Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. W wynajmowanym mieszkaniu pomimo, że okna są plastikowe to są strasznie nieszczelne. Dociągnąłem na regulacji na maksa i wciąż górą czuć, że wieje zimne powietrze. Z właścicielem nie chcę się dochodzić, bo to stary dziadek i nie ogarnia i zanim wytłumaczę mu co i jak to mi się odechciewa.

Na allegro znalazłem takie coś: http://allegro.pl/uszczelka-samoprzylepna-do-okien-pianka-tasma-i4619495562.html

Jak myślicie, czy gdybym przykleił to na ościeżnicę w miejscu w do którego dochodzi uszczelka z okna, to by coś pomogło? Ma to wytrzymać tylko nadchodzącą zimę. Później mi nie zależy.

#budownictwo #okna #uszczelka #ocieplenie #remont #ogrzewanie
  • 6
@kulisz: To raczej nie wywietrzniki. U góry okno po prostu nie dociska odpowiednio do ościeżnicy bo ręką potrafię je docisnąć o jakieś 0,5 cm co np na środku okna jest niemożliwe. Czytałem, że takie rzeczy dzieją się jak monter spaprze robotę.
@kulisz: Ogólnie ten dziadek kupił to mieszkanie jakieś 10 lat temu i chyba nic w nim nie robił od tamtego czasu, a poprzedni właściciele musieli być co najmniej januszami. Hitem było to jak kiedyś mój współlokator odkurzał i nagle iskry poszły gdzieś przy ścianie i wywaliło korki. Okazało się, że dotknął rurą niezaizolowany kabel który wystawał z listwy podłogowej. Na cholerę on tam był to nie mam pojęcia.

Co do okien