też e-nomine (ale to już taki bardziej techno-gotyk), to zasugerowało mi blutengel i swego czasu ich słuchałem do nauki.

Jeszcze Laibach ma prawie, że gotyckie klimaty, ale to chyba raczej podchodzi po industrial ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hurtwish: Lycia - płyta Cold (innych nie słuchałam), Love Spirals Downwards - Ardor i Idylls (z tym, że jedna była bardziej szugejzowa, ale nie pamiętam która ;p), Autumn's Grey Solace - np. Over the Ocean
@The_Starfish: Widocznie tak mnie poprowadziło, bo wiem, że właśnie po nitce z gotyckiej muzyki doszedłem do Laibachu i za bardzo nie wiedziałem na początku co to za styl i wrzucałem do gotyku. Dopiero po jakimś czasie się dowiedziałem, że to industrial, a z gotycką ma tyle wspólnego co nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)